Mokré skvrny na stropě v koupelně a na WC

Od: Datum: 06.01.17 12:02 odpovědí: 2 změna: 07.01.17 16:14

Dobrý den, nejdříve popis situace. Bytový dům, byty v OV (a v nich nájemci), v domě máme SVJ a můj byt je (bohužel) ten horní (obrázky jsou z bytu spodního). Nájemce spodního bytu tvrdí, že flek na stropě WC (růžová malba) našel v pondělí a ve středu našel flek na stropě v koupelně (jiná místnost, jiná stoupačka a světlá malba) - dříve tam prý nic nebylo. Nájemce mého bytu tvrdí, že nic nezpůsobil, nic nepřeteklo, všude je sucho a chová se stále stejně (např. splachuje neucpané WC a vypouští vanu). Já, když se na obrázky pozorně podívám (zvětším je kliknutím), tak mám dojem, že skutečně nejde o jednorázové vytopení (a postupně ve dvou místnostech), ale o problém dlouhodobý, opakovaný a starší (řekl bych, že fleky se "vrství" a zvětšují postupně). Otázka první - máte dojem, že jde o jednorázové vytopení nebo postupné zatékání? Otázka druhá - jde o závadu stoupačky, resp. je šikmá přípojka ke stoupačce (a také napojení či odbočka) její součástí nebo patří k bytu? Otázka třetí - jak to bude instalatér asi řešit, resp. nepraskne někde dále litinová stoupačka při jeho zákroku? Ještě dodám, že nad flekem na WC je napojen záchod, ale v koupelně je napojení odtoku vany asi o 70 cm blíže ke středu místnosti, obě stoupačky jsou litinové (staré asi 80 let) a podlahy jsou teraso. Děkuji Vám za posouzení obrázků a odhad možné příčiny mokrých fleků. Zdravím!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.17 20:02

Bene. Něco podobného jsem tady měla před třemi roky. Paní nademnou měla "přicpaný odpad" Prostě to pomalinku odtékalo z vany. No a když měla hodně vody ve vaně, tak jsem měla promáčený strop tak, jako Ty. Pak byly třeba dva měsíce pokoj a pak znovu. Nakonec konečně zavolala instalatera a ten jí vyměnil celý odpad u ní v koupelně až ke stupačce,

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 07.01.17 16:14

Dobrý den, já jsem to zatím nemohl ověřit, ale nájemce tvrdí, že vše odtéká normálně. Navíc, je mně divné, že po letech bez problémů se najednou vyskytne stejný problém na dvou stoupačkách a ještě v jednom týdnu. Myslím, že kdyby to teklo pod vanou, tak bude flek blíže středu místnosti - takto je až v rohu, kde je odbočka na stoupačku. Doufal jsem, že někdo z obrázků odhadne, jestli je to zatékání dlouhodobější (trvalé po částech = závada) nebo jednorázové a nehoda či omyl nájemce. Také si nejsem jistý, zda odbočka je součástí stoupačky (a tedy záležitostí SVJ) nebo bytu. Instalatéra pozvu, ale chtěl jsem nějakou informaci, než to vše rozmlátí. Zdravím!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.