Hlavní uzávěr vody

Od: Datum: 23.12.16 21:26 odpovědí: 9 změna: 24.12.16 12:17

Dobrý den,

před barákem máme hlavní uzávěr vody, tkzv. hrnec, na svém pozemku za vrátky mám menší hrnec, ve kterém jsou dva uzávěry, jeden můj a druhý souseda. Právě jsem zjistil, že z toho sousedovo slušně valí voda. Nevíte komu patří tento malý uzávěr a kdo opravu uhradí? Zda já, nebo vodáci? Pro mne to bude znamenat rozkopání zámkové dlažby a okolí hrnce. Mají vodáci povinnost toto uvést do původního stavu? Ještě doplním, že měřáky vody máme každý uvnitř v domku.

Díky za odpovědi. Budu je stejně volat až po svátcích. Voda ven nevytéká, mizí někde okolo hrnce pod víkem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.16 21:31
avatar

Jde o to jak je to v projektu ale dle všeho se bude jednat již o uzávěr uživatele, tady náklady na opravu půjdou za ním. Jinak pozor to, že voda zatím nevytéká moc neznamená může vymlít kavernu a pak může jít o podstatně větší problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.16 21:34
avatar

Uzávěry patří vodárnám, volejte jim! Vše co je od hodin už je na Vaše triko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 23.12.16 21:54

Máte-li na mysli hodiny na kostele, pak snad, ale tazatel uvádí, že vodoměry jsou uvnitř nemovitosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.16 10:59
avatar
Ano, a taky to tak píšu. Ze ano.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.16 21:42
avatar

Protože vodoměr montuje vodárenský technik, tak k vodoměru včetně to je jich a od vodoměru jsou trubky a rozvod uživatele.

Vždy ale vodoměr musí majitel nemovitosti zajistit proti zamrznutí. Měli by mít pohotovost, takže ať se na to někdo přijede podívat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pripojka
Datum: 23.12.16 23:14

Tak na to zapomeňte. Jistě za vodoměrem je to majetek uživatele. Myslím že i část přípojky po pozemku uživatele. Zbytek který uživatel vybudoval vlastním nákladem pak předává bezplatně vodárenské společnosti. Ovšem v případě výměny ventilu před vodoměrem, nebo výměny kovových trubek za plastové vše platí uživatel a to až po hlavní řad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 24.12.16 02:27

na vasem pozemku je uzaver vody souseda a z neho tece voda - tak ten uzaver zavrete a at si soused udela svuj uzaver na svem pozemku.vam to jen dela skodu na vasem majetku.

jinak tu ,,ztracenou,, vodu vam potom stejne rozpocitaji do vodneho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.16 10:33
avatar

Naůčtovat únik vody PŘED měřičem - to je trošku mimo realitu, že?

Jiná věc je ale přípojka - i u nás se pokoušeli filutové z Veolia při výměně hlavního vodovod. řadu v ulici přenést vlastnictví přípojek od hlav. řadu po vodoměr na jednotlivé uživatele. To neprošlo, hromadně jsme to odmítli při stavebním povolení. Ale je možné, že jinde uspěli. Pokud tedy Vy a soused máte přípojky před měřením ve vlastnictví, tak nebudete sice platit spotřebu vody (což je v tomto případě marginálie) ale velmi pravděpodobně po Vás budou chtít zaplatit opravu přípojky - v nejlepším výměnu ventilu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: proffesor
Datum: 24.12.16 12:17

Váš poklop na vašem pozemku patří vodárenské společnosti příslušné k vašemu katastru obce.Poruchu nahlaste na dispečinku poruch.Vodárna provede výkop /měla by současně zaměřit skutečné místo poruchy,výtok nemusí souhlasit se skutečným místem poruchy/a pokud bude porucha v zákopové soupravě provede výměnu.Po opravě je vodárna povinna uvést terénní úpravy do původního stavu.Do poklopů nikdy nezasahujte,podnik by nemusel uznat díky vadné manipulaci výtok vody a není vyloučeno,že by jste hradil nejen opravu ale musel byste výkop provést na své náklady.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.