Výměna oken - na co dát pozor?

Od: odpovědí: 16 změna:

V příštím týdnu nám přijdou měnit okna. Budeme osazovat plastová okna za špaletová. Chzěl bych se zeptat někoho, kdo má s takovou akcí zkušenost, na co si dát pozor?

Jde mi o to, na co se mám hlavně zaměřit při předávání práce, tj. oken a také zednického začištění po montáži. Díky moc za rady.*hi*

16 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar gotrekzagary

Plastová okna oproti špaletovým většinou bývají o něco menší - jde o to, že bývají zapuštěné do zdi. Takže si dejte pozor na mezeru mezi horní částí rámu a zdí. Pokud je velká, firma by tam měla dát rozšiřující plastový díl (nejmenší je tuším 50 mm na výšku). Rozhodně nevěřte firmě, že se dá např. 8 cm mezera vypěnovat a že se to tak dělá. Trvejte na rozšiřováku.

Také si zkontrolujte, zda je nad oknem ve zdi nějaký překlad (Íčko apod.) Staré rámy dveří bývají překladem samy o sobě a po vybourání je třeba překlad nahradit. Mohlo by se to stát i u okna.

Před zednickým zapravením si zkontrolujte kovové kotevní prvky. Znám experty, kteří jsou schopni je ukotvit do omítky či malty místo do cihly.

Též si dejte pozor na sklon parapetu. Po vybourání starých oken se občas stane, že nová jsou hlouběji a parapet by byl vyspádován k oknu místo od něj.

 


2x
avatar milancukrar

...použití pásky paro...2x, tak jak stanoví ČSN!


díky, mohl by jste to trochu přiblížit? O jakou se jedná pásku a na co dát pozor? Příp. co přesně ta ČSN řeší?

Abych jim mohl argumentovat, kdyby nastala při montáži nějaká sporná situace.

Děkuji.

Je to parotěsná zevnitř, a paropropustná zvenku.

ČSN 730540-2

Je to parotěsná zevnitř, a paropropustná zvenku.

ČSN 730540-2, oni to vědí, ale nechtějí to dělat, popřípadě příplatek za 20Kč na metr obvodu.

 


2x

:)Hlavně pozor na zapatlané rámy a skla!

Nám tak zasr... balk.dveře až hrůza.*zed*

Nejdříve to nebylo vidět a jako na potvoru když dělníci odjeli tak sme to okoukli znova a našli ty nedostatky.

Tak si pořádně prohlédněte co přebíráte ať nemáte takové problémy jako já.

Hodně štěstí.*modla*

 

 


2x
avatar atrama

Hlavně záleží jakou jste si vybral firmu,vše si důkladně kontrolujte a jinak hned reklamujte.Dělali jsme okna vcelém domě na dvakrát,a z dřevěnýma vyklápěčkama se to nedá srovnat...Hlavně únik tepla,zukově se to nedá rovnat a i mytí...My jsme spokojeni.Podívejte se na stránky SOS spotřebitele,tam jsou recenze na firmy,koukněte jestli tam Vaše firma je.

Nemohu tam ty recenze najít.Pomůžete mi?

 


0x
avatar arakain77

Ahoj ještě jednou.

Než vám ti kluci zdemolují byt,chtějte po nich,at si změří okna nová se starými.To proto,aby jste pak neměl díru ve zdi místo okna,které může,ale taky nemusí mít hodně špatný rozměr.V praxi to znamená,že nové okno musí být větší o min.1,cm a max.3,cm než venkovní špalety.Horní část rámu musí být také zapuštěna 5,mm pod podhledem okna.Další rada je kvalitní zapěnění kolem celého rámu.Když jí někde chybí,vznikají tepelné mosty a po čase další nepříjemnosti s tím spojené.Špalety doporučuji olepit polystyrenem,který ještě pomůže ochránit okno před promrznutím.Také trvejte na přilepení tepelně izolační pásky mezi parapet a okno.Tam je mezi parapety a podkladním profilem nejslabší místo okna.No a pokud uspějete s izolační páskou kolem celého rámu,tak si ji radši připlatte.Určitě se vyplatí.

Petr

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]