Kde sehnat lavičkové profily (latě)?

Od: Datum: 11.01.17 00:30 odpovědí: 35 změna: 17.01.17 21:34

Potřeboval bych na opravu dvou laviček co nejlevněji někde sehnat asi +/- 10 ks lavičkových profilů (lati), vyhoblovaných se zakulacenými nebo staženými rohy o rozměru +/- 30 x 45 mm a délce 2000 mm. Problém je hlavně v té délce. Všude jsou maximálně 1800 mm. Nějaké 2000 mm jsem našel, ale jsou zase trochu příliš široké. Pokud by někdo věděl kde se něco takového dá sehnat budu rád za informaci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 11.01.17 06:56
U truhlare
Ohodnoceno: 2x

Od: mnd®
Datum: 11.01.17 06:58

Já třeba jezdím na pilu do Tetčic nebo kousek od baráku mám truhlářství ve stylu co nemáme - vyrobíme.Zkuste se ve svém okolí taky podívat po pile nebo truhlářství ( stolařství ) kde by byla ochota nařezat dvoumetrovky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.17 07:17

Velice jednoduché, buď koupíte v některém obchodě hobymarketu, nebo u truhláře na míru vyrobené.

Odkud jste, páč v Pardubicích toto není problém.

doplněno 11.01.17 13:22:

Kde všude a z čeho lze nadělat problém.

Datum: 11.01.17 23:27

Zdravím.!

Poslední, doplňující větu, tesat do kamene.! *palec*

Datum: 12.01.17 07:00

2kedare. děkuji za souhlas, domnívám se, že kdybych přišel za truhlářem, který zrovna nesvačí, tak od něj jdu již s hotovenou latí-prknem a lavička již je opravena.

Datum: 12.01.17 08:09
Přátelé moje řeč. Takovýhle latě na lavičku mám s okulacenim hrany a klidně i s obroušením hotový za půl hodiny.
Za tu dobu, co se tady řeší tento "problém" by byly latě už natřený a přišroubovaný.
Mnohokrát je podstatně jednodušší nějakou věc shánět remeslniku, než se to snažit koupit někde v hobby krámech, neřkuli, že to t bude nejmíň dvakrát dražší než u truhláře.

Od: rubko
Datum: 12.01.17 11:51

jenyk: Problém je ale v tom, že na tu výrobu těch lati je třeba mít materiál a také i potřebné stroje a nářadí a to ja nic z toho nemám a kvůli několika latím si to kupovat nebudu.

Datum: 12.01.17 12:04
Ale já jsem nikde netvrdil, že si máš koupit stroje, materiál a udělat si je sám.
Já říkám, že místo sezení u kompu a hledání lišt je podstatně jednodušší sehnat nějaký místní truhlářství a tam si to nechat udělat.

Datum: 12.01.17 13:15

rubko, Vy ty latě ještě nemáte namontované? Pokud ne, tak se stavte u mne na chalupě, o víkendu je spolu uděláme.

doplněno 12.01.17 15:14:

rubko, po doplnění.

OK, Vy je scháníte již teď a několik dnů, já bych je nescháněl a došel k truhláři je udělat.

Datum: 12.01.17 13:42

jenyk: Tak to je třeba to napsat rovnou tak aby se to dalo takto pochopit a ne tak, že se to dá chápat jakkoliv, ale ne tak jak to autor příspěvku myslel.

doplněno 12.01.17 13:51:

milancukrar: Já ty lavičky mám nyní přes zimu uskladněné ve stodole a tam je nyní opravovat rozhodně nebudu. Ty latě sháním už nyní proto abych je měl připravené na jaro když lavičky vytáhnu ven tak abych je venku mohl opravit a nemusel až pak shánět materiál na jejích opravu.

doplněno 12.01.17 15:31:

milancukrar: Každý různé věci může řešít trochu jinak podle toho jaké má na to možnosti nebo jak uzná co za vhodnější. Jinak ja ty latě nepotřebuji už teď hned co nejrychleji. Rád bych je ale sehnal do jara kdy je budu potřeboval, ale na to mám ještě nějaký čas a nemusím s tím až tak velmi hodně spěchat, protože je nepotřebuji už dnes nebo zítra.

Datum: 11.01.17 07:21
Podle mě jsem je nedávno viděl v baumaxu... ale opravdu jsem nezkoumal rozměry.
Jen mě překvapilo že se to vůbec prodává

Datum: 11.01.17 07:30
Pokud to budeš kupovat v nějakém hobby krámě, pečlivě si zkontroluj, zdali je lať z jednoho kusu. Vůbec bych se nedivil, kdyby to bylo dělaný z nekonečného vlysu. Pak ti to venku moc nevydrží.

