Praskající sádrokarton

Od: Datum: 10.01.17 12:09 odpovědí: 5 změna: 10.01.17 18:40

Dobrý den, mám mězi dvěmi místnostmi udělaný oblouk ze zádrokartonu. Asi půl metu nad zemí se na jedné straně udělala prasklina a pod ní zduřeliny, jak když chce spadnout omítka. Nevím, co s tím udělat. Děkuji, Nocarová

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.17 12:14

Někde se sráží vlhkost, kterou sádra nemá ráda, teda vlastně má ;) Stačí, aby z jedné strany byl studenější vzduch a rosný bod je zrovna ten oblouk. Co s tím? Zateplit, odvětrat, použít jiný materiál. Chtělo by to více info, takto na dálku se těžko radí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.01.17 14:38

Sádroš takhle praská úplně běžně. Já kdybych měl řešit každou praksklinu, tak bych také popraskal ..*tanec*

Ohodnoceno: 0x

Od: jendad
Datum: 10.01.17 18:40

Stavěl jsem dřevostavbu a mám sadroše na dřevěných latích . Nic nepraská , a to na chaloupce bylo na střše 30 až 50cm sněhu. Když jsem šmejdil po amerických diskusích tak taky tam žádný praskání neřešily a staví tam běžně na ty latě. Podle tamních diskutujících (řemeslníci) by jim ty kovové profili nezaplatili . Lidi tam ví kolik běžně chcou za sádrošové stěny a tak kdyby používali kovové profily, tak by řemeslníci museli platit ze svého nebo by nemohli konkurovat. Je to zajímavé , tady stále u nás na diskusích řeší praskající sádroše a jestli to není tím , že se napojují nestejnorodé materiály ( sádroš na zed) nebo ty kovové profili mají jinou teplotní roztažnost než sádroš . Nevím.

Od: aaa
Datum: 10.01.17 18:01

sadra je vhodna leda tak pro vetešníky.Kdo chce pořádný byt tak to nikdy nepoužije.*blee*

Datum: 10.01.17 18:04

aaa, je to Váš názor, můj je ten, že nevíte o sádroši téměř nic.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.