Výměna kotle na uhlí za moderní se zásobníkem

Od: Datum: 29.12.16 16:40 odpovědí: 47 změna: 09.01.17 20:48
avatar

Dobrý den,pokusím se zeptat srozumitelně,na chalupě máme starý kotel dakon historická klasika na dřevo pro zatápku a pak se v něm topí uhlím, automatika vesměs žádná, boční klapky na vzduch, klička do komína a vpředu dole dvířka také s možností regulací vzduchu. Systém je tížní bez čerpadla, tubky systému jsou silné a systém má hodně vody a radiátory jsou litinové poměrě velké masívní silné taky s relativně velkým objemem vody. Potřeboval bych vědět, co všechno asi bude třeba vyměnit při přechodu na nový automatický kotel na uhlí se zásobníkem a takovým tím ventilátorem, co přidává vzduch k dokonalému spalování uhlí. Konkrétní typ zatím nemáme vybraný. Díky alesp. za stručné odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: novisls
Datum: 29.12.16 16:45

Vymění se jen v podstatě kotel. Tlušté trubky a litonové radiátory ničemu nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 17:04
avatar
Díky,každá dobrá zpráva potěší.výměna všeho by byl docela problém,ale v kotelně se se zásadními tech. Úpravami počítá.
Od: janm®
Datum: 29.12.16 17:55

"Samotížka" kterou máte má naopak výhody, není třeba řešit záložní zdroj v případě výpadku elektřiny čímž automaticky vypadne čerpadlo.

Na trhu jsou jak kotle automatické tak také s ručním přikládáním které ale už splňují "vyšší" emisní třídy a při jednorázovém naložení jsou schopny topit delší dobu samostatně (např. 12 hodin) ale hlavně bez kouře z komína, čili pokud by jste nechtěl vyloženě automat existuje i nová alternativa kotlů s ručním přikládáním které jsou již "EKO"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 18:02
Jaký je důvod výměny? Jinak minimálně by se tam mel udělat mix kvůli rychlému ohrati kotle. Dále nevím jestli lze provozovat bez cerpadla. Jinak velký objem ma své pro a proti. Delší nabeh ale zase větší setrvacnost. Pokud vám to vylozene prostorove nevadí, tak bych ten rozvod nechal byt. A co komín? Urcite budou nějaké požadavky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 18:05

A proč to měníte? Máte vážný důvod?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rqwope*
Datum: 29.12.16 18:07

Z hruba: Kotel, čerpadlo (automat většinou vyžaduje), termo trojcestný ventil kotlového okruhu, trojcestný elektricky ovládaný ventil na ohřívání tuv, jestli je potřeba, čidlo teploty tuv, čidlo venkovní teploty pro ekviterm (který automaty mají), pokojový termostat / nebo jednotku, expanziomat - v případě, že nebude možné použít otevřený systém, který patrně máte, nějaké ty trubky a kabely dle dispozice. U aut. kotle bývá i požadavek na nerez komín a je to více než vhodné, vlivem nízké teploty kondenzuje voda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 18:29
avatar
Výměna směřuje k úspoře paliv a hlavně méně časté obsluze i mene odpadu,- popela. Teď to máme nastavené tak že se celá sestava pretapi tepla je moc, kotel příliš starý.
Datum: 29.12.16 18:35

Takže kvůli tomu, že neumíte regulovat kotel vyhodíte nějakých 100 000 a když nepůjde proud, budete mrznout?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm®
Datum: 29.12.16 18:53

Nemusí kupovat automat, jsou i kotle ruční které na jedno naložení vydrží déle např. 12 h a při tom se z komína nekouří splňují vyšší emis. třídy, nezávislost na el. otázkou ale je, jaký je požadovaný výkon...např.

http://www.euroteplo.cz/cs/pr…vulkan/product-kotelvulkan22/

nebo

http://www.opop.cz/kotle-na-hnede-uhli-h416-eko-u

(tuším že tři výkonnostní třídy)