Datum: 11.01.17 11:06

Děkují všem za odpovědi, ale kdyby to bylo až tak jednoduché, že by se to někde dalo koupit nebo nechat vyrobit u truhláře tak bych se to ani neobtěžoval psát zde na poradnu. Zkoušel jsem to už hledat v různých obchodech např. OBI apod., ale všude nají pouze 1600 a 1800 mm dlouhénebo možná i 1400 mm, ale 2000 mm ne. Zkoušel jsem to hledat i v internetu, ale je to všude stejné. Tyto 2000 mm dlouhé latě asi nikdo v Česku nevyrábí i když si myslím, že zájemcí o ně by asi byli. Zkoušel jsem už psát různým výrobcům těchto lati, ale všude mne odmítli s tím, že 2000 mm dlouhé nevyrábí. Pouze 1 výrobce mi odepsal, že by mi byl ochoten nechat tyto 2000 mm latě vyrobit, ale pouze v množstí 100 kusů nebo více což mi je k ničemu, protože i kdybych si je nechal do zásoby na pozdější opravy tak bych je na ty moje 2 lavičky nespotřeboval všechny možná ani za 50 let. Nechat si to vyrobit v některém místním truhlářství by možná bylo řešením, ale neznám žádné v okolí mého bydliště kde by mi to vyrobit byli ochotní. Nakonec to asi dopadne tak, že asi koupím v OBI obyčejné latě bez stažených nebo zakulacených rohů a použiju je na ty moje lavičky i když už to nebude ono bez těch stažených nebo zakulacených rohů. Lepší takové než mít lavičky s polámanými nebo chybějícími latěmi.

Datum: 11.01.17 12:01
tak když tedy v okolí nemáte žádného truhláře, tak si v tom obi kupte rovnou i rašpli a hrany si zakulatíte během několika minut doma...

Datum: 11.01.17 12:07
No, být tebou, tak sednu ke kompu a poohlédnu se po nějakým truhlářství v okolí. Jistě by jsi něco našel. V normálním truhlářství ti udělají latě jaký chceš v počtu který chceš. Vždyť snad na každý vesnici nějaký truhlář je.

Datum: 11.01.17 12:16

Minulý týden jsem je koupil v dřevařské prodejně u nás.1 ks /50 Kč.Ručním hoblíkem se snadno srazí hrana.

JABRAKA

Datum: 11.01.17 12:52

A byly to lavičkové latě 2000 mm dlouhé? Pokud myslíš obyčejné latě bez stažených nebo zakulacených rohů tak ty se dají sehnat bez problémů třeba v OBI. S tím hoblíkem to je asi dobrý nápad a možná by se takto daly ty hrany srazit na obyčejných latích i když jsem to ještě nikdy nedělal.

Od: host*
Datum: 11.01.17 13:25

Při prvním kliknutí do vyhledávače se našel výrobce latí kde si můžete zvolit délku 1,5 m, 2 m a další, například na http://www.drevoprodejsp.cz/L…ofil-27x70mm-d69_13090095.htm a podobných výrobců a prodejců je spousta. V hoby marketech je to šíleně drahé, u truhláře to je i když na zakázku, levnější a ještě se dohodnete na profilu, jako to uměli například v Čelákovicích, vždy k plné spokojenosti.

Datum: 11.01.17 23:24

host: Ty latě na které odkazuješ jsou sice 2 m dlouhé, ale těch 70 mm šířky je pro mojí potřebu příliš hodně. Já bych potřeboval šířku tak přiblížně 45 mm.Výrobců je více, ale většinou mají stanovené pouze určité rozměry latí které vyrábí a mezi ně 2 m dlouhé příliš nepatří a pokud ano tak jsou zase příliš široké. Možná jsem na ty rozměry lati příliš náročný, ale bohužel potřebuji takový rozměr aby to na ty mojí lavičky šlo použít. Jinak souhlasím, že v hoby marketech, ale i přímo u výrobců je to drahé.

