Stočné u chaty

Od: Datum: 30.12.16 18:36 odpovědí: 5 změna: 01.01.17 11:26
Dobry den. Mam malou chatu s připojenim na vodovod. Je možne jimku vyvážet na ornou pudu? a doložit tak obecnímu uřadu upotřebení k hnojeni při zemědělske výrobě. U chaty žadna kanalizace není. Obec mě chce přinutit k zaplacení stočného dokonce za několik roku zpětně.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.16 18:57

Pokud nejste připojen ke kanalizaci, není možné od Vás stočné požadovat. Pokud obec tvrdí opak, tak se jich zetejte na základě jakého právního předpisu (přesně) od Vás tuto platbu vyžadují.

Zákon totiž mluví celkem jasně, konkrétně § 8 odst. 14 zákona č. 274/2001 Sb.o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu.

(14) Vlastník kanalizace má právo na úplatu za odvádění odpadních vod (dále jen "stočné"), pokud ze smlouvy uzavřené podle odstavce 2 nevyplývá, že stočné se platí provozovateli kanalizace (§ 20). Právo na stočné vzniká okamžikem vtoku odpadních vod do kanalizace. Stočné je úplatou za službu spojenou s odváděním, čištěním, nebo jiným zneškodňováním odpadních vod. Právo na úplatu pevné složky stočného vzniká podle podmínek stanovených ve smlouvě uzavřené podle odstavce 6, v níž je sjednána dvousložková forma stočného. Takové sjednání je možné ode dne účinnosti obecně závazné vyhlášky obce vydané v samostatné působnosti obce nebo rozhodnutím nejvyššího orgánu právnické osoby, která je vlastníkem vodovodů a kanalizací podle § 20 odst. 4.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.12.16 18:59
avatar

Pokud to je Vaše orná půda, tak ano. Ale z hygienického důvodu je ale lepší lidské fekálie zkompostovat a používat později.

Otázka je, co všechno do té jímky teče. Jestli i voda z pračky, myčky, nebo dřezu, koupelny, tak byste měl nechávat jímku vyvézt do ČOV a platit odpady tímto způsobem, zároveň budete mít doklad o provedené platbě a likvidaci odpadních vod.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jimka
Datum: 30.12.16 21:58

Bejvávalo, že jímku lze vyvézt na pole. Nyní pouze do ČOVky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 22:58

Moje rada bude nepřesná. Není možné požadovat stočné, když nemáte připojení na kanalizaci. Vyvážet fekál kamkoliv mimo jímku je zakázané. U nás v Praze 6 není na mnoha místech kanalizace. Hádejte, kam pouštějí sousedé fekál. Pokud si myslíte, že do terénu tak je to správně.. Počínaje pozemkem souseda a konče veřejnou cestou. My používáme fekální vůz. Náklady jsou obrovské.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.17 11:26

Marfusa, pokud bych byl soused uvedených, tak je prásknu Kosteleckému vůdci

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.