Jak funguje vypořádání spoluvlastnických práv

Od: Datum: 26.12.16 10:16 odpovědí: 2 změna: 26.12.16 14:09

Dobrý den,

chci se zeptat jak funguje vypořádání spoluvlastnických práv pokud mám podíl na bytové jednotce a ostatní spoluvlastníci NEmají zájem ani peníze můj podíl odkoupit, zároveň nikdo jiný nemá o ten podíl zájem. Jsem četl že existuje jakési "vypořádání spoluvlastnických práv" soudní cestou. Co to obnáší pro mě a ostatní spoluvlastníky a jaké nepříjemnosti mohou jim a mě vzniknout? Je nutné platit právníka?

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.16 11:29

Ano, v tomto případě je lepší zaplatit si právníka (předpokládám, že v těchto věcech nejste zběhlý). Jestliže nikdo nejeví zájem podíl odkoupit, tak soud může navrhnout prodej. Jde o to, jaká je reálná cena onoho podílu. Pochopitelně je-li více majitelů. tak cena rapidně klesá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 26.12.16 14:09

Pravda je, že Vás nemůže nikdo nutit něco kupovat (to je logické, co když třeba nemáte peníze). Soud Vás ale může donutit něco prodat (typicky vyvlastnění pozemků pod budoucí dálnicí). U spoluvlastnictví nemovitosti to funguje tak, že když máte nějaký minimální podíl na nemovitosti, se kterým nemůžete nakládat, tak má většinový vlastník právo podat u soudu návrh na vypořádání. Mě osobně právníci říkali, že pokud je ten podíl malý, tak obyčejně soud vyhoví většinovému vlastníkovi, a nařídí odkup od minoritního vlastníka dle soudního odhadu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.