Odpojení dodávky plynu

Od: Datum: 10.01.17 18:20 odpovědí: 4 změna: 10.01.17 20:46

Dobrý den,

dnes jsem si vyzvedl dopis od innogy s tím, že kvůli neplacení dojde k odpojení dodávky plynu. (Peníze jsem poslal, ale než to dojde zastavit tento krok už nestihnou) Počítám proto s tím že budu minimálně do příštího týdne bez plynu. Plyn mám v domácnosti k vytápění a k ohřívání vody. Moje otázka je, jestli se může něco stát například s trubkami, bojím se aby třeba nezamrzla voda. Bydlím ve městě, ale ve starším domě v garsonce takže se tu teplo drží celkem dobře. Pro jistotu jsem utěsnil všechny dveře aby neutíkalo teplo a jelikož by k odpojení mělo dojít až zítra, tak teď topím naplno aby se to tu zahřálo. Myslíte že to bude stačit, nebo by jste doporučili ještě nějaké kroky?

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.01.17 18:26
avatar

Dobrý den, nyní topit více nemá smysl, protože byt potom vychladne během několika hodin.

Pokud se bojíte mrazu, tak si pořiďte na přitápění elektrické topidlo (jestli ještě máte elektroměr).

A jinak, po odebrání plynoměru budete mít dost starostí tento (a dodávku plynu) zase získat a obnovit (chtělo to řešit dříve). Zdravím!


doplněno 10.01.17 20:18:

ivzez - to už je pozdě, protože jako první vypadne neplatič z elektr. systému dodavatele a až následně dojde k fyzickému odebrání plynoměru - a do systému už se není možné vrátit (potom následuje celý proces obnovení dodávky plynu podle pravidel dodavatele).


doplněno 10.01.17 21:18:

sebod - patrně "jiný kraj - jiný mrav" = jiná zkušenost. On dodavatel nejde odebrat plynoměr hned po zpoždění jedné platby, ale posílá i upomínku (někdy i dvě). A po nezaplacení upomínky vyřadí v PC zákazníka (ukončí mu smlouvu) a převádí ho do "kolonky" pro technika - napíší dopis a následně dojde k odebraní plynoměru. Potom je nutné znovu sjednat novou smlouvu (buď na jinou osobu nebo až po uhrazení dluhu). To je zase moje zkušenost, resp. mé starosti po nájemnících v domě (+ čas, peníze, revizní zpráva apod.).

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.01.17 20:46

Bene. Proč by mělo být pozdě? Jestliže je uhrazeno (peníze na cestě), tak je opravdu možné odpojení zastavit. Kolikrát jsem u podobného případu, kdy už je pracovník např ČEZu u dlužníka, byla a zatím se vždy podařilo odpojení zastavit. Tazatelka : zachovejte se podle rady Ivzez.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.01.17 18:39

tak hlavně abys měl peníze na poplatky za znovuzapojení.. to asi nebude nejlevnější...jinak aspon elektrické topidlo nebo oleják.. v takových mrazech nevím jak dlouho tam vydržíš bez ničeho..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.17 20:05
avatar

Kdy jste ten plyn zaplatil? Já bych s potvrzením o zaplacení zajela osobně za tím, kdo o odpojení rozhoduje. Možná by se odpojení ještě podařilo zastavit (podle mne by měl stačit telefonát technikovi).

Přestože jste zaplatili opožděně, mi přijde hodně tvrdé nechat po zaplacení domácnost v těchhle mrazech bez plynu...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.