Čím nabarvit židličky

Od: Datum: 30.12.16 13:14 odpovědí: 6 změna: 30.12.16 21:48

V mateřské školce si chceme sami nabarvit na bílo dětské židličky. Poraďte nám, jakou použít vrchní bílou barvu, aby byla hodně trvanlivá. Uvěďte, prosíme, konkrétní označení barvy - snad to nebude bráno jako reklama. Všem díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.16 13:41
Zdravim,
není moc informací, ale, pokud děti nebudou "okusovat", dají se natřít klasickou syntetickou barvou s označením S2013, u této vatianty by bylo vhodné provedení nátěru mimo prostor, kde se pohybují dětí ohledně oderu. A nebo použít variantu vodou reditelnou barvu např. Autis,eternal či balakryl...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 17:12
avatar

Použijte eko barvu, vodou ředitelnou. Do MŠ ani jinou nepoužívat.

Odrbat, natřít podkladovou /základovkou/ bílou a na to bílý Balakryl. Namíchejte matovou a lesklou.

Doporučuji Balakryl, protože jsem s ním natírala, smíchávala oba druhy a s výsledkem jsem spokojená. Samozřejmě mohou být dobré i ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 30.12.16 18:23

no tohle je otázka spíš na hygienickou stanici, barva musí být nezávadná, jinak hrozí pokuta, a za snahu by mohlo být i obecné ohrožení zdraví mlýdeže, takže pozor n arady

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.12.16 21:12
avatar

Také se domnívám, že byste tuto otázku měli řešit s hygieniky, jež budete přesně informovat o věku dětí (některé školky přijímají děti už od dvou let → tam mohou být kritéria jiná, než u dětí tříletých a starších)..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm®
Datum: 30.12.16 21:33

Zdravím, s vodou ředitelnými barvami problém nebude, viz.např.

http://www.barvy-sokrates.eu/ekologie

Když zajdete do kteréhokoliv specializovaného obchodu s barvami a sdělíte svůj záměr uvidíte že vám poradí přesně to co potřebujete, čili nábytek hračky pro děti. Navíc na obalech barev bývá i uvedeno zda se smí či nesmí užít na předměty které přijdou do styku s potravinami pitnou vodou dětmi apod.

Jinak největší riziko většinou hrozí při samotné aplikaci barvy, dříve se běžně používali i na nábytek pro děti synt. barvy a problém s tím nebyl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.