Pračka teče i když se nepere

Od: Datum: 20.12.16 07:27 odpovědí: 9 změna: 20.12.16 16:13

Dobrý den, mám dotaz.

Jendoho krásného dne mi při praní vypadla hadice od pračky z vany a tudíž při vypouštění sem si vyplavila koupelnu. Od té doby, i když neperu, pořád vytéká voda z pod pračky...už je to cca 14 dní. Vždy když příjdu dom z práce, tak je pod pračkou loužička. Říkala jsem si, že asi nejaké zbytky po vyplavení. Ale už je to přes 14 dní...Co stím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 20.12.16 07:46

Odkudpak asi ta voda teče? Teče k když je zavřený přívod vody do pračky? Voda může zůstávat jak v přívodní hadici, možná i ve vypouštěcí hadici, možná i někde uvnitř.

Protože se pohnulo vypouštěcí hadicí, zkuste se podívat, jestli někde je hadice mokrá, odkud to teče, jestli není někde prasklá po délce v místě ohybu, nebo v místě přechodu z plechové skříně ven. Pokud by byla uvolněná nebo prasklá uvnitř pračky v místě připojení k vypouštěcímu čerpadlu, šikovný kutil by to zjistil a opravil.

Napouštěcí hadice asi prasklá nebude, protože při tlaku vody, který je v trubkách a tím i v hadici, by to znatelně prýštilo. Kdyby se někdy oddělávala napouštěcí hadice, bylo by možné, že je málo dotažená a kape to ze spoje mezi kohoutem a maticí na hadici.

Zkuste sledovat, odkud to kape a při odchodu z domu zavírejte přívod vody do pračky, otvírejte ho jen při praní.

Ohodnoceno: 0x

Od: anitram
Datum: 20.12.16 07:50

Hadici na přívod vody mám právě odpojenou a teče to pořád.

Datum: 20.12.16 08:00

Hadici na přívod vody mám právě odpojenou a teče to pořád.
A neleží přívodní hadice na zemi? Případně nevisí obloukem? Zkrátka nevrací se voda tudy?

Datum: 20.12.16 08:12

mám ji pověšenou na tom přívodním kohoutu...

Datum: 20.12.16 08:37

Voda teče z nejnižšího místa zkusil bych po praní otevřít filtr můře být přicpaný,špatně dovřený .

doplněno 20.12.16 11:39:

Při vyplé pračce ( po praní) by ve filtru mělo být minimum vody. Krom těsnění fitlru ( nebo napojení hadice) kudy to může téct bude problém i v čerpadle.´Většinou je to jen vrtulka, může být něco namotané na lopatce nebo v horším případě lopatka odlomená

Datum: 20.12.16 08:43

Jestli je to to dole na pračce :D tak to jsem odšroubovala a vyteklo spousta vody a zašroubovala zpět asi před dvěma dny a pořád se tam dělá loužička.

doplněno 20.12.16 08:44:

Neprala jsem raději už 14 dní, od té doby co jsem si vytopila koupelnu :D Peru u rodičů.

Datum: 20.12.16 09:13

Takže jste správně zkusila při vypnutém přívodu vody k pračce a vypnuté pračce vyčistit filtr úplně dole v pračce. Například u LG je dole hadička, kterou se dá voda vypustit, jenomže je tak nízko, že se to musí vypouštět do mělké misky a pak ještě do hadru na podlahu, aby se prostor u filtru opravdu celý vypráznil. Není se čeho lekat, prostě se vypustí voda, která je ještě uvnitř prostoru filtru. V klidu počkat, až všechno vyteče a prostor filtru se vyprázdní.

Asi jste zjistila, že filtr je čistý, není co čistit a asi jste správně všechno očistila a znovu zavřela. Takže pračka by měla být prázdná a nemělo by už z ní nic téci. Až zase při puštění pračky se to znovu naplní a asi to začne znovu téci, chtělo by to fakt zjistit, odkud to jde.

Jaký je to typ pračky? Není to náhodou i se sušičkou? Tam někdy bývá problém, že to odtamtud někdy kape nebo i teče (záleží na typu).

Datum: 20.12.16 13:41

Teď když vám asi z pračky všechna voda už vytekla a nic z ní neteče ani nekape asi nic jen tak zrakem nezjistíte. Možná nějaké prasklinky na vypouštěcí hadici, kdyby tam byly.

Než pračku znovu pustíte, zkuste si pod ní položit tmavé (červené nebo zelené) papírové utěrky nebo ubrousky, aby bylo vidět, kam to kape. Na vypouštěcí hadici přivažte kolem dokola na několika místech také papírové ubrousky, hlavně dole, totéž někde na napouštěcí hadici. Nejdřív zkuste jenom otvevřít vodu a sledujte, jestli někde nekape. Jestli voda neteče po hadici od přívodního kohoutu, nebo z pod matice na kohoutu, nebo někde po délce hadice, nebo jestli to už nekape někde uvnitř pračky, což by kapalo na papírové utěrky pod pračkou. Tím byste alespoň částečně zjistila, odkudpak by to asi mohlo kapat.

Pak asi zkusíte prát, přitom také můžete sledovat, jestli to někde kape. Počíhejte se na okamžik, kdy pračka začne vypouštět a sledujte, jestli nezačne kapat odněkud od hadice, nebo z vnitřku pračky na ubrousky rozložené pod pračkou (pokud je na nožičkách a může se pod ní něco tenkého vložit, třeba i jen tenký hadr, plínku, noviny, atd.). Sledujte, jestli to nezačne kapat odněkud po délce vypouštěcí hadice, jestli už od ohybu dole, nebo horního ohybu přes okraj pračky, nebo odkud. Prostě to zkuste s hadříčkem, papírovými ubrousky a baterkou.

Datum: 20.12.16 16:13

Zkontrolovala jste upevnění hadice odtoku? Když vám vypadla z vany. mohlo se stát, že se uvolnila z pračky. Bývá tam takový jako prstýnek, jisticí věc, které hadici drží ve správném postavení. Někdo musí pračku naklopit a musíte se kouknout. A také musíte zjistit, pod jakou hadicí nebo místem, louže je. *hej* Někdy se stane, že při ždímání, kdy se pračka třese, se prodře kolínko od čerpadla k vývodu a pak tudy voda vytéká. I po nejlepším ždímání trocha vody v pračce vždycky zůstane.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.