1xKrade elektřinu

Od: Datum: 06.01.17 14:22 odpovědí: 62 změna: 27.01.17 21:11

Co když někdo desítky let krade elektřinu, topí, svítí, vaří za pár stovek měsíčně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 06.01.17 14:23

tak je dobrej, že mu na to ještě nepřišli :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.17 14:31

Asi dobrej je, protože dělá i revizáka.

Hlavně ví, že mu nikdo jen tak do baráku nevleze a když se ohlásí, vše dá do pořádku. Nejradši bych ho prásknul protože si topí "ekologicky"a já musím hlídat komín a platit uhlí...

Datum: 06.01.17 19:09
avatar

závist je svina cooo? *zed*

já bych se do toho nemíchal neni to tvůj boj

až se soused domákne kdo po něm de moh by ti ze života udělat peklo stojí ti to? ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krade*
Datum: 06.01.17 14:38

Že to tak dopodrobna znáte? To musíte v tom bytě/domě bydlet s oním zlodějem? Doteď vám to vyhovovalo a nyní vám šlápl na kuří oko? Buď držte pusu a nebo jste jej měl napráskat před xxx lety. Závisť je sviňa.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.01.17 15:03

Bydlí v ulici, a vědí to všichni, nikdo mi na nic nešláp, jen kotel musím vyměnit za 100 tisíc.Zkrátka je zvláštní doba, ten kdo krade je ceněný a ten kdo nekrade musí držet hubu, tak nějak?

Od: cl
Datum: 06.01.17 17:42
a on vám ten bonz tu výměnu kotle nějak zlevní nebo jak to teda souvisí?
Ohodnoceno: 1x
 
Od: willy
Datum: 07.01.17 20:24

A co? Vsichni nahore kradou a podivejte se - nic se jim nikdy nestalo .. Jak krasne je zit v tak bohate krajine, kde je porad z ceho krast ... *smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.17 15:03
Pokud o tom vite a nenaprasil jste ho jiz pred temi xx lety tak se z vas stal neprimo spolupachatel.Predpokladam ze je to jiz stary pan a to by ho mohlo zdravotne poskodit.. mirne receno.
Ja osobne bych mu pogratuloval ze je borec
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.17 15:08

JJJ v dnešní době je každý borec kdo někoho ošulí...

Starý pán to neni, je mu 60 let.

Datum: 06.01.17 15:37
avatar

Když vám někdo ukradne auto tak šikovně, že nepoškodí zámek ani spínací skříňku, taky mu budete gratulovat?


doplněno 06.01.17 19:43:

Máte pěkný nick.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: osel59
Datum: 06.01.17 19:21

Kdyby to auto bylo ČEZu, tak proč ne?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.17 15:14

Já nejsem hospodský remcala. Takže pokud můžu něco změnit, tak něco začnu pro to dělat nebo to nechám být a nezajímám se o to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 15:20

Tak jo, jdu napsat na ČEZ aby mu na pojistkovou skříň která je přístupná z ulice dali štěnici, budou se při odpočtu divit.

Od: jarina
Datum: 06.01.17 15:23

Je to dotaz? Pokud ano, lze ho zjednodušit lexikálně?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 15:39
avatar

Jestli jste mu při tom přepojování svítil baterkou,tak je to trestný čin i pro Vás,že jste to neohlásil. Jestli jste to slyšel někde před kostelem tak to může být pomluva a ta se taky trestá.Ještě dodám,že kontroly na elektroměr a na ,,černý odběr" chodí neohlášené.


doplněno 06.01.17 17:23:

Nikdy jste neotevřel člověku když u vás zazvonil.Určitě nepřijedou firemním autem a firemních monterkách ČEZu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 16:07
Ještě dodám,že kontroly na elektroměr a na ,,černý odběr" chodí neohlášené.Když přijdou neohlášené, nikdo neotevře, to je jejich běžná praxe, venku je puštěný pes a branku zavírají na řetěz...
Datum: 06.01.17 18:27
avatar
Slyšel jsem a všichni to ví,že politici kradou.Mám to někam nahlásit?
Ohodnoceno: 1x
 