Kdo by z jakéhokoliv důvodu nechtěl automat je i tato možnost...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.12.16 19:02
avatar
Supr,díky.
Datum: 29.12.16 18:56
avatar
Nikoli,dojde k znatelne úspoře paliva,méně časté obsluze,méně popela díky efekt.spalování,lepší regulaci a větší ekologii. Souc. Kotel spaluje neefektivně a regulace je více méně dost obtížná a je potřeba kotel obsluhovat více jak 5x denně.
El. Prou zde obvykle nevypadava, jak často u vas za rok.
Datum: 29.12.16 18:53

a kdy se vam ta "uspora" vrátí? tím že je to automat, neznamená že to bude úspornější.. tam jde spíš o účinnost.. ted si vemte že je to docela složitý bazmek.. blokne se šnek, problem, odejde čidlo, problem, nebude to správně nastaveno, problem, nejde proud, problem..a další věc- pevně věřím, že ti zmetci ted budou lákat na automaty a v blízké době poletí cena uhlí nahoru a celá slavná úspora bude v haji.. tak samo to bylo s peletkama..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 19:01
avatar
Aha,ale účinnější zařízení přeci musí být úspornejsi při stejné teplotě v bytě.Teď se systém pretapi díky spatne regulaci teploty a teplo se vypouští okny resp. ventilaci, to je vyhazování peněz z okna. Další variantou je se usadit v kotle a co půl h. přikládat uhlí.
Kotel už je starý asi 30 let zhruba.
Datum: 29.12.16 19:15

Kolik uhlí za těch pár víkendů za rok spálíte? A kolik z toho uspoříte?


doplněno 29.12.16 19:28:

Pokud je to obývané celoročně, pak se to vyplatí. Za našich časů se na chalupu jezdívalo na víkendy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 19:24
avatar
Neočekávám zkoušení z matematiky, obývané je to celoročně, podnebí je spíš studenejsi díky vyšší nadm. Výšce okolo 600m. Když mám na nový kotel, tak nebudu zůstávat na 40 let staré neúčinné platformě, to je princip. A získá se pohodlí a regulovana soustava byť s elektrickým ventilátorem např. Problém je i v denodennim chození po schodech ve stáří, ale vy máte zdravi ok, takže tak.
Datum: 29.12.16 19:22

to ano ale nemusí to být nutně automaty.. jak už bylo psáno , nechcu kecat, ale řekl bych že zplynovaky budou mít účinnost plus minus stejnou.. pokud to nejde uregulovat, tak máte ten kotel silný a s tím se moc dělat nedá.. jedině snad, že by jste si pořídili akumulační nádrž, přebytky by šly do aku a k večeru už by se nemuselo přikládat, teplo by šlo z ní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 19:34
avatar
Chyb je tam ted více, díky tomu jak to bylo dimenzovane, od oka možná s nejaký m tím panakem v hlavě a hurá akce do toho, největší problém je v té minimální možnosti regulace.
Od: rqwope*
Datum: 29.12.16 19:57

Bane, tyhle kotle se regulovali zavřením radiátorů, když začala na kotli stoupat teplota termostatický regulátor zavřel přívod vzduchu. Případně se musí vzduch škrtit ručně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 21:05
avatar
On je tam poměrně velký a vysoký komín s tahem, kde se těžko s tím v souvislosti reguluje horeni, ale nejsem odborník. Kotel postrádá jakékoliv automatické prvky, člověk tam co chvíli musí regulovat a tím že je to ve sklepě, tak se naběhá jak vocas. Automat by vyřešil hodně věcí, kdyby tam byl plyn neváhali bysme ale mění zde rozveden.
Datum: 29.12.16 20:45

miramira. Já to plně schvaluji, ten automat. Také jsme před patnácti lety měnili za "obyčejný" kotel. Na podzim jsme zapálili a potom jenom vynášeli popel. Když jsme odjeli na den pryč, přijeli jsme do tepla. Nemuselo se jednou za pár dní nechat kotel vyhořet, vybrat popel z ohniště a znovu topit. Nemuseli jsme pořád lítat do sklepa přikládat, prostě pohodička.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 21:06
avatar
To je právě taková představa-zjednodušení všeho okolo temperace.
Od: vanad1*
Datum: 29.12.16 21:19

Doteď vám to fungovalo bez elektřiny a nemělo se co pokazit. Vyměníte kotel, možná bude nějaká úspora. Návratnost žádná sláva a dílů k poruše mnohem více. Tak to je pokrok. Nepůjde elektřina, netopíte. Za ty peníze?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 21:26
avatar
...tak budem čekat,až si děda na schodech zlomí nohu nebo hůře, tady jsou někteří radcove opravdu k nezaplacení, ta výměna je dosti nakladne a složitá,ale není to plezir,ale nutnost, dost mě mrzí,že to nechápete. Člověk v 60-70 i víc není klokan,aby skákal po schodech hore dole. Lidé co celý zivot pracovali ve stoje holt už mohou mít potřebu si občas sednout.
Datum: 29.12.16 21:45
avatar

