Postup vaření kávy v moka konvici na indukci

Od: Datum: 27.12.16 17:51 odpovědí: 2 změna: 28.12.16 07:29

Dobrý den,

začínám si vařit kávu v mocca konvičce na indkuci. Naleju teplou vodu až pod ventil. Středně namletou kávu naplním sítko. Sešroubuji a dám na plotýnku. Zapnu na stupeň 7 a po chvíli začne přetékat káva do horní části konvičky, indukci ztlumím a až káva doteče pak ji vypnu. Jenže něco dělám špatně,protože ta káva není horká,ale jen teplá a mohu ji vypít naráz,aniž bych se popálil. To si myslím, že je špatně, káva by měla být přeci horká. Poradíte mi,kde dělám chybu? Voda určitě vaří, když se protlačí přes kávu do nádobky. A přeci nemůže hned zchládnout,ne?

Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.16 22:54

To je zvláštní. Já dávám indukci na plno a na konci ji vypnu. Hotová káva je velmi horká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 07:29
avatar

Nenecháváte konvičku příliš dlouho stát? Vlastně to je nesmysl. I tak by neměla zchladnout. Naučte se to její chrchlání a jiné podivné zvuky rozlišovat. Já osobně vařím na plynu a plyn nestáhnu. Když vodu vytlačí nahoru, dělá jiné zvuky. Chvilku ji nechám, snad minutu, až jsem si jistá, že je všechno nahoře. Od těch prvních zvuků to může trvat snad 2 3 minuty? Tak nějak. A za tu dobu nemůže vychladnout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.