Od: jankoralovsky
Datum: 06.01.17 21:09

Takže si chcete hojit na něm to, že Vy musíte zaplatit 100 prutů za kotel, kdežto on ne? :) Zajímavé, že když jste platit nemusel, tak jste to zřejmě ani neřešil, že Váš soused krade elektřinu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.01.17 10:41

"Zajímavé rady"jak se chovat a zachovat...

jankoralovsky :myslí, že se chci hojit na zloději elektřiny když ho udám *sok*

dabel:míní abych se do toho nemíchal, že to není můj boj, dobrá, až zase někdo spadne s autem do škarpy, nebudu se ptát jestli něco nepotřebuje ale šlápnu na plyn, není to přece můj boj...

polis:míní, že mu mám gratulovat k jeho schopnostem...

jirka2:je pravděpodobně domácí advokát protože ví co se míní pomluva a spolupachatel...

krade:si myslí, že mi šlápl na kuří oko a chci se mu vlastně mstít když jsem celé ty roky mlčel, mám být ticho i teď.

Tady někdo připomíná, že mi to celé roky nevadilo...ale vadilo mi to celé ty roky, ale nikdy jsem se nedokázal odhodlat.Nyní když se má velmi dobře, nebudu ho šanovat, nakonec ten rozdíl musí někdo zaplatit.Na rozdíl od některých si nemyslím, že se má mlčet když někdo dlouhodobě krade.Včera jsem napsal dopis a v pondělí ho doporučeně pošlu.Doba se mění a musíme "udávat"nejen čoudící komím, ale i nevydanou stvrzenku, nebo brzy již i kouřícího zákazníka v hospodě...

Mnoho štěstí všem kterí strkají hlavu do písku aby je nikdy nikdo nevykradl a soused ze strachu se bál udat zloděje.*tuc*

Od: krade*
Datum: 07.01.17 14:15

Hurá, blahopřeji k udání. Doufám, že máte tolik slušnosti a pod udání jste se podepsal. Pokud ne, jste stejný jako váš neoblíbenec. I kdyby jste poslal anonym, nebude trvat dlouho a pisatele odhalí. Jste si jistý, že tuhle diskuzi nečte ten váš údajný zloděj?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.17 18:07
avatar

Kdyby Vám někdo ukradl auto ... byl by jste jistě velmi rád, kdyby člověk který zloděje auta zná dostal stejnou radu jako jste dal teď vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.17 14:37

Shodou okolností také znám revizáka, co doma topí elektřinou a elektroměr má proklemovaný. Taky nepřiznává většinu příjmů a přiznání dělá tak, aby mu to vyšlo bez zisku. Takto to dělá velká část živnostníků, pokud tu možnost má. Příležitost dělá zloděje, to je prostě realita. A u nás těch příležitostí je spousta.

Osobně výše zmíněného, který neplatí ani za elektřinu, ani daně, považuji za parazita. Bohužel, v ČR je tolerance ke zlodějině velmi velká. Je to do značné míry dáno historickým vývojem po bitvě na Bílé hoře, kdy jsme přestali být pány ve vlastním době a stali jsme se lokaji. To našemu národu ohlo hřbet a pokřivilo charakter. Proto místo aby lidé nadávali zlodějům, budou vám zde nadávat vám do "udavačů, práskačů, závistivců, STBáků, gestapáků, komunistů.." Je to smutné. V lidech zažrané a možnosti ve stávající režimu to ještě přikrmují, takže naději na zlepšení moc nevidím.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 07.01.17 15:15

Tak zcela jistě jsi podal trestní oznámení? A nebo jsi to ty, když víš takové podrobnosti? Nebo někdo z rodiny?*smich*

A nebo jsi si to celé vymyslel.

1. Revizák má většinu peněz na papíře, takže při případné kontrole FÚ shoří jako papír, na které ty revize píše.

2. "přiznání dělá tak, aby mu to vyšlo bez zisku" Pokud revizák uzavře každý rok bez zisku, tak tam má hned první rok kontrolu. Oni tam zase tak pitomí nejsou a ví, že ze vzduchu se žít nedá.

