Starší kompresor

Od: Datum: 29.12.16 13:34 odpovědí: 8 změna: 29.12.16 22:57

Mám v garáži zděděný starší kompresor (cca 1970) má jednu velkou nádrž, zní pak jde hadice do druhé menší nádrže. Obě mají manometr, menší je tam jen nasazení, ale nelze odpojit od větší aniž by nedošlo k uniku vzduchu. A já se ptám nač je tam ta menší nádrž?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.16 20:29

Tak na to by vám asi nejlépe odpověděl původní majitel.Ale možná nestačilo množství vzduchu v jedné nádobě,možná ta menší byla někdy přenosná (opatřená ventily)...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 29.12.16 20:39

Pokud měl stavitel potřebu většího množství vzduchu, proč ne. Důležitý je výtlačný výkon kompresoru za minutu. Pokud má alespoň 360 l, tak paráda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: actionboy
Datum: 29.12.16 21:44

No, možná tam kdysi byl ventil, že se to dalo vzít a odnést... ikdyž objem té nádrže je tak 4l, takže nevím nevím

Mám ješě jeden dotaz a to jak má vlatně fungovat ten pojistný cosi.. Má to fungovat předpokládám tak že při dosažení určitého tlaku vypne kompresor? Nebo jen při dosažení daného tlaku upustí trochu vzduchu a udržuje tak max. povolený tlak. A dá se to nějak regulovat nebo je max. tlak pevně dán typem.

PS: ten obrázek to není přímo ten můj kompreosr, ale pro přehlednost postačí


doplněno 29.12.16 22:30:

Obrázek pouze ukazuje na tlakový spínač - jinak nemá s mým nic společného

Datum: 29.12.16 22:00

Tá malá nádoba by mohol byť filter.Tlakový spínač sa dá nastaviť na zapínací tlak a vypínací tlak.Vtedy bude kompresor zapínať a vypínať,ak bude stíhať dodávať vzduch.Potom sa ešte montuje poistný ventil,ktorý prepustí vzduch ak bude prekročený tlak,napr.nevypnutím tlakového spínača.Ak nebudete mať namontovaný tlakový spínač ale len poistný ventil,kompresor po zapnutí pobeží stále a bude odfukovať vzduch.Poistný ventil sa montuje vždy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 22:10
avatar

Malá nádoba bude odkalovač na vodní a olejový kondenzát. Hladina kapaliny na dně také jímá prachové částice. Na tlakování sudu piva to nebude, ale při stříkání auta, vám jedna mikrokapka mastnoty nebo vody, totálně pokazí náladu ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: actionboy
Datum: 29.12.16 22:29

Ta nádoba je umístěná až za hlavní nádrží. Vývod vzduchu je udělán až z této malé nádoby. Nebyl by ten odkalovač umístěn hned za kompresorem (před vstupem do hlavní nádže)? Ta malá nádž má pčívod z velké na spodní čási a vývod na horní části, takže se mi to jako odkalovač moc nezdá...ale nejsem odborník

Datum: 29.12.16 22:52

Ne, ten čistič je osazený správně. Ty potřebuješ čistý vzduch co jde z hadice do stříkací pistole, v nádrži už jistě bude hodně smetí, usazenin a kondenzátu. Ostatně na dne nádrže by měl být ventil a vypouštění kalu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.12.16 22:57
avatar

Jak píše dusger, kdyby se osadil hned za písty, bude okamžitě zaprasený. Vše se vysráží v tom velkém zásobníku a jednou za čas vypustí.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.