Je možné tolik protopit?cca 56tis./rok

Od: Datum: 30.12.16 22:33 odpovědí: 21 změna: 15.01.17 13:26

Prosím o radu...

RD starý 30let.

nezateplený, nová plastová okna, nový kotel.

Celková plocha obytná 170m2.

Je možné spotřebovat 43000kWh za rok?

Majitel říká, že topili na 24st...já ale myslím, že je nemožné tolik peněz protopit...

kolik asi dělá na spotřebě plynu vaření na plynu?asi moc ne...

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.16 22:36

60tis ve starém domě protopíte úplně bez problémů...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.12.16 22:42

Přesně tak...mě by jenom zajímalo, proč topili na 24°C?

Od: satak
Datum: 30.12.16 22:42
V zateplené garáži klidně i 25.tis.kW(5kW/h,8h denně).
Platí pro vás i pro garáž...

Od: aktak
Datum: 30.12.16 22:48

no to já nevím..koupili jsme dum , ted dostali štítek a skoro mně dr...o.

přijde mi neskutečné tolik protopit o to víc, když bydleli jenom v přízemí(100m2) a nahoře netopili...ta spotřeba je ostrasná.

ted jsme v Rd 85m2 a protopíme ani ne 20tis.za rok

Datum: 31.12.16 08:37

Já mám kotel na tuhá paliva + elektrokotel. Počítal jsem, kolik by mě to stálo, kdybych vytápěl pouze elektrokotlem... cca 100 tisíc za rok.

Datum: 30.12.16 22:51

Mám srovnatelný dům, 80 roků, nezateplený, okna plast, 150m, topím plynem, nechce se mi hledat fakturu ale náklady na plyn mám zhruba o něco víc než poloviční.

Datum: 30.12.16 23:02

No jestli topili, byť jen na 100m2, na 24°C, tak se ani nedivím. Se museli v tom domě péct. Je dost vysoká teplota a to se samozřejmě odrazí na spotřebě.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.12.16 08:38

my topíme na 25 - 26 stupňů. Uznávám, je to vedro.

Datum: 30.12.16 23:22

Dříve se zateplení neřešilo,topení bylo poměrně laciné.Jiná možnost ani nebyla. Postavil jsem si nedávno nový dům,už nadstandartně zateplený. Topím ovšem kachlovým krbem. Takže protopím 11 000,- za sezonu. A to mám v obývaku 28 stupnů (plážovou teplotu)-)) a v ložnicích kolem 18 st.

Datum: 02.01.17 20:47

Já jsem měl jednou v létě v obýváku 28 stupňů a myslel jsem,že zdechnu. *smich*

Datum: 31.12.16 00:33

Ano, to je reálná suma. Udržování 24 stupňů je trestuhodné. *smich*

Od: petrsak
Datum: 31.12.16 02:05
Vzhledem k velikosti domu a naprosto absurdnimu pretapeni na 24 stupnu je ta castka jeste pomerne nizka.

Datum: 31.12.16 02:21

Dům 70 let starý, 5+1, původní okna, teplota přes den max. 20-21 stupňů, v noci 18-19, topí se pro dvě osoby pouze ve 3 místnostech a koupelně. Spotřeba plynu na vaření minimální, na teplou vodu podprůměrná. Účet cca 40 tis. za rok.

Podle Vašeho popisu situace považuji spotřebu za přiměřenou. Pokud se navíc jednalo třeba o rodinu (denní vaření+koupání+úklid+praní atd.), je částka nízká.

Datum: 31.12.16 07:57
Dekuji.ne..byli.to dva duchodci.prave proto vyuzivali spodek domu jenom.
Uplne se desim kdyz.mi.budeme topit i v patre kolik to bude delat.
Ted jsme v malem domecku.a pres den mame 21st.to nikdo neni doma a kdyz prijdou deti.ze skoly daju na 22st.kdyz se koupou.na chvili.ptidame na 22,5 .vic nikdy
Datum: 31.12.16 08:37
A to topite elektřinou takový hovado velký dům?
Se nedivte.
doplněno 31.12.16 09:42: Topení obecně je poměrně nákladné snad vyjma dřevem,ale lidé přesto s teplem plytvaji a pak narikaji jak jim nezbývá na ostatní jako léky, oblečení, jídlo a tak.

