Podklad - sádrová omítka

Od: Datum: 21.12.16 20:47 odpovědí: 1 změna: 21.12.16 21:16

Potřeboval bych poradit s přípravou podkladu pro sádrovou omítku / stěrku. Stěna je rovná, takže vrstva bude maximálně 5mm. Mám na to už objednaného zedníka, nicméně podklad si připravuji sám a dneska jsem přišel na menší komplikaci.

Celková plocha je cca 14m2 , ve své podstatě je to místnost co má 1,5x1,5m (toaleta). Při odstraňování starého štuku a lepidla od obkaldaček jsem zjistil, že podklad je dost různorodý a část je z pórobetonu, část z panelu (nicméně relativně hrubého) no a kousek pak z absolutně hladkého panelu.

Problém je, že co jsem vyčetl, tak na takto hladký podklad by se měl používat adhezní můstek. Problém je, že se prodávají v pixlách po 20kg a já přitom potřebuji takto ošetřit jen cca 6m2. A teď co s tím? Existuje nějaká možnost, jak si vypomoct jinak? Například ten hladký panel přetáhnout lepidlem a perlinkou?

Asi to ještě budu řešit s tím zedníkem, ale jak jsem pochopil, tak to má naplánováno, že za den bude mít hotovo. Ale pak určitě nepočítá s žádnou penetrací pórobetonu apd. A ten hladký panel je úplná novinka, o které zatím neví. Takže pro jistotu si to řeším sám dopředu.


doplněno 21.12.16 21:02:

Jinak jen doplním, že jsem se díval na adhezní můstky přímo pro sádrové omítky. Ta cena je astronomická, na to, že potřebuji vyřešit fakt jen kousek.

Každopádně teď jsem se ještě díval na "univerzální" například
http://www.denbraven.cz/penet…-adhezni-mustek-69-cz192.html
nebo http://www.soudal.cz/produkt/adhezni-mustek

Myslíte, že je možné použít i tyto? Funkce by asi měla být podobná. Každopádně prodávají se o měnších balení a cena je podstatně nižší.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.16 21:16
avatar

tzv adhezní můstek by se měl používat na kde-co,ale vy...bych se na něj zejména pkd nemám možnost sehnat malé množství (dle Vás odhadem asi tak pikslu od solviny) .Osobně jsem na umakartové jádro při obkládání nepoužil nic jen jsem natáhnul filměm lepdila a druý či třetí den teprve obkládal-toto bez onoho můstku bydrželo asi 10 roků,až do doby vybourání jádra kdy obklady na umakartu drželí lépe než židovská víra! Spíše se obkladačka zlomile či podklad nežli odtrhnout ods sebe! Na beton,byť hladký si myslím ze zkušeností není třeba,spíše bude třeba penetrace pro sjednoceni savosti podkladu-na pórobeton a na hladký beton? ten bych osobně vzal duvilaxem a do toho štuk či onu sádrovou.Ale raději se poraďte ještě se svým zedníkem-jak píšu sádrové jsem zatím používal na opravy omítek po výměně oken atd od tl cca1cm po cca 10cm s finálním zatočením beze štuku či další vrstvy, ale jen na opravy, takže takto?opravdu nemám zkušenost .

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.