A chcete zase uhlí? V létě jsme měnili skoro trojnásobně předimenzovaný kotel (po původním majiteli) s aku nádržemi o celkovém objemu cca 2600 litrů + voda v systému, voda v zásobnících nahřátá na 80 - 90st. za 4hodiny, barák taky v pohodě při takovém počasí jako dnešní. Topilo se každý druhý den, v přechodném období jednou za dva, tři dny...Vyměněn za kotel na peletky, se zásobníkem na týden provozu, časem možná přibude podavač ze skladu peletek; ekvitermní regulace, obsluha skoro jak u plynového kotle...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 12:03
avatar
Podle inf. co mám pelety jsou oproti uhlí drahé a možná i zdražují. Uhlí také ale ne tak.
Od: vanad1*
Datum: 30.12.16 09:46

A jak se to řešilo dříve? Lidi měli kotel na uhlí a žilo se normálně. Provoz kotle jen za náklady za uhlí. To u vašeho nového kotle prostě není stejné. A když se něco pokazí, tak je to úplně stejný problém jako u tohoto kotle. Co bude děda dělat, když onemocní a nepůjde mu přikládání přes automatiku? Nic. Bude muset zavolat opraváře za slušný balík.

Mám dojem, že to jen zbytečně hrotíte. Když bude starý člověk nemohoucí, myslíte si, že i u plynového topení, při výpadku elektřiny, to poběží samo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 12:11
avatar
O tomhle diskuse není. Když se budu bát co bude, nevystrcim nos z domu. Proč malujete certy na zeď, máte nějaký problém. Kotel je starý jak metuzalem a rada zůstávat při starém je velky omyl. Může už být pi životnosti. Navíc majitel chalupy automatiku viděl přímo v provozu a líbilo se mu to. Rada na otázku predelani kotle nedělej nic je blbost. Kolikrát do roka vám nejde proud, kolikrát za 5 let? Jednou? U nás jde stále. Výpadek byl v srpnu a předem nahlášen distributorem cca měsíc dopředu, to jsou kouzla co.
doplněno 30.12.16 12:13: A co čas na obsluhu kotle a přikládat vícekrát denně, to nic není... Za týden ne ale za 10 let už ano.
Od: fex
Datum: 30.12.16 13:46
Dobrý den, jak už psali jiní rádci, v podstatě vymenite kotel a pár věcí kolem toho. Termostat, cidla, v případě potřeby třeba dodělat ohřev i TUV. Docela je možné že nut osto bude nerez vložka komína, případně regulátor tahu komína. Dobrou věci je také se zamerit třeba na termostatické hlavice pokud bude potřeba.
Dejte si prosím pozor na rádce vanad1, je to odpůrce aut. kotlů. Před časem se tady se mnou hadal a tvrdil nepravdy o dotacích atp. Asi na něho nevysly peníze tak se zlobí..
Ohodnoceno: 3x
 
Od: vanad1*
Datum: 01.01.17 15:57

Příteli, pro olomoucký kraj byly vyčleněny dotace v určité výši. Žadatelů bylo více než dotací. Já mám plynový kotel ale náš elektrikář stál frontu na podání žádosti k příspěvku pro tzv kotlíkovou dotaci. Myslíte si, že to cucám z palce jako vy?

Kde berete ty nesmyslné informace?

https://www.kr-olomoucky.cz/k…i-22-2-29-4-2016-cl-3395.html

Tam uvidíte jasně a zřetelně, že dotace neprobíhají celý rok a posuzoval čas podání !

Snažím se podat ověřené informace a ne báchorky jako vy.