3. Revizák který si sám sobě proklemuje elektroměr je blbej. Hlavně když o tom ví spousty lidí. Asi nějaký druh masochismu. Hlavně pokud už budu chtít krást elektřinu, tak nebudu zasahovat do skříně s elektroměrem a připojení provedu mimo, kde si mohu instalovat své "zařízení", aby v případě kontroly od distribuce na mě nemohl nikdo přijít.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.01.17 15:45

Anděli, jste elektrikářská rodina, tak to musíš vědět*hej*

Datum: 07.01.17 16:18

Detaily vím, protože s ním žije moje příbuzná a znám se s ním. Jsem si jistý, že kdybych zde napsal, že jsem ho udal, nadával byste mi ještě víc. Tyhle útočné reakce při poukázání na zlodějiny z diskuzních fór dost dobře znám a hodně vypovídají o autorovi. Včetně toho osobního nařčení a zpochybnění, jestli není vše vymyšleno. (Proč bych si to asi vymýšlel? Aha, oni všichni co nekradou a kritizují zloděje jsou závistiví bonzáci, a ty příběhy si musejí vymýšlet, že? *hej* ) Jestli se ve vašem případě jedná o kvákání potrefené kachny, nebo ne, musíte vědět vy sám.

Krom revizí, na které vystavuje papír a které dělají asi třetinu jeho příjmů, provádí další elekrikářské práce načerno. Dělá to jako většina, vše co nakoupí (i na ty akce bez papíru) dá do nákladů a přizná jen ty příjmy, co dal s papírem. Co asi najde kontrola? Jak mu dokáže peníze na ruku bez papíru? To by ho musel někdo natočit a udat přímo u domlouvání konkrétní akce, což je dost nereálné, že? Nebo že by kontrola šla vytrhat kabely ze zdi, aby zjistila, jestli tam těch x metrů kabelu použil, nebo ne? Navíc v našem banánistánu by mu za jednu provalenou černotu hrozilo nejvýš nějaké penále. To že stát za posledních dvacet let okradl odhadem o 3 miliony a EON o minimálně půl milionu mu nikdo zpětně nedokáže. Navíc je pouze jedním z mnoha. Další příbuzná zase dělá několika živnostníkům účetnictví a většina to s daněmi řeší stejně, pokud tu možnost má.

(Nezapomeňte mi napsat, ať ta příbuzná podá oznámení, nebo drží hubu, to je taky obvyklá rekce. )


doplněno 07.01.17 18:00:

Ale dá. Kabely, rozvodnice, vypínače.. prakticky vše potřebné pro rekonsrtukci elekriky kterou děláte načerno můžete napsat na jinou akci. Známý stolař to dělá stejně, materiál z kterého lidem načerno dělá nábytek a kuchyňské liky píše na akce, co dělá s papírem. Známý pokrývač, klempíř totéž..


doplněno 07.01.17 20:33:

Náklady přiznává, příjmy ne. A daň se vypočítává z tohoto rozdílu. Nechápete, nebo se jen děláte? Pokud pokud toto nechápete, pak mi není jasné, jak jste tu mohl něco psát o účetnictví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.17 17:27

Dělá to jako většina, vše co nakoupí (i na ty akce bez papíru) dá do nákladů a přizná jen ty příjmy, co dal s papírem.

Tak a přesně takhle se to dělat nedá. *smich* Protože největší nesmysl je dávat si do účetnictví zboží, které následně prodám mimo účetnictví. Teda pokud se nejedná o bílého koně, kterému je všechno jedno.


doplněno 07.01.17 18:17:

A kde je tedy ta daňová výhoda, že nakoupený materiál naúčtuje někomu jinému? Kde?

V každém případě od musí odvést daně za daný materiál, i kdyby mu ho někdo ukradl. Vůbec mu to nepomůže snížit daňový základ.

