Kuchyň a spotřebiče - na etapy

Od: Datum: 09.01.17 13:13 odpovědí: 4 změna: 10.01.17 07:44

Zdravím osazenstvo :) dnes bych měl dotaz ohledně kuchyně. Je tu někdo kdo v rámci zařizování bydlení kupoval novou kuchyň vč. spotřebičů etapově? Respektive můj dotaz zní. Realizoval to někdo tak, že nejdřív nechal udělat truhlářskou a poté postupně doplňoval spotřebiče? Jsou spotřebiče nějak rozměrově typizované?..Aby se nestalo, že nechám udělat nábytek a poté mi tam ty vestavné spotřebiče nepůjdou vložit páč mezitím, než si je pořídím, tak se změní jejich rozměry?

Samozřejmě můžu počkat a celou kuchyň nechat udělat naráz, ale nechci aby mi běžela zbytečně záruka na spotřebiče, které nebudu ještě skoro rok používat, ale zároveň z čistě psychologického/optického hlediska chci, aby v tom bytě zas něco přibylo a neležel bez práce ladem :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.17 13:36

Rozměry vestavných spotřebičů jsou +/- standardizované, takže klidne to můžete rozdělit na dvě etapy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 17:05
avatar

Já bych spotřebiče vybrala, ale nekoupila. Rozměry a odkazy na ty spotřebiče bych stolaři dala. Při schůzce, kdy se budeme dohadovat, kde co bude. A nechala bych si od něho poradit. Zkušený stolář ví, kde co má být a také, jak to má být vysoké. Zná to z praxe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 19:33
avatar
Trouby pro vestavbu jsou přibližně rozměrově typizované, stejně tak myčky, ale bacha na sporáky tam se velikost otvoru pro vestavbu může lišit třeba i 10 cm. To není problém u rovné desky, ale jestli naplánuješ sporák do kouta šejdrem, tak je dobře předem vědět který budeš kupovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 10.01.17 07:44

co se týče dispozice tak kuchyň je vymyšlená a daná. Tam problém není. Podle toho mám nachystané i vyvody, rozvody atd.. Jediné co budu řešit tak barvy a materiály, u kterých nejsem rozhodnutý a všelijaké ty udělátka do skříněk. Představu o spotřebičích mam také nějakou danou, ale nechce se mi vypláznout za něco dalších 70 papírů a nepoužívat to. Kor když to má jen 24měsíců záruku. U truhlářské tam je to jedno. Navíc cena těch spotřebičů se může za tu dobu hýbat, může se mi líbit i něco jiného atd...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.