Okna od Oknostylu nebo VPO Prostivanov

Od: Datum: 04.01.17 14:06 odpovědí: 6 změna: 06.01.17 12:17

Dobrý den.

Mám udělané cenové nabídky od těchto dvou zmíněných výrobců, ale nemohu se rozhodnout které vybrat.

VPO Protivanov:

nabízí řadu Veka 82 z německého plastového SEDMIKOMOROVÉHO profilového systému VEKA SOFTLINE 82 MD se stavební hloubkou 82 mm a třemi těsněními (dvě dorazová, jedno středové těsnění).

Oknostyl:

mi nabízí 6-ti komorový PREMIUM round line

Zajímali by mě vaše názory na oba zmíněné prodejce a na zkušenosti s jejich výrobky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.17 06:51

Dobrý den. Srovnání je velmi jednoduché - Veka je značková a velmi kvalitní profilace, zatímco profil Premium round line je jedním z nejlevnějších profilů na trhu bez historie. Takže je to jako srovnávat Škodovku v nejvyšší výbavě a Dacii . V případě dalších dotazu klidně napište (věnuji se problematice oken a dveří již více než 10 let). Martin

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 19:19

Dobrý den.Děkuji za důležitou a rozhodující informaci...Jen pořád nevím zda je teda vzít nebo tam zatím nechat kastlová okna,protože mi v jedné místnosti vzlíná vlhkost...

Určitě budu mít pár otázek a nevím kam vám mám napsat nebo pokud sem tak jak.

Datum: 06.01.17 10:10
avatar
To, ze vzlina vlhkost neni problem oken. Ta bude vzlinat i kdyby jsi tam dal okna sebelepsi.
Ovsem pokud nejsou spaletaky po smrti, rozhodne bych je tam nechal. Zadny okno nesaha dobrymu spaletaku ani po kotniky. Pokud to jde, opravit, do venkovnich kridel dat dvojsklo, natrit a je vystarano.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 06.01.17 00:59
Ptal bych se jinak.
Jaký prostup U mají oba profily? Kolik mají těsnění? Jak je profil s těsněním konstrukčně řešen? Viděl jste vzorek, vše dobře doléhá? Lze těsnění vyměnit, je pružné nebo v rozích svařované? Jak silná výztuž je použita? Jak hluboká je v profilu drážka na sklo? Vše zmíněné může ovlivnit tepelně izolační vlastnosti celého okna.
Na stránkách Oknostylu jsem například nenašel v popisu profilu 3 těsnění a nechlubí se hodnotou U okenního profilu, pouze celého okna, ale nezkoumal jsem podrobnosti. Ovšem pouze 2 těsnění by nabídku alespoň v mém případě spolehlivě vyřadila.
Dále zkontrolujte vlastnosti skla, s důrazem na počet skel a prostup U.
Také věnujte pozornost zjištění, v jaké kvalitě je provedena samotná montáž. Jestli okna přivezou, namontují dle normy včetně pásek a upraví po instalaci, osadí parapety, nebo něco z toho nedělají nebo naúčtují zvlášť. Také je možné ptát se na reference. Nezapomeňte i na doplňky, například sítě objednané s okny stojí méně než dodatečná objednávka.
A určitě si vše ohlídejte i smluvně.
Já osobně se rozhodl pro jiný typ od jiné firmy, ale měl jsem téměř 50 nabídek, z nichž jsem vybral 7. Z nich pak 4, s kterými jsem dále jednal. Ty 4 jsem si osobně obešel a na základě návštěvy a prohlídky nabízených výrobků jsem pak vybíral ze dvou. V průběhu toho měsíce také docela významně klesla u všech nabídek i cena zakázky, takže se delší výběr vyplatil i finančně.
doplněno 06.01.17 01:17: Ještě k vlhkosti: Pokud někde voda vzlíná, je třeba nejdřív řešit vodorovnou hydroizolaci. Jakýkoliv typ oken ji neodstraní.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.17 11:52

Ano vím že mi okna vlhkost nevyřeší.Na problému pracuji a až ho vyřeším chtěl bych tam plastová okna pokud ty kastlové budou špatné.Už mám i objednaného pána s termokamerou který mi změří jestli jsou v pořádku.Pokud budou nechám je.

Datum: 06.01.17 12:17
avatar
Tezko budou v poradku. Na to je potreba dodat tesneni a hlavne do venkovnich kridel dat dvojsklo.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.