Nátěr dveří a futer, správný postup

Od: Datum: 27.12.16 11:42 odpovědí: 7 změna: 29.12.16 12:13

Ahoj, potřebuji ponatírat bílou barvou plechové zárubně a dveře na obrázku, aby vše bylo hezky bílé, jako budou stěny. Počítal jsem s eko balakrylem. Chtěl bych se zeptat, jak

a) správně natřít zárubně. Musím je nějak brousit? Jak nejlíp odstranit nátěr, vápno z futer? Musím použít balakryl základovku..? Doporučte prosím Váš postup.

b) Dveře musím před nátěrem opálit horkovzdušnou pistolí?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.16 12:13
avatar

Pod bílou barvu to musí být absolutně hladký, vše vytmelený, vybroušený. Neboť bílá barva všechno ukáže.

Takže šmirgl papír a brousit a brousit, hezky do hladka. Nemusíš úplně na plech a nebo na dřevo, i když tam žádný dřevo nebude, spíš jen sololit.

Pak nejméně dvě vrstvy barvy a každou vrstvu opět do hladka vybrousit. Jen tu poslední finální vrstvu už brousit nemusíš.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vanad1*
Datum: 27.12.16 13:58

Dveře je vhodné stříkat, protože je povrch krásně slitý. Barvu nechejte původní, jen ji osmirkujte tak 200 smirkovým plátnem na podložce, nerovnosti zatmelte tmelem pro auta ( pozor na rychlé zatvrdnutí ) a opět přebrousit. Pak vrstva základu, lehce přebrousit a pak vrchní lak. Já jsem použil bílý na radiátory a drží naprosto znamenitě. Válečkem to dělá pomeranč. Futra se musí dobře osmirkovat a pak natírak molitanovým válečkem. Hustota syntetické rychleschnoucí barvy musí být odzkoušena, aby se slila ale netekla. Pak je to super.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.12.16 18:17
avatar

Nátěr kovových předmětú vyžaduje především zvolení správné nátěrové hmoty.Vybrousit povrch do hladka potřeba nebude,spíše musí předcházet vytmelení škrábanců a po zaschnutí vybroušení povrchu.Je lépe použít spíše jemnější zrnitost,a více práce,nenechá to pod nátěrem hrubé škrábance.Po vytmelení a vybroušení přijde na řadu nátěr základní barvou.Nejlépe syntetickou,nebo olejovo syntetickou,ty mají největší životnost a odolnost.Po zaschnutí se opět povrch přebrousí,ale jen jemným smirkem(100 - 120)nebo brusnou síťkou.Pak nastoupí vrchní nátěr stejným typem barvy a po zaschnutí se rozhodneme v případě potřeby ještě pro druhý nátěr.Štětec volíme co nejměkčí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelputzz
Datum: 28.12.16 09:37

1)Tmel, jaký konkrétně? Tmelů je miliarda typů a značek. Jaký na futra, dveře?

2) Jak moc je třeba tu barvu z futer a dveří dostávat pryč? Některé kousky jsou jako nové. Nešlo by to natřít přímo na tu barvu.., řekněme jen po jemném zdrsnění? Těch dveří a futer mám celkem dost k renovaci, takže poctivě z toho dostat barvu, tak leda asi bruskou.

3) A proč nikdo nepočítá neradí postup s horkovzdušnou pistolí?

Datum: 28.12.16 15:52
avatar

Takový tmel jistě vyhoví: http://www.colorshop.cz/polye…terovy-jemny-tmel-500g-i1027/

Určitě před vytmelením stačí jen povrch odmastit acetonem,nebo benzinem.Po vytmelení se povrch vyhladí broušením.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 10:05
avatar

Tmel ten, co radí jabraka.

Není bezpodmínečně nutný sundávat veškerou barvu dolů, stačí ji přebrousit, přetmelit a znova přebrousit. Ale nejlepší je, když sundáš veškerou barvu až na čistý podklad. Jak na futrech, tak na křídlech.

Pokud by jsi to opravdu sundával dolů všechno, tak je vcelku jedno, jestli to obrousíš a nebo opálíš. Záleží, jaký máš možnosti. Brousit to celý vibračkou je práce pro vraha, to je lepší opálit. Pokud máš přístup do truhlárny na nějakou pásovou brusku, je to lepší na brusce. Starší hrubej pás na barvu a pak to vzít jemnějším.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 12:13
avatar

Protože to je vodou ředitelný nátěr, tak musíte pečlivě, opravdu řádně natřít všechno bílou základovkou, aby Vám nevystoupila na povrch rez! To je prevít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.