Datum: 13.01.17 09:25

Na odkazu výše mají i další variantu - 27x45mm v délce 2m za 58,-Kč/ks.
Jinak mne vždycky pobaví, když si někdo, stěžuje, jak je to drahé. Tak si kupte třeba střešní lať 30x50mm za 9,-Kč/metr (třeba tady), ohoblujte si ji, udělejte si hrany a máte to za za nákupní cenu té latě (3m lať = 27,-Kč) a vlastní práci - nic jednoduššího není.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.01.17 11:59

Ano opravdu tam mají v nabídce i 2 m latě 27 x 45 mm. To jsem bohužel nějak přehlédnul. Rozdíl je ale v tom, že nejsou za 58 Kč ale za 77 Kč. Jinak když něco podle mne drahé je tak proč to nenapsat?

Datum: 11.01.17 15:37

Já jsem před pár léty náhodou na takové laťky narazil. Byly docela pěkně udělané, suků minimum ale už tehdy nebyly zrovna laciné.

Železářství U šroubku, Palackého ulice, Přerov.

http://www.usroubku-prerov.cz/

https://mapy.cz/zakladni?x=17…=4.925&fov=1.257&pitch=-0.002

Datum: 11.01.17 15:41

Nejlevněji Vám vyrobi latě na pile Myslím tím podnik.

Datum: 12.01.17 13:53

Kromě latí určitě budete potřebovat i nové šrouby.vratové šrouby https://www.levne-pletivo.cz/…plotovek/vratovy-sroub-m6x20/

Mají půlkulatou hlavu a zapuštěný čtyřhran.

JABRAKA

Datum: 12.01.17 14:04

jabraka: O těch šroubech samozřejmě vím. Nějaké takové možná budu někde doma mít a jinak je snad nebude problém někde v železářství nebo OBI sehnat.

Datum: 13.01.17 23:16
Nechápu proč chodíte nakupovat do obi když je všechno drahé a tam dvojnásob. Tvrdím že v obi nakupují jen milionáři.

Datum: 14.01.17 00:06

Do OBI nechodím nakupovat nějak často. Nepřipadá mi ale, že by tam všechno bylo nějak hodně dražší než jinam. Samozřejmě, že některé věcí se dají jinam sehnat možná i levněji, ale také i dráž.

Datum: 16.01.17 19:07

rubko: a ten rám té lavičky je nějak napevno? že by se dali nohy blíž k sobě a potom latě 1800.

Datum: 17.01.17 00:08

mnd: Kvůli několika lištám přece nebudu měnit všechny, tj. i ty které jsou ještě dobré. :(

Datum: 17.01.17 20:20

rubko: Kvůli několika lištám přece nebudu měnit všechny, tj. i ty které jsou ještě dobré.

A příští rok ( nebo za dva ) budete hledat znovu dvou metrové a znovu psát o pomoc? Tak to udělejte naráz a pořádnou impregnaci a barvu a máte vyřešeno na xx let.Lavičku na zahradě ( řádně ošetřenou ) mám už přes deset let a nemám problém.To se chce o majetek taky trochu starat.Na podzim pouze zakrývám plachtou a jak svitne sluníčko tak okouknu škody,obrousím a znovu opravím.Takže je celej rok venku.Nedáváte ji do ,,skladu,, vlhkou?

doplněno 17.01.17 20:33:

Aha ,vlastně Vy hledáte ,,x,, dlouhé a ,,y,, široké.Nabídek na úpravu jiných jste pár dostal,ale stejně jste to ,,obkecal,,že se Vám to nehodí,že by s tím byla práce.Tak Vám není pomoc možná.

Datum: 17.01.17 21:34

mnd: Ne každý nad něčím uvažuje stejně jak někteří jiní, ale to někteří nedokážou pochopit a radějí kritizují a píšou ironické poznámky. Jinak ty latě už mám vyřešené.

Datum: 16.01.17 07:04

davide, mýlíš se, ne vše je drahé 2x, některé věci tam určitě (ne)koupím.

Datum: 16.01.17 11:07
Občas slyšim še si tam někdo koupil dlažbu v dobré kvalitě za dobré peníze ale když jsem potřeboval koupit tři závitové týče m8 a ona stála 40 kč a spojky neměli... co si pak můžu o tom krámu pomyslet...

Datum: 16.01.17 18:23

Onehdá jsem v OBI viděl nábytkový NK pant. Originál Blum. Balení po dvou kusech, s plastovou miskou za 180,- Kč, s kovovou bratru za 210,- Kč. No nekup to, když v normálním obchodě stojí ten samej 30,- Kč.

Od: rv
Datum: 14.01.17 08:01

Dobrá příležitost ke koupi hoblíku. K baráku jaksi patří nějaké základní vybavení + majitel, který aspoň trochu zvládne něco udělat. Nic nepotěší víc, než vlastní ohoblované prkno.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.