Doporučuji si zažádat o živnostenské oprávnění a pár let podnikat, klidně jako revizák. Pak uvidíš, že to takto nefunguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 07.01.17 18:43

Materiál vykáže v nákladech ( napíše ho na nějakou vykázanou akci ), ale ve skutečnosti spotřebuje ho na akci " načerno " , kterou do příjmů nezařadí.

Oficiálně má v daňové evidenci náklad, ale nemá tam příjem (který s nákladem - materiálem - souvisel )

Kde je daňová výhoda? :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.01.17 16:56
avatar

Vždycky jsem opovrhovala udavači, ale když se člověk nad tím zamyslí, tak nejsme trochu blbí, když krejeme zloděje, za které ty zlodějny platíme daněmi, my všichni, co nepodvádíme? Často se ještě staví do statusu těch chytřejších, že si neumíte poradit stejně dobře, jako oni. Jak z toho ven, bez ztráty kytičky? Mně napadá jern jedno férové řešení, varovat dotyčného, jestli okrádání nezanechá, že ho nahlásím a proč. Ale na to většina lidí nemá koule, ještě tak tajně, za zády a za oknem se skrytě radovat, když na ně ta kontrola přijde. Co si o tom myslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.17 17:51

I díky Václavy Klausovi se z daňových podvodů stala taková samozřejmost, že s tím nikdo nedokáže hnout. ODS si na tom dříve postavilo voličskou základnu. Lidí, co nyní v malém či velkém podvádí na daních ohromné množství. Živnostníků je cca milion. A tito lidé mají rodiny, které z toho také profitují a drží s nimi basu. Netvrdím, že podvádějí všichni, ale to procento je velmi vysoké a pokud se jedná třeba o zvýšenou daňovou kontrolu, tak proti budou logicky téměř všichni. To máte odhadem 2..3 miliony voličů velmi citlivých na jakékoli zpřísnění v této oblasti ať už se jedná o zpřísněný dohled, nebo o omezení paušálů. Proto pro zavedené politické strany je jakýkoli pokus o zpřísnění sebevraždou.

(Je až neuvěřitelné, že Babišovi se podařilo začít s EET. Ale to jen proto, že to rozkouskoval a hospodští jsou příliš malá skupina. Až dojde na ostatní, tak nevěřím, že to Babiš ustojí. Ne nepovažuji Babiše za svatého a spasitele, ale obdivuji, že si troufl do toho hnusu konečně hrábnout.)

A co se týče vámi navrhovaného "varování" a "udání"..Musíte si uvědomit, že vy jste v pozici, že vás ty podvody štvou a vlastně i pomalu okrádají, ale podvodníci jsou pozici, že jim jde průměrně o desetitíce a statisíce ročně, které už drží v ruce. A toto je spojuje. To znamená, že nemůžete počítat s tím, že řeknou "Máte pravdu, já toho podvádění nechám." *frajer* Oni se budou agresivně bránit co to půjde. (Ostatně to vidíte zde i na jiných fórech) Soustavným tlakem se jim podařilo dosáhnout toho, že 100x opakovaná lež se stala pravdou a slušní lidé se bojí nazývat zlodějinu zlodějinou a parazita parazitem dokonce i na anonymních fórech, protože tito se na ně okamžitě sesypou. Zlodějina už je tak rozšířena, že je to unás tak trochu jako bydlet v mokré čtvrti. Buď budete krást taky, nebo se musíte dívat jinam. *bzum*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zodiac
Datum: 22.01.17 14:02

Nez se takhle kategoricky rozepisete, zkuste premyslet nejdrive nad tim, ze nejvetsim zlodejem siroko daleko je prave stat. Jen za lonsky rok rozkradl a rozforoval 1 900 miliard korun... Ano, neco malo z toho se investuje efektivne, zbytek mizi v cerne dire (platy politiku, ktere si stanovuji oni sami, predrazene zakazky, silena byrokracie kolem cehokoli, sponsoring nesmyslnych neziskovek a zaclenovani, podpora flakacu, zneprujezdnovani ulic, cyklostezky za desitky milionu atd. atd.). Zlodej, ktery ty ukradene penize da na charitu, zustava porad zlodejem.

