Barvu nebo lepenku na plechovou střechu?

Od: Datum: 30.12.16 22:10 odpovědí: 2 změna: 31.12.16 02:52

Dobrý den,

chtěl bych znát názory, jestli plechovou střechu raději nově natřít nebo raději dát lepenku. Popíšu problém, mám z dědictví dům který rekonstruujeme, stáří 40let, střecha plechová plochá, sklon přesně nevím. Zatím rekonstrukce probíhá hlavně uvnitř. Pozval jsem si "střechaře" a říkali že ještě výměna není třeba, že je plech ještě dobrý. Nicméně po těch 40 letech prý v tom plechu probíhá nějaká chem. reakce, zřejmě degradací a jsou tam asi tři místa kde jakoby je vždy pár direk asi d=1mm, ovšem ne z koroze, nebo to aspoň tak nevypadá. Koroze je tam jen asi ve dvou řadách místy, ale byla jen povrchová a tu jsem již opravil(obrousit, odrezit, natřír antkor. zakladem a vrchní barva). Na ty děravá místa mi byl doporučen klempířský tmel a následně přetřít. Střechu bych chtěl vyměnit až bude probíhat zateplení celého objektu, moje představa je tak za 8-10 let.

Cena kvalitní barvy je dost vysoká, střecha má plochu asi 150m2. Vychází to na 16tis, s tím, že za 5let obnovovací nátěr. Dle mého názoru, když se ty děravá místa budou objevovat dál, tak to budu muset pořád kontrolovovat a případně opravovat. Našel jsem na internetu opravu mod. asf. pásy, viz obrázek, přijde mi to jako trvanlivé a spolehlivé řešení na určitou dobu. Nebo tak hydroizolační stěrku třeba Sanakryl TOP, který se dá aplikovat na plech ale dle diskuzí se prý časem vyžhaví a popraská.

Oboje řešení by probíhaly svépomocí.

Děkuji za reakce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lukas1
Datum: 30.12.16 22:12
Datum: 31.12.16 02:52

Ty asfaltové pásy taky nejsou levné. Pokud budete chtít tloušťku alespoň 4 mm s posypem břidlicí, tak počítejte min. 100 Kč za m2. A pokládat 158 m2 svépomocí? Opravil bych napadená místa tmelem od Parama nebo záplatou asfaltovým pásem, poté celou střechu Gumoasfaltem. 10 let to vydrží. Poté komplet novou střechu do hliníku.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.