1x

Kapající voda u vodoměru

Od: Datum: 25.12.16 22:28 odpovědí: 18 změna: 29.12.16 18:06

Dobrý večer všem,

dnes jsem zjistila, že kape voda od závitu nad vodoměrem ve stupačkách, bohužel v místě, kde je plomba. Zatím je voda zavřená, ale co s tím? Zalepit, utáhnout...děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 25.12.16 22:33

volat VAK - ať přijdou opravit.Porušení plomby je problém, tak ať to svým pokusem nepoškodíte ...

Ohodnoceno: 0x

Od: mel*
Datum: 25.12.16 22:39
To já vím, proto se nejprve ptám jaká je cena opravy?
Datum: 25.12.16 22:43

Oprava by měla proběhnout v jejich režii,vodoměr patří jim,zřejmě jenom porušené těsnění.

doplněno 25.12.16 22:46:

Vodoměr byl,podle stavu zřejmě nedávno měněn,možná ten,kdo prováděl výměvu jenom špatně dotáhl matku nebo nevyměnil těsnění...Banalita.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.12.16 22:47
Děkuji moc, zítra je budu otravovat...v Brně je vše pod režií Brněnských vodáren a kanalizací, takže volat tam
Datum: 25.12.16 22:36

Zavolat vašemu dodavateli vody,ať vám pošle pracovníka závadu odstranit a znovu zaplombovat.

doplněno 25.12.16 22:38:

Byl jsem pomalejší *smich*

Od: plomba
Datum: 25.12.16 22:52

Jednou se mi stalo totéž. Nařízl jsem tu plastovou objimku z každé strany. Vyřízl takový obdélník. Funkčnost plomby zůstala naprosto zachována, ale šel tam vložit klíč asi 24 a matici jsem dotáhl. Nebyl žádný problém

Datum: 27.12.16 01:10

tento typ plomby je tam aby s maticí nešlo otáčet, pokud jste plombu nařízl tak že šlo s maticí manipulovat tak jste plombu jednoznačně porušil. Chodím zapisovat vodu po celém paneláku a takto porušenou plombu bych rozhodně nahlásil.

Datum: 27.12.16 03:36

Inteligentní člověk pochopí a uzná, že v žádném případě tento chráněný spoj lze tímto postupem matku dotáhnout třeba i o několik závitů povolit, v žádném případě však nejde spoj rozdělat aniž by nedošlo k sejmutí plomby. Navíc to byla dohoda s OVAKem. A v dotazovaném případě se jedná o podružný vodoměr na který se nevztahují předpisy jako na vodoměr na patě domu.

Datum: 27.12.16 23:58

no ono záleží kdo tam plombu dával, jakou velikost zvolil atd. např. na foto výše dokonce kouká část šroubení, tam by stačilo matkou několikrát otočit a i s plombou posunou ke kohoutu a vodoměr normálně vyndat. U nás v bytech je to stejné, takže jakékoliv poškození plomby pro umožnění manipulace s matkou se bere tak že je plomba neplatná. Byl jsem na školení, takže to vím na 100%. Pokud vám to správce dovolil je to jeho věc ale určitě si někam zapsaly že plomba u vás je poškozená případně neplatná.

Datum: 28.12.16 00:36

No myslím že je to nesmysl. V boku toho silonového krytu má být otvor o průměru trubky. Pokud by to koukala matka tak by plomba šla lehce stáhnout. To by pak neměla smysl. Účel plomby je aby vodoměr nešel odšroubovat, otočit či spoj překlemovat. I vyvrtání dírky do silonu je poškození. Inteligentní člověk umí posoudit zda poškození je toho rázu, že by šel vodoměr sundat. To co jsem navrhoval by šla matka dotáhnout, ale určitě né vodoměr odejmout. Pokud je tedy stejné provedení jako jsem měl já

