Srovnani podlah v byte

Od: Datum: 14.01.17 12:39 odpovědí: 7 změna: 14.01.17 20:06
Zdravim vas, chci do celeho bytu davat vinylovou podlahu. V predsiny, chodbe a kuchyni mam lino. V ostatnich trech pokojich mam parkety. Problem je v tom, ze parkety jsou cca. 1cm utopeny oproti podlaze kde je lino. Jake jsou moznosti srovnani podlah aby bylo mozne polozit vinyl vsude bez prechodovych list? Premysle jsem nad tim, ze bych parkety vymlatil a dorovnal betonem. Jake jsou jine moznosti?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.17 15:07

Betonem rozhodně ne. Na toto jsou určeny samonivelační stěrky, které zajistí prakticky 100% rovinu. Každopádně pokud jste s tím nikdy nedělal, nedoporučuji se do toho pouštět svépomocí. Ta nivelační hmota je relativně drahá, je na to potřeba speciální vybavení a hlavně se pak musí pracovat rychle. Takže za ten risk to dělat sám to nestojí.

Jen pro představu

doplněno 14.01.17 17:15:

Nivelačce se ale nevyhne tak jako tak. Betonový potěr je pro účely vinylové podlahy (bez podkladní desky) hrubý a málo rovný. Pokud se investuje do podlahové krytiny v ceně kolem 800Kč/m2 a více tak by se němělo snažit se podklad ošidit. Mohlo by se stát, že by pak podlahu mohl vyhodit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.01.17 16:35

No ,ale on má teď ty parkety utopené o 1cm a když je vybouchá tak další cca 1cm přibude a to by se nivelačkou fakt nedoplatil.Dělají se i cementové potěry třeba tu http://www.cemix.cz/produkty/…10-j-cementovy-poter-20-jemny ale jde použít i OSB desku... Záleží v jakém stavu jsou ty parkety

Od: sotan
Datum: 14.01.17 17:24
Parkety jsou v dobrem stavu lepene asfaltem. Mel jsem znameho a ten mi rekl, ze kdyz to vyskubu bude tam potreba 4 cm betonu. Takze jsem na vazkach co s tim, zda osb desky nebo vytrhat a parkety a vylit betonem. Nebo neni mozne vylit beton/nivelacku primo na parkety?
Datum: 14.01.17 17:34

No hlavně byste měl uvést, jakou přesně tam chcete krytinu dávat. Je zásadní rozdíl, jestli tam bude vinylová plovoučka na zámky nebo jen vinolové pásy nalepené na podklad.

doplněno 14.01.17 21:26:

Lepená vinylová podlaha má velmi vysoké nároky na podklad. Cokoliv ošidíte, projeví se na výsledku. Parkety musíte zcela odstranit, rovněž co nejlépe ten zbývající asfalt. Pak máte dvě možnosti, záleží kolik tam bude místa.

1. Suchá směs (liapor), to zaklopit OSB deskami.

2. Betonový potěr (pozor tento potěr zvýšenou statickou zátěž)

Ať už si zvolíte jakoukoliv možnost, nakonec vždycky na to musí být aplikována samonivelačné stěrka . Tu bude velmi pravděpodobně stejně nutné aplikovat i v ostatních místnostech a udělá Vám tu rovinu ve všech místnostech. Ačkoliv se může zdát, že například OSB desky jsou dokonale rovné, není tomu tak, to stejné platí o podkladu pod tím linem.

Musíte si uvědomit, že ty vinylové pásy jsou celkem tenké a projeví se tam i ta nejmenší nerovnost. Chápu, že toto jste asi nechtěl slyšet, ale příprava toho podkladu je opravdu náročná a svépomocí to zvládně pořádně málokdo. Tady se můžete podívat na celý postup. Všimněte si, že i když je podlaha na první pohled zcela rovná, tak se stejně musí srovnat nivelačkou -

Ještě pak máte možnost použít plovoucí vinyl, ten díky podkladové desce má nároky na podklad nižší, podobné jako jakákoliv jiná plovoucí podlaha.

Datum: 14.01.17 20:04
Tak ja bych tam chzel dat lepenou vinylovou krytinu.
Datum: 14.01.17 17:46

co je pod parketama? zdevastovaná hobra a pod ní škvára,písek? ve dvou bytech jsem to vše vybral a dal tam beton,míchaný na bytě.na to nivelačka a vinyl. jinde jsem to vybral až na škváru,naběhli podlaháři,liaporem? to srovnali,osb desky do kříže,zatmelili a přilepili vinyl. rychlé,čisté,drahé...

Datum: 14.01.17 20:06
Mate nekdo zkusenosti s tim, ze by se parkety nechaly a na ne primo by se vylila hmota kterou by se zvedla vyska podkahy?
Jinak co jsem se dival, parkety jsou lepeny asfaltem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.