Rekonstrukce paneloveho bytu pres firmu

Od: Datum: 04.01.17 21:04 odpovědí: 6 změna: 06.01.17 12:30
Dobry den, chci rekonstruovat panelovy byt. Pres cca. 4 poptavkove servery jsem si dal zadost o kompletni rekonstrukci bytu (vyzdeni jadra, obkladacske prace, stavebni upravy, elektricke rozvody, interierove dvere, vodarina, podlahy atd.). Postupne se mi zacaly ozyvat firmy i jednotlivy remeslnici. Chtel jsem se zeptat tech co resili rekonstrukci touto cestou, na co si dat pozor aby clovek nenaletel. Mel jsem totiz prvni firmu, ktera se prijela podivat na byt, ktery poctive zmerila poptala na x veci. Pak mi přijela firma z ostravy a ti po pohe prohlidce rekli, ze to je v pohode, ze se udela to a to a ze se bez problemu vletu do meho rozpočtu, coz me pri takovém rozsahu rekonstrukce překvapilo. Spise to na me pusobilo jako nejaka levarna ... proto se ptam na co si dat pozor. Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.17 21:20

Poptávat samotnou firmu je "o hubu". Buď si s tím dejte tu práci a volejte si na každou práci jednoho řemeslníka a průběžně kontrolujte kvalitu. Pokud se Vám nechce, nemáte na to znalosti nebo čas, určitě si najměte k vybrané firmě i stavební dozor. Což je nezávislý člověk z oboru, který kontroluje způsob a kvalitu prací. Jsou to peníze navíc, ale ne zas tolik, kolik by Vás mohla stát nekvalitní práce.

A co se týče výběru samotné firmy na práci, ve výsledku je nejlepší dát na "šestý smysl". A rozhodně neplaťte nic předem, maximálně materiál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xyz
Datum: 06.01.17 11:38

Z mých zkušeností je právě o hubu najímat jednotlivé řemeslníky. Je s tím mnohem víc starostí a plánování, při reklamaci se nedovoláte, kdo za to může, protože každý svádí vinu na toho druhého řemeslníka, jednáte a vše vysvětlujete mnoha lidem, musíte toho víc hlídat, řešit individuálně s každým, možnost časových prostojů z důvodu nenavazování jednotlivých kroků a pracovních postupů.

Nicméně tím nechci říct, že najmout si firmu je "výhra" a je vše bez problémů.

Známí takhle rekonstruovali byt a firma je natáhla cenově takovým způsobem, že si to nikdo nedokáže představit. Jejich rekonstrukce byla 0,5 té naší, ale stálo je to cca 2,5 x víc než nás. Ale když jim to odsouhlasili a nezjišťovali si cenu obvyklou, tak se nesmí divit, že si firma dovolovala nabízet ceny cca 2x vyšší, než je obvyklé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 21:13
avatar

rekonstrukce bytu v paneláku lze provést mnoha způsoby,přičemž jde vždy jen o náklady,Lze byt revitalizovat za 750 000Kč,ale také za 50 000.Po skončení bude bydlení v obou rekonstrukcích slušné a na úrovní.Je nutné si předem stanovit,co v bytě chci udělat a předělat včetně detailů. Nevymýšlet si nějaké extravagance ve změně rozložení místností,to vždy znamená nákůlady navíc.Nenechat si namluvit nějaké drahé speciality,tam půjde spíše o snahu vás obrat.Rozhodně se vyplatí,prostudovat některé revitalizační technologie.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xyz
Datum: 06.01.17 11:33

Nechali jsme si před 3 lety rekonstruovat panelákový byt - jádro + koupelna + záchod, nová kuchyň, podlahy, někde i omítky, elektřina, voda.

Máte na výběr dvě možnosti: najmout firmu anebo jednotlivé řemeslníky, přičemž každá má své výhody a nevýhody.

Celkově bych po zkušenostech šel do alespoň minimálního projektu jak má vše být (tvarově, rozměrově, skladbou,...) a případně z jakých materiálů, najmul jednu firmu, dobře napsal smlouvu a všechnu komunikaci měl písemně, minimálně platil předem a finální doplatek za bezchybné dílo minimálně 30 % z kalkulované ceny (mít jako zástavu). Pak je potřeba mít stavaře, který tomu rozumí jako alespoň minimální dozor. A hlavně - nebát se ukázat firmě, kdo je pánem, tzn. že když něco udělají jinak, než bylo písemně domluveno nebo je v projektu, okamžitě jim to zbourat nebo rozmlátit a chtít, aby to udělali správně. Párkrát budou brblat, ale uvědomí si brzy, že se jim finančně vyplatí to udělat pořádně rovnou, než to na jejich náklady několikrát předělávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 12:16

po mý zkušenosti se řemeslníkama co dělali koupelnu mi už žádnej řemeslník nevrkočí do bytu nebo ho rovnou přetáhnu holí po kebuli, zbytek bytu jsem již dělal pouze svépomocí, sice mě to stálo spoustu času, ale je to přesně jak si představuju, za to co sem dělal já dam ruku do ohně a je radost to používat když ste si to udělali sami.. řemeslníci je banda zlodějská, nebudu zde dělat negativní reklamu, ale najmul sem řemeslníka se špičkovýám hodnocením více než 100 kladných recenzí a stejně se z něj vyklubal idiot, chtěl víc prachů, byl sprostej že si vymejšlim věci navíc atd, zdržení o více než dva týdny oproti plánu.. moje zkušenost je tak negativní, že o takovou práci nestojim a nejsem ochotný za ní zaplatit, stal se tedy ze mě kutil..

u rodičů prováděla rekonstrukci firma a je to taky slabota

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 06.01.17 12:30

když bych to měl shrnout do několika obecných bodů bez ohledu firma x živnostník tak, bych to udělal takto:

1) nikdy, NIKDY! nedávat peníze dopředu nebo před dokončením. Zaplatit vždy až je dílo 100% hotové bez vad a nedodělků. V momentě kdy zaplatíte už nemáte takové páky při vyjednávání a sjednávání. Kvalitní firma dokáže tyto "drobné zakázky" dělat bez zálohy a nikdo nemůže chtít mít zaplaceno něco co ještě neudělal. To je základ.

2) Správná firma x řemeslník se neustále ptá a zjištuje jaká je vaše představa a jak to má vypadat. Chcete to takto nebo takto? Ke každému Vašehu návrhu řekne stanovisko (lze x nelze, standardní x nestadardní). Vyhnete se potom údivu když udělají něco jinak než jste chtěl.. "my jsme mysleli, že jste to chtěl takto"

3) V momentě kdy je stavba "na klíč" nemůže existovat něco jako vícepráce nebo "není součástí rozpočtu". Nabídka musí zahrnovat veškeré práce a úkony spojené s realizací (nákup, doprava, zabudování, uvedení do provozu...)

4) Ve smlouvě trvat na tvrdých sankcích za nesplnění termínu dokončení, bezpečnosti, kvalitativních norem atd...je to ta nejlepší motivace pro to, aby se to neprotahovalo..

5) Pokud se zájemce o práci nedokáže řídit těmito pokyny není nejspíš férový nebo vhodný

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.