Nejsem odpůrce automatických kotlů ale jsem odpůrce zblbnutí národa a pak přicházejících ekologických daní, které jsou už delší dobu avizovány. Stejně tak to bylo s elektrickými přímotopy. Což vaše paměť asi neeviduje...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 12:39

Existují firmy, které dodávají ke starším uhelným kotlům původně s ručním přikládáním adaptéry na automatický provoz, což je samozřejmě levnější, než celý nový kotel. Pokud je Váš DAKON starý 30 let, tak už by tato rekonstrukce neměla cenu. Vzhledem k tomu, že po roce 2022 nebude povolen provoz kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním, je jedinou možností pořídit si automatický kotel. Spořte na něj už nyní !*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.17 15:48

Po roce 2022 bude povolen kotel s ručním přikládáním 4 té a vyšší třídy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 31.12.16 12:43

Za tu dobu už budou ekologické daně za uhlí tak vysoké, že současná ivestice 60000 Kč nebo podobně, budou zmařené peníze. Historie se jen opakuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.17 09:30
avatar
Investice do rozvoje komfortu bydlení nebo bydlení se vyplatí. Peníze maří banky,proto je lepší i méně nezbytná investice do bydlení než druh spoření. Asi nemůžeme využít žádné z dotací, jelikož chalupa má staré nezateplene zdivo, to je nevýhoda.
Datum: 01.01.17 11:55
avatar

B. Fyzické osoby I.

Oblasti podpory Finanční podpora na výměnu kotlů na pevná paliva v rodinných domech bude poskytována prostřednictvím projektů jednotlivých krajů, které budou příjemci dotace z Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020 (= projekt kraje). V jejich gesci bude finanční prostředky dále přidělovat konečným uživatelům – fyzickým osobám za účelem dosažení pozitivního přínosu pro životní prostředí na území kraje (= dílčí projekt). Předmětem podpory přidělované fyzickým osobám – konečným uživatelům bude: - tepelné čerpadlo, - kotel na pevná paliva, - plynový kondenzační kotel, - instalace solárně-termických soustav pro přitápění nebo přípravu TV, - "mikro" energetická opatření.

5. Technická opatření vedoucí ke snížení energetické náročnosti rodinného domu ("mikro" energetická opatření)

1 Zateplení střechy nebo půdních prostor

2 Zateplení stropu sklepních prostor nebo podlahy

3 Dílčí zateplení dalších konstrukcí (např. severní fasáda apod.)

4 Oprava fasády, např. prasklin a dalších poruch fasády – eliminace tepelných mostů

5 Oddělení vytápěného prostoru rodinného domu od venkovního (např. zádveří)

6 Dílčí výměna oken

7 Výměna vstupních a balkonových dveří

8 Instalace těsnění oken a dveří, dodatečná montáž prahů vstupních dveří 9 Výměna zasklení starších oken za izolační dvojskla

Pro dotaci musíte splňovat - zjednodušeně: váš kraj vyhlásil možnost dotací, pořídíte si automatický kotel na uhlí, splníte jedno z "mikro" opatření...takže na dotace byste v případě splnění těchto podmínek dosáhl...pročtěte si toto , platí pro roky 2014 - 2020...v našem případě využito v loňském roce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 01.01.17 15:35

A možná budou nějaké dotace přiděleny a možná také ne. Ne všichni žadatele dostali dotaci, protože se uvolňuje určitá částka a po vyčerpání dotace pro daný rok končí.

Uvidíte, že tak za dva roky napálí takovou ekologickou daň na uhlí a dřevo, že ty dotace stát dostane nenápadně zase zpět.

Zateplení střechy je snad až na posledním místě a z ekonomického hlediska vytápění je úspora touto cestou 0,0. Pokud stropem neproletěl čert nebo ho vybudoval nějaký uspěchaný amatér, tak to nemá význam. Trojskla v plastu jsou super. Staré stěny také nejsou až tak ztrátové.

Že by chalupa mohla dostat dotace není moc pravděpodobné. To není investice do bydlení.

Mimochodem každý, kdo si koupil nový kotel nemůže vůbec potvrdit, že protopí méně.


doplněno 01.01.17 16:02:

A jen tak na okraj: palivo do automatických kotlů bude kalibrovaného rozměru, aby ho vůbec automatika pobrala. Stejně jako peletky. A že by topení peletkami bylo levné nemůže nikdo tvrdit vážně. Zlatá stará kamna. Když jsou dobře udržovaná v samotížném provozu, není nic jednoduššího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.17 16:20
avatar

Zdravím.!

Chcete opravdu dobrou radu.?

NIC neměňte, pokud to funguje.! Naši předkové vycházeli z tisíciletých, v případě etážového, či podobného

vytápění, staletých zkušeností. Jen dnešní doba a zvrácená legislavita, Vás nutí k něčemu jinému.

