Agentura na výběry nájmů

Od: Datum: 28.12.16 12:22 odpovědí: 4 změna: 30.12.16 17:06

Dobrý den, jsem ze středních Řech pronajímám dva byty na severu Čech ( Most a Chomutov ) , bohužel opravdu to není žádná sranda, nájemníci se dost často mění, jedeni odešli dokonce bez upozornění i s klíči... Ale abych moc neodbočoval od tématu. Chci se zeptat, zda někdo znáte a máte zkušenosti s nějakou agenturou, která by na severu vyřizovala výběry nájemného, drobné opravy, sehnala nájemníka atd...? Tedy poskytování správcovství.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.16 17:41
Bydlím u Chomutova a v CV pracuji. Chápu Vaše problémy, které v této lokalitě bohužel neustanou. O takové agentuře nevím. Max. mě napadá, že by to vyřešila nějaká z firem typu družstva apod., která se tímto zaobírá. V Klášterci je to Městská energie. Most je k tomu přeci jen daleko a myslím si, že standardní firmy řeší příjem nájemného převodem. Pochybuji, že někdo bude obcházet lidí pro hotovost jako u nebankovních půjček. Navíc taková správa by Vám ten pronájem asi pěkně prodražila. Spíše bych Vám doporučil si někoho přes známost sehnat a dát mu odměnu za vykonanou činnost.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 18:19
avatar

Měla jsem na chvilku volný byt v Teplicích, než jsem se rozhodla ho prodat. Obešla jsem několik realitních kanceláří, co a jak a popovídali jsme a ve dvou mě nabídli i sehnání podnájemníka. Takže bych se obrátila na ty realitní kanceláře u Vás ve městě, jaké služby by byly ochotni poskytnout, či samy nabízejí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 19:09
Problém bych pak viděl u právě drobných oprav. Rádi seženou řemeslníky, ale sami chtějí provizi a řemeslník taky nebude zadarmo. Co hodinoví manželé? Nájem by vybrat zvládli.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rudakulich
Datum: 30.12.16 17:06

Dobrý den, prosím mohu se Vás zeptat na pár informcí? Třeba proč jste se nakonec rozhodla pro prodej? V jaké lokalitě v Teplicích byt byl a jaké dispozice? Jak dlouho jste měla zhruba nájemníka, než se vystřídal další?

Třeba by mě i zajímalo, jestli jste byt koupila s úmyslem investice, tedy pronajímání a jestli se jeho prodejem byt zhodnotil?

Moc by mě to pomohlo se více zorientovat, ale pochopím, pokud se třeba nebudete chtít se vším věřejně svěřit.

Jinak ty realitky nájemníky sehnat dokáží, bohužel jsem zažil i případy, kdy lidé opravdu neměli vedený účet..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.