Ten, kdo pred nekym takovym uchrani sve penize, je spolecnosti spise prospesny a nelze ho nazyvat danovym podvodnikem (tim jsou leda ti, co provozuji karusely na DPH, tam to skutecne je podvod, u ostatnich je to sebeobrana).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.17 18:01
avatar

V tom případě bych jej náhlasil distributorovi ČEZ nebo E.ON (pokud jste v Praze tak PRE)

V síti E.ON pomocí formuláře https://www.eon-distribuce.cz/-a14441?field=data nebo na bezplatnou linku 800 77 33 22.

V síti ČEZ na bezplatnou linku 800 850 860 nebo na email info.analyza@cezdistribuce.cz

U PRE na linku 267 055 555.

Uveďte především adresu odběrného místa, distributor si již situaci ověří jak elektronicky tak fyzicky, nahlášení je bezplatné a anonymní. Především by si každý kdo radí, že by se to hlásit nemělo, měl uvědomit, že za dotyčného platí elektřinu, lze namítnout, že jeden člověk co to je- jenže to není jeden - těch jsou stovky, tisíce - nevěřili by jste kolik jich je a jakou sumu to ve finále činí.

Ten člověk, porušuje zákon a podmínky, naprosto vědomě a dobrovolně. Je to prachobyčejný zloděj.


doplněno 07.01.17 18:04:

Kontrola u odběratele pak probíhá samozřejmě bez ohlášení, jako náhodná. Před tím si prověří smlouvy, rozdíly ve spotřebě za uplynulé roky a pak si vše prověří fyzicky, zkontroluje elektroměr, zapojení a spotřebu.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 07.01.17 18:29

Děkuji za poslední reakce, už jsem si myslel, že jsem nějak divný když chci napráskat desítky let neplatícího parchanta za odběry elektřiny.Kdyby to byla nějaká občasná kw tak je mi to fakt jedno, kdo si občas něco nepřinese z práce, že...

Ale tohle topení elektřinou mě fakt štve, jsou to statisíce.

Datum: 07.01.17 19:26

Dotyčný revizák mi tvrdil, že se nebojí, že tam má známé a o případné kontrole se dozví včas. Pro to nemám jiný důkaz než jeho slova, takže to nemohu potvrdit, a ani vás tím nechci demotivovat. Je pravděpodobné, že i když by tam takové známosti měl, tak přinejmenším bude tlak na to, aby s černým odběrem přestal, protože se to provalilo. (Jen pro zajímavost, jestli se nejedná o toho samého (není to pravděpodobné), můžete napsat třeba jen první písmeno jeko příjmení, nebo obce, nebo čeho si vyberete? )


doplněno 07.01.17 20:35:

Tak to nebude on. Ten "můj" *smich* je z dědiny na JM a zná se skoro s každým.


doplněno 08.01.17 17:51:

1. Má plombovací kleště.

2. Prostě nepřizná, že do té doby topil elektřinou. Má doma i krb a kamna na dřevo. Řekne, že elektřinou právě začal topit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.17 19:30

Tenhle elektrikář,revizák má prdlajs známé...

Datum: 08.01.17 15:14
avatar

Prokázat se dá všechno a věřte, že ti lidi od distributora sakra dobře ví jak na to .. a distributor si sakra dobře pohlídá to aby se to prokázalo. Ve chvíli kdy podá podezření na neoprváněný odběr a dotyčný revizák si to přehodí zpět na to aby to jeho elektroměr měřil - tak to již distributor zpětně z elektroměru zjistí a uznejte, že pokud se spotřeba po nahlášení najednou zvýší- tak to je přinejmenším tak trochu podezřelé ... doba, kdy se dal na elektroměr dát magnet a on neměřil, už je nenávratně pryč *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: clubil
Datum: 08.01.17 16:56

Tak vy se tady veřejné chlubíte, že někdo páchá trestný čin a vy jste nepodal oznámení. To je ovšem taky trestný čin. Snad se najde někdo z vašeho okolí kdo na to upozorní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 17:32
avatar

Neplácejte nesmysly*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 17:32

Není. :)

