Vložkování komína při topení dřevem

Od: Datum: 14.01.17 13:16 odpovědí: 2 změna: 14.01.17 16:16

Zdravím. Potřebuji poradit, jak nejlépe vyvložkovat cihlový komín, v němž se při mrazech v části nad střechou a těsně pod ní vytvořil kondenzát. A to zejména po kontinuálním topení i přes noc. Komím je cca 14 m vysoký z trdo pálených cihel a profilem 15x15 cm, má však stáří 80 let. Použitý kotel je Viadrus Herkules U26 4 článkový. Spalováno je dokonale suché dřevo a kotel je nastaven na teplotu 75 st.C, Voda do topného systému je rozváděna čerpadlem ovládaným termostatem, který vypíná při 65 st.C. Samotný kotel nedehtuje. Je nutné vložkovat komín až k samotnému kotli, nebo stačí kratší délka, např. od 1 m nad kotlem? V té oblasti nad kotlem má totiž komín malý úskok a rovná vložka by tudy neprošla. Navíc je tam komín trvale krásně prohřátý.

Děkuji za každou dobrou radu.

Michael


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rqwope*
Datum: 14.01.17 15:18

Vzhledem k teplotě spalin připadá v úvahu jedině nerez a přirozeně nejschůdnější by bylo použití flexi trubky. Otázka je však, jestli by byla použitelná výsledná mizerná světlost. Když vložkovat tak určitě v celé délce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.17 16:16

Pokud je komín v dobrém stavu, zateplil bych vatou část na půdě+přetáhl perlinkou s lepidlem.

Zvýší se tak teplota spalin a tím eliminuje kondenzace.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.