Jak postavit sklípek

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý den,prosím,jak jednoduše postavit sklípek na rovinaté zahradě.Spodní voda tam asi nebude.Jde mi o sklípek na trochu ovoce a brambory.Pokud by šlo o ovoce,možná bych jen zapustila skruž,jenže brambory by měly být docela dobře dostupné,hlavně v zimě.Děkuji.

4 odpovědi na otázku

 

 


2x

Přečtěte si tento seriál a co vám nebude jasné to vysvětlíme. jirikovovideni.eu/...

 


0x
avatar jabraka

Ovšem sklípek na ovoce a současně brambory se nedoporučuje.Brambory svým pachem ovlivňují vůni a chuť ovoce.Sklípek by měl být oddělen aspoň přepážkou a zvlášť větraný.Na rovném terénu lze sklípek vyzdít a strop vyklenout do cihlové klenby.Nahoře přikrýt folií a vysadit skalku.

JABRAKA

Jak postavit sklípek

 


Děkuji za obě odpovědi,pro někoho komu jde práce od ruky to asi nebude příliš složité,jen kdyby to bylo ještě jednodušší.Začínám uvažovat o nějakém krechtu,spíše o dvou,na zeleninu s bramborama a na ovoce-ale jak ho nějak moderně vybudovat?Neodovedu si představit,že do něj budu shánět slámu, a taky záleží na přístupnosti přes zimu.Prosím,máte nějaký nápad nebo zkušenost nebo znalost?

No ono je to těžké poradit jednoduchou věc. Kolik toho ovoce a brambor chcete uchovávat? Mohla by vám stačit jen díra v zemi cca 1,5m do hloubky a půdorysně dle potřeby a na díru postavit jednoduchou dřevěnou boudu vysokou 1m. Obložíte to polystirenem a uděláte jednoduchá dvířka a je to. Ale nakolik to bude pro vás vyhovující je na vás. Stejně tak estetické vypracování. To je tak nejjednodušší co jsem viděl, ale není to definitívní řešení. Vydrží to tak dvě sezony. Pokud by to mělo být definitívní řešení pak by to mělo být zděnéi když ne nutně s klenbou.

Jak postavit sklípek #2

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]