To platí pouze na vyjmenované trestné činy jako např. vražda...

krádež tam není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 19:11

Ani to nebudu všechno číst, ale vpodstatě se mi jen potvrzuje předchozí názor na tento zkažený národ. Jedním slovem ZLODĚJI. A tohle už rozhodně na "komunisty" nesvedete. Kriminalita se od "revoluce" neustále zvyšuje. Kdo se pokouší oprávněně poukazovat na kriminalitu, tomu je nadáváno do "závistivce" nebo "udavače". Závist by to byla tehdy, pokud by i on sám chtěl taky krást. Udavačství by to bylo tehdy, pokud by z toho měl mít osobní prospěch. V tomto případě jsou zlodějem okrádáni všichni ostatní a klidně to tak nechaji. Skoro bych řekl, že každý, kdo má něco proti, tak sám taky krade. Nechutný národ, kde se bez skrupulí páchá kriminalita za bílého dne a s tisíci přihlížejících co si hledí jen "svého". Prochází to ovčanům, prochází to i starostům, atd. Proč asi jsou tady silně neoblíbené kontrolní orgány jako policie a revizoři? Ale jak někdo okrade přímo viditelně ovčana, to jsou jim najednou dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: clubil
Datum: 08.01.17 19:24

Takže Bruno i andeck ani nic nenamítá jí, že si bez trestu krade. Je takové přísloví. Podle sebe soudím tebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 19:27

A to jsi přečetl kde? *frajer*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.01.17 19:25
avatar

Co mne udivuje jak tady skoro všichni jste přesvědčeni že elektřinu krade. Kde je nějaký důkaz že to tak opravdu je. Jestli vaří,topí,svítí elektřinou tak jako elektrikář ví jaký tarif je pro něj nevýhodnější. Pak se muže zdát tomu kdo jen el.svítí že platí za el.hodně. A ještě jsou kotlíkové dotace.Proč jste je nevyužil?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 14:05

Podivej, za desítky let se z podezření stane jistota, to mi věř, tarif netarif.

Já platám měsíčně za elektriku 1700 korun, to použávám bojler jen přes léto, v zimním období vytápím teplou vodu přes kotel ÚT.Zloděj uhlí nekupuje, dříví má jen na opékání buřtů, z komína se nekouří a elektriky na inkasu má 6 stovek, na to nepotřebuji žádný důkaz, to je realita.

Od: krade*
Datum: 09.01.17 15:24

Takže néé u souseda, ale u vás je něco špatně.Platit 1700,- Kč měsíčně za el pouze na půlroční ohřívání vody je kec a nebo si neumíte určit správný tarif. Mám přímotopy+ krb, vytápím 80 m2 a platím 1200,- Kč měsíčně a to jsem v nad. výšce 790 mnm. Podle vás musím být zloděj na entou. Je mi vás líto, že nemáte jiné starosti, spíše radosti ze života. Jen tak dál, brzo vás klepne a soused bude vysmátý.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.17 15:44

pane, jste asi popleta, nebo to jen děláte, já platím kompletní inkaso 1700, je to rodinný dům, žádná garzonka...

To si jako myslíte, že nemám noční tarif.

no nic, přemýšlejte si jak chcete, je rozhodnuto.


doplněno 09.01.17 15:52:

krade:jak tady zpětně pročítám ty vaše příspěvky, mám jasno...

Od: krade*
Datum: 09.01.17 21:17

Přestaňte nás houpat , jednou píšete

Já platím měsíčně za elektriku 1700 korun (14.05 hod) a podruhé

já platím kompletní inkaso 1700,- (15.44 hod)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 22:48

Nevím co v tom hledáte za problém, bylo to myšleno kompletně inkaso za elektřinu, né jak ty si bláhově myslíš jen za bojler...

Přece se bavíme o spotřebované energii, ne o plynu, rozhlase či televizi, to je pak přes 3 tisíce...

Uvědom si, že bydlím v baráku, ne v kumbále s 80ti metry...

Od: krades
Datum: 10.01.17 12:15

Někdo mi ukradl nick "krade" *cert* to je tedy hrozný.

