Jakou malířskou barvu

Od: odpovědí: 2 změna:

Dobrý den, čeká nás malován celého bytu. Původní malba je Primalex plus. Chtěli bychom něco "bělejšího". Rozhodujeme se mezi PRIMALEX POLAR a HET Classic s vysokou bělostí (který mají v OBI). HET je teď podstatně levnější.

Má s těmito materiály někdo zkušenost? Jde HET Klasik nanášet na původní malbu (Primalex plus) bez jejího omívání, nebo škrábání? Případně zná někdo rozdíly mezi těmito dvěma barvami?

Děkuji

2 odpovědi na otázku

 

 


0x

rozdíly neznám, já dělám s primalexem, brácha nedá dopustit na het. Jen u toho primalexu, dlouho jsem požíval polar, pak nějak zrovna nebyl nebo byla akce na ten plus a zjistil jsem že ten plus se mi nějak líp nanáší a hlavně, potvrdila to i žena, ač to papírově není asi možné přišel nám bělejší než polar.

 


0x
avatar jabraka

V poslední době jsem maloval jak s Primalexem Polar,tak Het Benefit.Ten má vysokou bělost,označováno 93% MgO.Barevné tónování si nechávám namíchat ve specializovaných prodejnách.Myslím,že v případě,že je podklad s Primalexu plus,je dostatečně pevný a když se viditelně neodlupuje,nebo není několik vrstev.Pak je nutno zeď škrábat.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]