Pokud náhodou vypne elektřina... jak si pak zatopíte.? Já ano. Jelikož jsem se vzepřel systému.

Mám svůj vlastní kotel, který už má své leta... ovšem funguje. Nehodlám ho měnit, díky chytrým radám poslanců a podobných

dementů.! Nevidím důvod. Pokud mi tady někdo příjde na kontrolu kotle, pak poběží "svinským krokem".

Můj dům, můj hrad.!

Nejsem z těch, kteří pálí svinstva. Mám pouze dřevo. A čím se asi udí uzeniny..?

DoprdelezEU..!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jendad
Datum: 01.01.17 19:30

Musím se smát . Tou poslední větou jste mě dorazil . Ty emisní normy a zákony mají na svědomí naši papaláši v parlamentě . EU je to opravdu buřt . Jediné co jsem zaznamenal , že eu nechce dávat dotace na uhelné kotle jako neobnovitelný zdroj.

Jinak co se týče vašeho přesvědčení , že palíte pouze dřevo a neškodíte , tak jsem dnes vyjel nad dědinu a mohu vám říci , že to co dýcháme je masakr. A to pálíme také dřevo . Jsme obklopeni lesy . Ale komínek ke komínku a je z toho mlha jako prase. Takže pokud si myslíte že máte čisté spalování , tak zrušte komín a dejte si kotel pod okno . Přece nic škodlivého nepálíte , že

Za mě tedy jedině dobře , když se přinutí výrobci aby vyráběli čistěji hořící topeniště. Ale není duvod někomu lézt do domu . Stačí , že se postupně přestanou prodávat krakeny a oni si pak lidi postupem času začnou ukazovat na lidi co jim zamořují vzduch . A přitom si mohou pořídit lepší kotel . A není duvod dávat dotace , oni pak výrobci se přizpusobí cenově poptávce a budou prodávat i levné a čistě hořící kotle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm®
Datum: 01.01.17 19:48

Zdravím

Kdepak, EU v tom má prsty zcela jednoznačně ! Ti naši papaláši to dělají všechno z podnětu EU ! Eu totiž vydává směrnice kde jednotlivým státům ukládá aby přijali opatření pro omezování fosilních paliv a podporu těch obnovitelných. To že se např. smějí po určitém roce používat kotle vyhovující "ekodesignu"=je přímo ukázkový příklad jak Eu zasahuje. To že se po roce 2022 mají stavět jen pasivní domky= další zásah EU, navíc EU ČR ukládá aby našla způsob a podala návrh jak současné stavby "spasizovat". Dokonce jsem četl i "vizi" EU, kde EU přímo uvádí že do budoucna se má k topení využívat pouze elektřina plyn a možná "svolí" krby na dřevo. Není vůbec pravda že na emise a podobné věci nemá unie vliv, naopak Unie přímo ukládá jednotlivým státům "co mají splnit".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 01.01.17 20:30

No ale ten pasivní domek je samozřejmě jiný ve špamělích nebo v polsku . A záleží jen na těch státech jak k němu dojdou a co uznají za pasivní . Protože to co je ted je jiné než pasiv. Pasiv je dum s tepelnou ztrátou do 15kw/m2/rok. A to jak píšu se plní všude jinak . A u nás do toho ještě nacpali TUV a pak to dali do tabulek(A,B,C atd). Vysledkem je že pasiv(A) muže dosáhnout dum s tepelným čerpadlem a jinými blbostmi. Takže velice záleží co za chujoviny si Ti naši papaláši vymyslí.Ono si nemyslete , že když tady nebude EU , že se nebudou sjednocovat technologické ,zdravotní, a jiné normy. Společný trh na to tlačí a budou ještě větší tlaky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm®
Datum: 01.01.17 20:47

