Orientace nosníků v podlaze a stropě

Od: Datum: 13.01.17 19:37 odpovědí: 3 změna: 14.01.17 07:40

Zdravím místní "chataře" (od slova chatovat *smich*).

Chci se zeptat, ve sklepě mám orientovány ocelové nosníky (červeně) v pokoji nad tímto sklepem je orintace modře - tzn. dlouhý 13metrový nosník. Všechny zdi jsou nosné. Je nějaký důvod proč se to dává takto? To že to ak je si myslím jelikož od pohledu lze vidět ve sklepě, kde je trochu jiná struktura stropní omítky a v pokoji nadtím lze zase pozorovat lehkou prasklinu v omítce pod nosníkem. Je to předpokládám hurdiskový strop/podlaha a v pokoji potom jen hurdiskový strop - nad tím pouze střecha.

Jedná se o klasický domek s rovnou (lehce šikmou - rozdíl asi 0.5m na délce 13m) plechovou střechou, břízolitovou omítkou z roku 1960-1970 (kolaudace 1970).

Zajímá mne to kvůli plánované rekonstrukci a promýšlím jak by šlo s místnostmi hnout - posouvání nenosných zdí / příček.

DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mnd®
Datum: 13.01.17 20:42

Zdravím,stavař nejsem,ale možná by Vám pomohli tyto stránky - http://www.venkovskydum.cz/za…steni-stabilita-zdenych-sten/ Ono to asi bude mít něco společného se stabilitou celé stavby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 13.01.17 21:52
Těch nosníků je tam málo.
Hurda má délku dle typu do 1,2 metru.
Hledejte další nosníky, pokud tedy neleží hurdy na zdech.
Proto by bylo dobré zakreslit do plánu i zdi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 14.01.17 07:40
Pokud to, co mate naznacene jsou pruvlaky a ne primo traverzy od hurd, tak volba smeru podle me zavisela na dostupnem materialu pri stavbe.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.