Spotřeba el. energie

Od: Datum: 19.12.16 20:20 odpovědí: 4 změna: 19.12.16 23:08

Je možné, že by jak stárne lednice a mrazák, odebíraly větší množství el. proudu? Po dva roky se nám zvyšuje počet kwh na vyúčtování a nejsme si vědomi, že bychom nějak zvyšovali spotřebu. Prosím o odbornou radu.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 19.12.16 20:29

Jo, je to mozne. Netvrdim, ze vysumi izolace (ikdyz i to je mozne), ale problem muze byt napriklad v nedolehajicim tesneni. Kupte si wattmetr a obejdete spotrebice. Uvidite, c vam basti nejvice a tam se zamerte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ctenar*
Datum: 19.12.16 22:03

Asi máte zaprášený radiátor a motor vzadu. Špatně se uvolňuje teplo = motor musí více "chladit".

Zkontrolujte doléhavost těsnění kolem dveří.

Nezablokovali jste proud vzduchu za lednicí? Někam se to "vysáté" teplo z lednice musí uvolňovat (opět viz nehybný teplý vzduch kolem zaprášeného radiátoru vzadu na lednici).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novisls
Datum: 19.12.16 22:53

Dám jednoduchý příklad: nejmenovaná kombinovaná chladička 2 m vysoká má udávanou spotřebu 0,8 kWh/24 hodin a příkon kompresoru 110 W. Pokud kompresor poběží stále, tak spotřebuje 2,6 kWh/24 hodin. Ročně to je o 650 kWh více, což není úplně málo.

Jak už bylo psáno, tak je třeba zkontrolovat jak lednice vypadá vzadu. Na kondenzátoru by neměl být prach, pavučiny a podobně a jeho teplota na konci chodu kompresoru by neměla být nijak závratná (měla by na něm jít udržet ruka). Rovněž je potřeba mít okolo dost prostoru na proudění vzduchu, který kondenzátor ochlazuje. Pokud by měla lednice načlý termostat, nebo špatné těsnění, tak si myslím, že to poznáte už dávno: těsnění poznáte pohledem a až podezřele snadným otevíráním a temostat podle toho, že lednice spíš mrazí než jen chladí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.16 23:08

Vyšší spotřebu lze přičíst nejen problémům - závadám popsaných v předchozích příspěvcích, ale i mechanická nebo elektrická závada /opotřebení/ v samotném kompresoru může snížit jeho výkon a účinnost a následně zvýšit spotřebu celé lednice. Rovněž tak stav a kvalita chladící náplně má vliv na její funkci, nepřímo pak na vyšší spotřebu. Oba tyto problémy mají spojitost se stárnutím lednice,u nové většinou kompresor běží chvíli a je vychlazeno, u staré mu to někdy trvá trochu déle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.