Opravdu má na toto vše vliv EU. EU vydá směrnici = státy na základě toho přijmou opatření = výsledek jež je cílem EU to co EU chce dosáhnout. Je-li nějaký stát např. Čr jak je u nás zvykem "servilnější" a tím papežštější než papež pak tím lépe ale nařízení jdou z EU a EU se také pak "skládají účty" "jak se plní". I byť se sjednocovali a sjednocují normy, je zde jeden podstatný rozdíl a to je, že jak se s čím pak naloží není již věcí jednotlivých autonomních států nýbrž věcí EU která "rozhodne" "určí směr" a členi "musí plnit" jediné co jim ponechá je třeba "jak to splní". Je to velmi dobře vidět na tom uhlí. EU ho chce v budoucnosti zcela odstavit a to i pro malospotřebitele a výsledek? Čr tlačí na to aby se od uhlí upustilo od roku 2018 dojde k dalšímu zdražení s cílem lidi od jeho užití odradit. Čili "jedeme naprosto přesně jak EU píská" to je nezpochybnitelný fakt. Pokud členský stát plnit nebude bude mít s EU problém a to nemalý...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 09:05

Taky mám samotíž a zatím se jí nemíním zbavit protože vše funguje bez problémů , i bojler je zapojen tak aby topil jakmile teplota vystoupí výš než je voda v bijleru a zase jakmile oběhová voda vychladne, přestane do bojleru vstupovat.

Automat:tak takhle si nepředstavuji krok v před, já mám vyčištěno za 2 minuty a jednou týdně, max...


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 09:10

janm: Máš recht, je to tak jak píšeš...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: etokoly
Datum: 08.01.17 18:57

DOBRÝ DEN.Obraťe se na firmu KOVARSON sídlem ve Vsetíně. Mám od této firmy zhotovenou přestavbu kotle na automat a prozatim jsem velmi spokojen

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.01.17 14:59

No, až mi někdo provede přechod na automat bez čerpadel, těch jejich trojcestných a dvojcestných ventilů, budu uvažovat o výměně.Nevím proč bych měl běhat kolem nefunkčních radiátorů když mi samotíž funguje desítky let naprosto perfektně, taktéž nevím proč bych tam měl nechat instalovat spínač který mi při poklesu na 50 nechá kolovat vodu ve smyčce.Oni to obhajují rosením při startu kotle, ale ten kotel stejně vychladne a stejně se zarosí, navíc mi první kotel vydržel 20 let a vyhazoval jsem ho jen proto, že se mi líbil Variant a ten mám už i tak 17tou sezónu.Myslím si, že kotel po 20 letech by se měl tak jako tak vyhodit, protože výrobce za tu dobu už něco zdokonalil.Třeba na nových Variantech je daleko lepší vymetání popílku a je tam o jeden regist víc, což dává větší výhřevnou plochu kotle.Já bych zkrátka chtěl vyměnit stávající kotel za automat se zásobníkem. tečka, nic víc...Proč asi bych měl lítat kolem kotle když vypnou proud, nebo kupovat záložní zdroj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kotel
Datum: 09.01.17 19:07

A když vypnou proud tak kotel nepojede. A samotíž je k prdu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 20:48

No tak kotel nepojede, to je všechno co to může udělat a když má kotel 80 stupňů ještě dlouho vydrží cirkulovat, viděl jsem u souseda jak po výpadku proudu lítal s rozžhaveným popelem po zahradě a ve sklepě měl jak v sauně protože se kotel přetopil na 114 a tlakový bezpečnostní ventil byl jako párnice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 22:54

Dobrý den

pokusím se odpovědět,co vím.Já kupoval starší dům,měl kotel Slokov.Kvůli pohodlí jsem ho vyměnil za automatický kotel Viadrus Duo a pro sichr jsem pořídil elektrokotel(nakonec to bylo super rozhodnutí,jak popíšu dále).Chtěl jsem prostě litinové pohodlí.Podmínka ale je,že si budete muset nechat vyvložkovat komín.Automatické kotle totiž mají studenější kouř,než klasické.Já jsem po naistalování kotle měl problém,že mi 3 cestný ventil nebyl schopen natlakovat všechny radiátory(staré strubky,různé rozměry).BĚHAL jsem po domě jako blbec a někde zavíralk,jinde otvíral kohoutky topení.Psal jsem i sem o pomoc.Příčinou byl 3 cestný ventil,který má Viadrus v povinném připojení.Nakonec mám vyřešeno tak,že nastavím teplo v místnosti.Kotel začne natápět a na něj ječ napojen elektrokotel,který pouze pomáhá tlačit vodu.Vše funguje perfektně.Pro příépad rozbití mám tady bud samotný elektrokotel(nebo když odjedu déle pryč,tak mohu v kotli pálit také dřevo,když vyndám pár šamotek.

Takže asi takto.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.