Nájemní smlouva

Od: Datum: 09.01.17 12:15 odpovědí: 9 změna: 09.01.17 18:05

Zdravím, podepsaná platná nájemní smlouva. Pronajímatel 5 dní před nastěhováním řekl, že smlouvu ruší, protože mu měl nájemník zatajit zvířata. Pronajímatel o zvířatech veděl, dokonce má ve smlouvě, že po opuštění bytu se po nich musí vymalovat a dle nového zákoníku zvíře zakázat nesmí. Nicméně brání vstupu do bytu, nechce vydat klíče a byt k užívání. Řádná vypověď neproběhla. Co teď s tím? Rodina ukončila v předešlém bytě nájemní smlouvu(vypršela jim doba nájmu) a teď by se s dítětem ocitla na ulici. Pokud by pronajímatel napsal výpověď ve znění, že ruší nájemní smlouvu z důvodu zvířat, je to přece neplatné. Nebo se pletu? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.17 13:50

Akceptuj to, že to je jeho majetek.
​Pokud dosáhneš toho, že Ti ho bude "muset" pronajmout, nepřinese to nic dobrého do budoucna.
Výpověď ti dá z milionu jiných důvodů. To není na trhu jiný pronájem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 09.01.17 13:51

No měl by vám ze zákona najít náhradní bydlení...páč výpověď z nájmu jste nenadali sami...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 13:59

Tím je i místo na ubytovně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 16:14
avatar

Pronajímatel už není "ze zákona" povinen najít náhradní bydlení ani v případě, že výpověď z nájmu on. Tady ale podle mne o výpověď nájmu nejde...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.17 15:13

zdravím,

nejsem právník, ale jen s použitím zdravého rozumu:

vše (jak pronajímání tak ukončování pronajímání) by v zájmu obou stran mělo probíhat dle nějakých pravidel nejlépe zakotvených v písemné podobě (smlouva). Pokud toto existuje musí obě strany postupovat dle tohoto ujednání pokud se nechtějí vystavovat problémům (soudy apod...). Pokud dotyční řeší něco "partyzánsky" bez takového dokumentu, pak se vystavují i "partyzánským" řešením sporů a nemůžou se divit. Pokud mají dotyční nějakou smysluplnou slouvu určitě by tam měla být klauzule jak se ukončuje nájemní vztah a dle toho by měli všichni zůčastněnní postupovat. Pokud ji nemají - mají smůlu *ee*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moowees
Datum: 09.01.17 15:17

Mají nájemní smlouvu a dle toho se smlouva ukončí pouze když se poruší a to třeba tím, že nájemníci zdevastují byt apod.. V tomto případě v bytě nájemníci ještě ani nebydleli a už jim majitek bytu dal výpověď, kvůli zvířatům údajně..

Datum: 09.01.17 17:28
avatar

Podle mne v tomto případě majitel nájem nevypověděl, ale chce od nájemní smlouvy odstoupit už před nastěhováním. Nájem bytu podle NOZ

Odstoupení od nájemní smlouvy má svá pravidla, více např. zde. Výpověď i odstoupení od smlouvy by samozřejmě muselo být písemné a doručeno druhé straně.

Myslím, že je lepší si najít jiný byt u jiného majitele. I kdyby se nájemci podařilo do bytu nastěhovat proti vůli majitele, budou po celou dobu nájemního vztahu s majitelem problémy. (Navíc si nedovedu představit, jak majitele donutit předat klíče od bytu, pokud tak učinit nechce.)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.17 17:56

výborně, smlouva existuje a to je určitě pro nájemníky pozitívní. Oběma stranám ale doporučuji se dohodnout, protože na vynucené řešení (soudy atd...) ve finále všichni nějak doplatí - někdo finančně jiný třeba jinak, navíc je to zdlouhavé, nepříjemné atd... Mluvím z vlastní zkušenosti a totéž poradí každý právník, který nechce z klienta jen tahat peníze! Neradil bych hned spor řešit agresivně nějakým nadáváním apod., ale spíše v klidu přesto, že pravda a právo je jen na jedné straně. Jak je to popsáno: je nájemník poškozený nečekaným obratem pronajímatele a proto si myslím, že by v případném sporu asi proti pronajímateli uspěl, ale kdo by se chtěl handrkovat a i do konečného úspěchu musíte právníka platit a ti teda "zadarmo" nic nedělají *smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 18:05
avatar
moowees,
smlouvu máte platnou, páč jste jí podepsali a souhlasili. To že Vám nechce předat byt, je problém, který nikdo nevyřeší, nežli soud.
Vy si musíte rozhodnout, jak se zachováte. Podáte k soudu návrh o nařízení k nastěhování, nebo si najdete něco jiného?
Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.