Dřevník - jaká podlaha?

Od: Datum: 04.01.17 00:13 odpovědí: 8 změna: 09.01.17 15:26

zdravím

chtěl jsem se zeptat, mohu si udělat do venkovního dřevníku podlahu z venkovní dlažby a tudíž dřevo ukládat přímo na dlažbu? někde jsem četl že nejlepší je to prý na palety nebo na něco aby byl vzduch odspoda. Chci se zeptat jestli pak to dřevo z dlažby nebude vlhké nebo je to jedno?

děkuju za nazory a rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.17 01:07

Tak ta paleta bude lepší-bude proudit víc vzduchu od spodu.Ale ani s té dlažby té vlhkosti tolik nebude

Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 04.01.17 06:12
Mame drevonulozene na hranich venku. Jako podlaha jsou bud 2 kulace nebontaky nic. Sice spodni kusy jsou mokre, ale pred topenim mame v kotelnee zasobu dreva tak na 14 dni, takze to doschne.

Datum: 04.01.17 06:15

Pod dřevo dávám kulatinu říznutou podélně napolovic a je klid nic není mokré a ani nechytá plíseň.

Datum: 04.01.17 09:18

Zdravím,
nepíšete, jestli uzavřený či otevřený dřevník, ale ono je to celkem jedno, jen že v otevřeném, tj. jen střecha na sloupech, vysychá dřevo lépe a rychleji.
Osobně už sem těch různých dřevníků a přístřešků viděl poměrně dost a tak když sem před cca 10lety stavěl nový, zvítězil samostaně stojící přístřešek na 6 sloupkách o rozměrech cca 4x2m, rozdělený podobným materiálem jako jsou karisítě na 4 díly - stavěl jsem to proto takhle, aby se ke všem "kójím" dalo přistupovat z venku samostatně - když se dobere jedna, dá se tam čerstvé dřevo (v mém případě polínka) a další 3 roky to má na vyschnutí, než se vyberou a opět postupně doplní další "kóje".
Protože terén, na kterém jsem stavěl bylo původně malinčí a terén je poměrně vlhký, po postavení přístřešku jsem na hlínu položil staré vyřazené pvc (jako izolaci a také proti prorůstání plevelu a kvůli snadnému úklidu). Pak jsem vzal staré betonové dlaždice, nařezal z nich flexou čtverečky cca 10x10cm a na ně teprve položil palety. Na ně pak už sypu (rovnám) dřevo.
Proč tenhle systém? Když přijde boční déšť, nastříká (naprší) částečně i na to podkladové pvc, takže když bych palety položil jen přímo na pvc, než by to pod místy jejich položení vyschlo, hnily by. Betonové dlaždice proto, že když bych tam dal cihly, tak ty nasáknou vodu a v mrazech by se rozpadly. Palety byla tak trochu volba z nouze, dnes už bych nedával klasické palety, ale udělal bych si hustý laťový rošt, protože mezery mezi prkny plate jsou dost velké a moje polínka (řežu na cca 20 - 25cm délky) mi občas propadávají skrz na pvc.
Výhoda celého systému je v tom, že když doberu dřevo z jedné "kóje", jen zvednu paletu, vymetu propadaný nepořádek, položím paletu zpět a nic pod uloženým dřívím nehnije. Ono totiž vždycky z toho dřeva něco opadá a když se pod to uložené dřevo dostane vlhko, tak to tam pak hnije.

Datum: 04.01.17 11:49

děkuji za krasnou rozepsanou esej mohl bych poprosit fotečky (když ne tady veřejně tak prosím do SZvnitřní pošty) Taky chci po zimě něco postavit a vypadá to podle Vaších slov pěnkně. Pořád pak ještě taky uvažuji jak uchytit sloupy k zemi, jestli do betonu nebo vruty...

děkuji za foto prosím

Od: topic
Datum: 04.01.17 13:12

Sloupy určitě patky do betonu - vruty časem zajedou do hlíny (a do skály je nezavrtáš)

Dřevo musí odspoda větrat = mezera ca 15 cm. Nahoře rošt, ideálně hustá silnější kari síť a přes ní nějaké husté pletivo. Nebo hustý laťkový rošt... Jako podklad jsou ideální beton pražce/ beton patníky s mezerama pro odvětrání.

Dřevník patky mít nemusí, stačí samonosná konstrukce položená na pražce a kotvení jen aby ve vichřici prázdný dřevník neodlítl...

Ideál jsou rám lešenové trubky a stěny kójí hustá karisíť, v zimě z boku něco proti zafouknutí sněhu.

Datum: 04.01.17 13:39

Fotky vám mohu poslat večer (nejdřív je totiž musím najít). A bude potřeba, abyste mi vnitřní poštou poslal svůj mail - fotky vnitřní poštou posílat nejdou a sem fotky dávat nechci
Kotvení sloupků jsem dělal na kovové patky vlastní výroby (cca 20mm trubka přivařená k ohnutém cca 3mm silnému plechu) - ty jsem zabetonoval.

Datum: 09.01.17 15:26

a je třeba betonovat cca těch 60cm do země?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.