Omítka na ytong

Od: Datum: 04.11.12 18:59 odpovědí: 8 změna: 05.11.12 16:22

V novostavbě mam na ytongu nataženou vnitřní jednovrstvou omítku a např. v místě překladů u dveří se objevily praskliny. (v ploše je to v pohodě) už jsou hotové přes rok, můžu to brát tak že pokud to jinde nepopraskalo doteď bude to už OK? Jak opravit ty praskliny u překladů?

Někdo řiká abych to všechno předělal a dal tam perlinku a štuk, jinak že to bude praskat. Ale upřímně nechce se mi celej barák předělávat. Blížíme se do finiše a byla by to ztráta časová i finanční. Mam to radši všechno předělat, nebo se nemusim bát?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.12 19:05
avatar

nejsem specialista, ale ytong praskliny dělá rád. Bát se čeho? Zkusil bych to místně ošulit (vyzkoušet) buď vyplněním prasklin profipastou (něco jako plastická sádra) nebo i možná bílým silikonovým tmelem,s tím však nemám vůbec zkušenosti - možná to ani nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 19:41
avatar

To miramira-silikon určitě neee,spíše akrylový tmel (nebo štukový)silikonové jsou nepřetíratelné na rozdíl od akrylových tmelú,které navíc zaschnou,ale pod povrchem jsou neustále "živé".

PS něco jiného je rada na zakladu něco si přečíst a něco jiného vidět to ,pak se dá radit lépe.

doplněno 04.11.12 19:44:

doplním zkusíl bych opravit opět jednovrstvou (ty praskliny) nebo obyč.štukem ale spíše štukovým či akryl.tmelem a pak uvidíte zda-li je to jen přes urychlení (předpokládám,že dům přes zimu nevymrzl ) stavby nebo zdali to ještě bude pracovat (myslím spíše 1.variantu)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.12 15:18
avatar

OK, ale štuk podlě mě časem MOŽNÁ taky praskne. Praskliny mají tendenci prostě praskat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 19:50
avatar

Pro začátek zkus zatmelit praskliny finální stěrkou.Silikon moc výhodný není,jednak je drahý a na ytongu moc nedrží.Kromě toho se nedá přemalovat.Pokud ovšem neseženeš silikon přetiratelný(má větší obsah plnidel,tuba je citelně těžší.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 04.11.12 20:35
avatar

Zatím bych zkusil praskliny vyškrábat (zvětšit objem), vyčistit a přetmelit uniflotem (sádra na SDK od Knaufu) nebo ekvivalentem. Po jemném přebroušení a přemalování budete mít od prasklin pokoj, aspoň do příštího roku.

Pak se přijďte "pochlubit", co to udělalo a kdyžtak vymyslíme nějaký "drastičtější" a trvalejší zásah...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sasamed*
Datum: 04.11.12 20:56

Asi by vám pomohla minerální omítka Ceresit CT 35, která se dá aplikovat na různé typy zdiva. Zajímavé informace najdete na http://www.vlastnimarukama.cz…rnich-omitek-a-jejich-opravy/.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: johhny16*
Datum: 05.11.12 07:44

No jak už tady bylo zmíněno finiškou.Finiška není dostatečně pevna ta tah(od sebe)po určite době to opět vypraska.Dobrý napad je tmel který je přemalovatelný a průžny,ale ještě jepší je uniflot jak již byt také zminovaný ale důležita je mřížkovana páska pod něj která bež ni nema učinek.ja mám odskoušený uniflot s páskou je to už přes 3 roky co jsem měl podobný problem a tohle mi pomohlo,ale zaleží na velikosti prasklin jestli není lepší to místo do stracena natahnout perlinkou a lepidlem min.50cm od začatku a 50 od konče prasklin(radší víc líp to drží..

doplněno 06.11.12 19:52:

Ano,tu pásku jsem myslel je idealní na jemné spáry a práskliny.hlavně nechte hmotu pořadně vyschnout,napiši vám můj postup práce jak jsem to dělal...

Praskliny šroubovakem mírně pročistit(jen projet at je trošku zvětšíte a vleze se tam více hmoty)pote to HLOUBKOVOU penetraci napenetrovat,pote zapáskovat a natahnout uniflotem nechat zaschnout(dostatečně),přebrousit pote nanest finalní stěrku a pote zabrousit do čista.Tento postup mam atestovaný ze své skušenosti již 3 roky bez problemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gargamel*
Datum: 05.11.12 16:22

barák už vymrznul, proto si myslim že by to nemuselo dál praskat. Praskliny jsou opravdu jen u překladů a klasicky rohy u příček. Takže to můžu brát tak že je zbytečný to štukovat a dávat perlinku? Praskliny opravim a bude to snad ok. Bude na ně stačit páska která se používá na SDK?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.