Datum: 31.12.16 09:45

neee..plynem...

Datum: 31.12.16 10:13

Ono říct, že topit na 24°C je přetápění, nebo dokonce trestuhodné, je dost relativní, když jde o starý dům. Mám 400 let starý dům, samej pískovec, když na teploměru ve výšce kolem dvou metrů mám 24, tak o metr níže je teplota cca o 7°C nižší. Když jsem topil přímotopy v bytě 2+1, tak jsem protopil přez 24MWh a to jsme docela mrzli. Teď jedenáct let topím v krbu a protopím cca 20m buku. Záleží hodně na vlastnostech baráku a výměna oken nemusí automaticky komfort vylepšit.

Od: dam®
Datum: 31.12.16 10:04

Křivka spotřeby s narůstající teplotou fakt strmě narůstá, tak ta cena bude adekvátní. Když natemperujete celý barák a teplo nebude utíkat střechou, tak vysledná spotřeba bude nižší, nejvíc tepla sežere chodba a schodiště, dost důležité je, kde máte umístěný termostat a jaký typ máte /denní, noční režim, pracovní dny/. Určitě nebudete mít problém skosit náklady skoro o třetinu, možná i víc, taky záleží na spotřebě teplé vody.

Od: pavlabartikova
Datum: 02.01.17 19:57

Dobrý den, ano, je to klidně možné. Máme taky starší dům, přibližně 250 m2 otápěné plochy a za den jsme měli spotřebu 50 m3 plynu, což je cca 850 kč za den. Byla jsem z toho zděšená, ani žádné teplo nebylo. Proto jsme řešili otop automatickým kotlem na tuhá paliva, kde za rok nás to stojí cca 30 tisíc. Sice taky máme problém, opět žádné velké teplo, a to už máme část domu zateplenou (dům je do L), kotel je 50 kW, takže zase budeme měnit radiátory, protože v těch stávajících je hodně vody, jsou staré, stejně tak některé rozvody. Začínám uvažovat o kondenzačním kotli, ale nevím, jestli nám někdo zaaručí, že už konečně budeme mít teplo a neprotopím za rok sto tisíc.

Datum: 02.01.17 20:25

Jediné co Vám zaručí že budete mít teplo a za malé peníze, je kvalitní zateplení domu a správně spočítaná topná soustava...

Je sice hezké že máte kotel 50kW, ale podle toho co píšete nejsou schopny Vaše radiátory toto teplo předat.

Takže ten kdo navrhoval topení, by to měl udělat znova a pořádně.

Od: vanad1*
Datum: 15.01.17 13:26

Kdo vám poradil, že máte hodně vody v radiátorech a proto je potřeba je měnit? To je holý nesmysl. Možná máte jen zanesené radiátory a možná je špatně něco na rozvodu topení.

Kondenzžní kotel vám 100 % nesníží vůbec nic, jen za něj utratíte 30000 - 60000 Kč a výsledek bude stejný.

Důležité je, kde měříte teplotu, jestli vám vůbec funguje regulace kotle. Atd.. Nejdříve si pozvěte někoho známého, který má alespoň nějaké zkušenosti s topením. Ne topenáře. Pokud máte nastaveno topení na cca. 21°C, kotel nahřeje vodu na nějakých max. 65°C, radiátory mají na horní straně kolem 60°C a na spodní straně zhruba 45°C, je problém v regulaci. To ale musíte vědět přesně, než vyhodíte spousty peněz jen tak z okna !.

Staré rozvody jsou špatné tehdy, pokud jsou z nějakého důvodu ucpané nebo tečou. Jinak ne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.