Lepení dlažby

Od: Datum: 26.12.16 09:10 odpovědí: 7 změna: 27.12.16 11:09
Ahoj, renovujem ku chyn, chteli by jsme tam dlazbu misto stareho lina ale pod linem jsou drevotriskove desky a pod tim nejspis jeste palubky, sla by na to nalepit dlazba? Dekuji za odpoved
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 26.12.16 09:14
avatar
A hejbe se ta podlaha?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.16 09:43
avatar

Pokud je to pevné ,neprohýbá se atd,tak ano,všechno jde.Pokud je to jakkoliv v pohybu tak nedoporučuji,neboť minimálně ve spárách bude praskat!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.16 09:45
avatar

Pokud se jednotlivé tabule dřevotřísky vůči sobě nepohybují a obecně se dřevotříska nikde neprohýbá bude to držet.
Pro jistotu by bylo dobré vymyslet skladbu dlažby tak, aby spoji sřevotřískových desek procházely spáry slažby, které se místo spárovačky vyplní silikonem v barvě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.16 10:57

Osobně bych tomu moc šancí nedával. U dřeva bude vždy nějaký pohyb obzvlášť při zatížení. Řešením by snad bylo vylití podlahy betonem a stěrkou, ale na dřevěné podlaze vám určitě po čase lepidlo popraská a s ním i spárovačka. Ale třeba se mýlím.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.12.16 00:26
avatar
Myslim že se nemýlíš. Dřevo pracuje neustále.
Jestli chcete opravdu dlažbu tak prosim. Ale výsledek nebude zázračný. Vylít betonem by to asi šlo ale otázkou jestli na to je v podlaze místo a jestli to podlaha unese.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.16 11:09

To jsem měl na mysli. Dřevo pracuje a pracovat bude obzvlášť při zatížení a tím je i nášlap. Řešení vylitím betonem by samosebou muselo splňovat nějaké podmínky. Zvýšila by se podlaha o několik cm a podlaha strop) by to nemusel bez výstuhy udržet. Té dlažbě bych mnoho šancí nedával.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.16 08:14

Poněvadž jsem odchovanec betonové králíkárny, tak s DTD potažmo dřevem na podlaze nemám zkušenost, nepočítám-li "úžasný" vynález překližkové podlahy v bytovém jádře. S čím mám bohatou zkušenost, je dlažba v kuchyni. Podruhé bych ji nechtěl ani zadarmo. Je to studený, hlučný a náchylný k poškození. Zejména v kombinaci s malými dětmi. Pokud bych volil nyní, šel bych do imitace dlažby, ať už v PVC v metráži nebo v deskách (vinyl).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.