Rohová sedačka u radiátoru

Od: Datum: 07.01.17 12:58 odpovědí: 6 změna: 14.01.17 23:32

Dobrý den, prosila bych vás o názor. Chceme koupit do obýváku rohovou sedačku a vychází to tak, že by ta jedna strana byla jen kousek od radiátoru a asi z třetiny ho zakrývala. Já si myslím, že by to bylo poznat na teple, když ten radiátor bude zčásti zakrytý, manžel, že ne. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.17 13:44
avatar

Není to asi optimální umístění, to je jisté. Ale zase nějakého výrazného diskomfortu ochlazení v místnosti bych se asi nebál

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.01.17 13:48

Máme a vůbec to nevadí ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.01.17 16:55

Samozřejmě se tím o něco sníží účinnost topení. Tím se pochopitelně může mírně zdražit. Teplota v místnosti bude záviset na tom, jakým způsobem se meří a reguluje (pokud přímo na topení, tak se bude víc lišit).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 09.01.17 08:21

řešil jsem, respektive řeším stejný problém. Také chci rohovou sedačku do obýváku, kdy jedna strana sedačky bude zakrývat dokonce celý radiátor...vzhledem k tomu, že radiátor když hřeje tak ohřívá vzduch kolem tak je ve výsledku asi jedno jestli tam má nějakou překážku..vzduch v tomto případě bude proudit směrem nahoru nad sedačku a pak až do zbytku místnosti..mám to vymyšlené tak, že od radiátoru bude sedačka tak 15cm, aby to mohlo proudit..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.01.17 23:32

Ale aby ten vzduch mohl proudit, tak musí proudit odněkud někam. Jinak řečeno, radiátor ho musí zespodu "nasávat". Ono to vždycky "nějak" fungovat bude, ale čím větší a bližší překážky, tím se proudění omezí a účinnost sníží. Méně tepla z radiátoru se odevzdá vzduchu a zbytečně odteče zpět do výměníku. V extrému, pokud se tím zruší i celková cirkulace v místnosti, tak se bude déle vytápět a vzdálenější prostor bude chladnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 09.01.17 09:29

V obýváku máme topení úplně zakryté sedačkou a žádný problém.Na ventilu trojka a na digi. teploměru 23,2 °C.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.