Datum: 10.01.17 12:37
avatar

karelka - "...bylo to myšleno kompletně inkaso za elektřinu,..."

Ale to, že je to jen za elektřinu jste napsal Vy! Tak fajn, nebavme jen o elektřině, ale o kompletním inkasu. Vy platíte za kompletní inkaso 1700 a Váš soused rovněž za kompletní inkso 600? Třeba na rozdíl od Vás šetří vodou, nevaří a nekouká na televizi. Nebo těch 600 platí jen za tu elektřinu? V tom případě ale srovnáváte srovnatelné!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.17 13:04

Já nevím jak to jinak napsat:Ale já se chci bavit pouze o elektřině protože tu evidentně krade,inkasují odemě za elektřinu 1700 korun měsíčně a od zloděje inkasují za elektřinu 600 korun měsíčně, což je viditelně méně než platím já a on také svítí, také vaří dívá na telku, také má bojler a navíc s tou elektřinou topí...

Doporučuji si přečíst všechny příspěvky, jinak nebudete v obraze o co se jedná !

nemotal bych do toho žádnou vodu, plyn nebo poplatek za tv.

Datum: 10.01.17 13:46
avatar

Pro krade - Jakej kec? Já mam tarif d45 od ČEZu. Jsme čtyřčlenná rodina, dům klasika patrový, mám elektrokotel, po celém baráku LED žárovky a spotřebiče A+++, bojler ohřívám přes zimu taktéž jako pán pouze kotlem a platím měsíčně 1800Kč a to je dobrá cena. Moji rodiče, známí, kteří mají obdobný dům platí o dost víc než já a to jsou pouze dva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vondyno
Datum: 10.01.17 18:10

Nač ti ten elektrokotel je, když v něm netopíš, jak píšeš by jsi protopil kalhoty.

d: samurraj

Datum: 31.12.16 08:37

odpovědět

Já mám kotel na tuhá paliva + elektrokotel. Počítal jsem, kolik by mě to stálo, kdybych vytápěl pouze elektrokotlem... cca 100 tisíc za rok.

Datum: 11.01.17 10:54
avatar

Přesně tak, kdybych topil pouze elektrokotlem, protopím kalhoty. Elektrokotel jsem dával kvůli tomu, abych mohl získat tarif d45d, který je pro mě výhodný. Elektrokotel používám pouze v případě, když někam jedeme a chci, aby byl barák při našem návratu "natopený". tzn elektrokotel nechám jet na minimum a jen s ním šolichám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.17 18:44

samuraji, jak to tedy máš s tim placenim elektřiny, píšeš jaké máš všude úsporné věci, aj ten elektrokotel ti prd žere když platíš 1800 za měsíc. Na jiném vlákně jak vidno píšeš něco o sto tisících, to jako ten rozdíl šlohneš?

Datum: 11.01.17 10:57
avatar

Kdybyste pořádně četl můj příspěvek ve vláknu, kde píši o těch 100 tisících, tak zjistíte, že těch sto tisíc je předpokládaná částka, kterou bych platil za rok, při plném výkonu kotle a jeho každodenním provozu. Nic o tom, že těch 100 tisíc platím jsem nepsal. Čtěte pozorně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.17 12:53

Jistě,já čtu pozorně a nemyslím, že něco kradeš, já se tady raké snažil vysvětlit, že platím inkaso za elektřinu a někteří to komolili všechno dohromady.Ale při tomto příspěvku jsi nic nepsal o kotli na uhlí, pouze o elektrokotli, hned se mi ty peníze zdály nějak divně malé ale někdo zkrátka řekne "A"a neřekne "B".Dneska se staví různé malé energeticky nenáročné domky kde se topí na 20 stupňů a elektriku platěji za celý rok 15 tisíc, těžko se to srovnává...----------------Pro krade - Jakej kec? Já mam tarif d45 od ČEZu. Jsme čtyřčlenná rodina, dům klasika patrový, mám elektrokotel, po celém baráku LED žárovky a spotřebiče A+++, bojler ohřívám přes zimu taktéž jako pán pouze kotlem a platím měsíčně 1800Kč a to je dobrá cena. Moji rodiče, známí, kteří mají obdobný dům platí o dost víc než já a to jsou pouze dva.

