Záchod kape

Od: Datum: 10.01.17 09:46 odpovědí: 4 změna: 11.01.17 07:04
avatar

Dobré ráno. V noci mě vzbudil zvuk WC. Takové kapání. Deset sekund kape, pak chvilku nic, pak zase, pak to přestane a po nějaké době zase. WC neprotéká. Záklapka nádrže je těžká keramická a nechci se v tom vrtat, aby mi neupadla (jak se znám :D). Nikde "venku" to neteče ani neodkapává. Ten zvuk jde z nádržky. Mám se vydat montovat nebo je to ok?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.01.17 10:00
avatar

Dobrý den, OK to nebude, ale akutní či zásadní to také není. Zřejmě "zarostl" přívod vody a netěsní už jako dříve. WC protékat bude, ale tak minimálně, že to nepostřehnete. Chtělo by to zkusit vyčistit (od vodního kamene či rezu) ten přítok. A protože to sama (zřejmě) neuděláte, tak zkuste jen vypnout přívod vody k WC (někde za WC bude kohoutek) a spláchnout. Potom zase vodu pustit a poslouchat, jak se ukončí napouštění nádrže (možná i vícekrát opakovat a ventil se propláchne od nečistoty). Ovšem, asi to nepomůže, tak to bude chtít zásah uvnitř nádrže (vyčistit ventil a pokud je tam plovák, tak ho "poštelovat"). Zdravím!


doplněno 10.01.17 10:10:

Další možnost je, že WC nepatrně podchází (netěsní kvůli nečistotě) na výtoku a po čase si dopouští (dokapává) hladinu vody v nádržce - to by se musel čistit ventil na výtoku z WC.

Pokud odšroubujete táhlo (tlačítko), tak keramické víko zvednete, opatrně odložíte stranou a potom uvidíte více.


doplněno 11.01.17 07:14:

kolikoli - no, při takto malém rozsahu a nepravidelnosti kapání ten opravný zásah není nutný.

Může to být i změnou tlaku vody v potrubí (zvláště v noci není v domě takový odběr).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.01.17 07:04
avatar

Koukala jsem na to. Spolubydlící, co tam bydlí delší dobu, říkala, že už to jednou takhle kapalo, ale pak to přestalo. Prý je to nějaká divná nádrž a nejde pořádně rozebrat. Tak to holt asi nechám být. *nevi*

Datum: 10.01.17 10:11

Možná by stačilo trochu snížit hladinu v nádržce. V tom případě se objeví nepatrné protékání v chvilku po tom, co ventil zastaví přívod vody.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.01.17 11:26

pokud wc neprotíká, tak už bude horší napouštěcí ventil.. zkusil bych večer zastavit přivodní ventil a ráno ho pustil.. tim zjistite jestli proteka wc nebo ne, pokud začne napouštět nebo bude jen kapat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.