Datum: 29.12.16 01:00

netvrdím že kouká matka, ale kouká šroubení od vodoměru. Na plombě je o něco větší otvor než je průměr trubky ale na protažení šroubení to většinou stačí. Matky nejsou součástí vodoměru ale armatur okolo takže po povolení jdou posouvat ve směru od vodoměru. Pokud plombu někdo upraví tak aby šlo otáčet s matkou pod ní, tak stačí tuto matku spolu s plombou vytočit mimo šroubení, kousek posunout a poté už stačí jen povolit vodoměr na druhé neplombované straně a normálně ho vyndat. S matkou pod plombou prostě nesmí jít žádným způsobem manipulovat jinak plomba postrádá smysl. Mám o tom přehled, dělám to už několik let a zažil jsem již dva typy plomb.

Od: mnd®
Datum: 29.12.16 01:34

Novej byt cca.sedm let,všechno dělala firma od úřadu.Když budu chtít,tak zavřu vodu-odmontuju vodoměr a dám tam elko trubku.Na co je tam ta plomba? to stejný u plynoměru.foto přikládám.Je to tak správně nainstalovaný? Nikdy při kontrole jak vodoměru tak plynoměru problém nebyl.

Datum: 29.12.16 08:07

Úplně "košer" to není, ale troufám si říct, že ani jeden "budík" nesundáte. Povolíte převlečnou matici za vodoměrem a tím končíte. Vodoměr nesundáte (druhá matice je pod plombou) a to elko nevytočíte o víc jak 180°, pak narazí studená do teplé. Plyn? Tam je to ještě horší.Musel byste otočit celý plynoměr a na to tam místo není ani omylem.

K tomu, jak by to mělo být, aby to bylo "úplně" blbovzdorné: Kulové kohouty jsou u nás montovány až za vodoměr, takže ho nelze odpojit. Na druhou stranu, co mi brání jít do sklepa a na půl hodiny odpojit celou stoupačku?

Datum: 25.12.16 22:55

Píšete, že je to ve stoupačkách. S tím nemá dodavatel vody nic společného. Je to v režii majitele / správce objektu. Dodavatel ručí za vedení až k hlavnímu vodoměru na patě objektu, dál ne. Nebo snad máte smlouvu na dodávku vody Vy osobně na své jméno? To by v objektu se stoupačkami bylo krajně neobvyklé!

doplněno 25.12.16 23:06:

Mel: Potom kontaktujte majitelku, případně rovnou správce objektu (družstvo, SVJ, případně servisní organizaci - bývá uvedeno v kontaktech na nástěnkách, internetových stránkách ap.). Chápu, že není vhodná doba.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.12.16 23:02
Nene, je to panelák, byt máme pouze pronajatý od majitelky. A protože o tom nic nevím, ptám se primárně Vás, jelikož tuto situaci řeším poprvé v životě.
Datum: 26.12.16 10:05
Vodomer a plomba se nesmi poskodit. Takze to musi udelat jejich technik.

Datum: 29.12.16 17:52

hm,já snad žiji v jiném světě než ostatní...stržení plomby na vodoměru jsem řešil snad dvacetkrát . šlo o byty,které jsem rekonstruoval anebo aspoň předělával vodu. až na jeden případ to vypadalo tak,že jsem zavolal na družstvo,z jakého důvodu jdu pod plomby,dal jim číslo vodoměru,stavy a kdy budu mít hotovo. potom do týdne nakráčel technik a plomby obnovil,bez problému. ten jeden vyjímečný případ,to byl nadstandardní vztah vodař - úřednice,která mu dohazovala zakázky. když mi řekl cenu za demontáž a montáž,spustil jsem řev a udělal to po svém...

Datum: 29.12.16 18:06

Tak já neměl ani problém z ČEZ. Vyhořel nulovací můstek a najednou někde bylo 60 volt, jinde 300. Naštěstí to odnesl jen jeden napáječ k telefonu. Zavolal jsem na ČEZ ať si prý seženu elektrikáře myslím s padesátkou a pak zavolejte. Kamarád spravil, neměl můstek akorát, tak jsem si ho vyměnil, zavolal a za 14 dnů přijeli zaplombovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.