Datum: 11.01.17 17:20
avatar

OK, tak se omlouvám, napsal jsem, že mám elektrokotel, ale nedopsal jsem, že hlavní topidlo je klasický kotel na tuhá paliva Viadrus U26 4čl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.17 18:03

No, to je jiná*pivo*


doplněno 11.01.17 19:35:

Doporučuji http://www.dumachalupa.cz/ žádný limit odpovědí, čím víc, tím líp.Tohle je pro starý báby...


doplněno 11.01.17 19:36:

Váš počet odpovědí v jedné otázce převýšil povolený počet 4. Pokud budete mít 10 a více % ohodnocených odpovědí, počet odpovědí nebude limitován(a). Snažíme se eliminovat příliš mnoho odpovědí, které nepřináší radu.

 

Od: milosv
Datum: 15.01.17 16:24

Tak proč mu neřeknete a on Vám to taky tak udělá, aby jste platil méně. A pak aspon z toho něco budete mít. Co máte z toho že jste ho udal?

Živnostníci to tak dělaji skoro všichni. Když nějaký řemeslník řekne, že to bude stát např. 10.000 kč bez papíru,nebo 12.000 s papírem,tak pak je na každém,jestli se na tomto daňovém úniku chce podílet.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kavalier1
Datum: 21.01.17 19:57
Ale to není přece prioritně o tom,že by někdo chtěl krást ( teď nemyslím toho pána o kterém je diskuze-ten krade protože má dobrou příležitost, informace a podmínky).
Ty názory jeho obhajovatelů chápu, protože pramení ze stavu tohoto prohnilého státu, který neustále vymýšlí nové metody,jak své pracovité lidi obrat,aby tyto peníze mohla v zápětí rozházet!
Večer si pustím NOVU a slyším jak armáda nakoupí drony za několik milionů Kč které nikdo nepotřebuje,vláda si nakoupí nový vozový park Audin, protože ty 2 roky staré jsou ošoupané.Vedení zmiňovaného ČEZu si rozdělí miliardu na odměnách za to jak nás okrádá.Jako gramotný občan si dokáže spočítat,že 2/3 mzdy,kterou dostanu od svého zaměstnavatele,odevzdám státu (daně,odvody,poplatky,DPH,atd) a kolik s toho vidím smysluplně investovaného a kolik rozkradeného a rozdaného?
A to je v pořádku!? Bohužel my,obyčejní lidé s tím nic neuděláme,ale víme ,že nebýt tohoto uměle udržovaného stavu,mohli jsme být dávno na životní úrovni západní Evropy.
Takže nám nezbývá nic víc,než si stoho stavu pomoci,kde můžeme.
To není obhajoba zlodějiny,ale konstatování stavu ČR a jeho obyvatel.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.01.17 19:49

Naprosto s Vami souhlasím,pan nemůže přenest těch 100.klacků za kotel a on topí a všechno ma ´´zadara´´ protože to umí,nikomu zas tolik nejde oto že CEZ přijde o peníze a nebo stat ktery je TEN nejvetší zloděj taky,jde o zavist že ja musím platit a ty ne,nikdo nenadržuje zlodějum atd. ale neznam člověka kteremu jde o stat,nebo CEZ,PRE, to je jedno zda jim je uskoděděno je zě nekdo okrad,oni si to na nas nakradou spatky,bohužel tak to chodí,tady dle meho je jen zavist.Ja platím tak proč ne i ty a to ostatní jsou jen keci,muj nazor jen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 21:11

Moc jsem to nepochopil, ale tady jde hlavně o to, že nikdy nevznikne škoda ČEZu ani "státu", ti jsou vždycky v zisku. Škodu "zaplatí" ostatní, poctiví odběratelé.

A jinak máte nějaké popletené pojmy. Tomu se říká spravedlnost. Ale je fakt, že jím představovaný děj už tady prakticky nikde neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.