Mohu si sám vyhotovit pasport na studnu?

Od: Datum: 17.12.16 14:20 odpovědí: 11 změna: 18.12.16 19:15

Dobrý den, Mohu si sám vyhotovit pasport na studnu? Aby tento "projekt" na studnu nemusel dělat hydrogeolog? Těch 6 tisíc je pro nás opravdu v této době neúnosných. Prý když si člověk udělá "zjednodušený projekt stavby"(pasport) cena je samozřejmě mnohem menší. Na internetu si některé informace protiřečí, jsme zmatení.

děkujeme a hezký den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: neo®
Datum: 17.12.16 14:33

Možná myslíte toto

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kapo
Datum: 17.12.16 14:38

Ano, díky, přesně podle tohoto jsme to už pracně vypracovali, včetně toho situačního nákresu s vyobrazením všech objektů v okolí a k tomu ještě vyznačení vzdálenosti dvou pevných bodů od studny(jako pevné body jsme zvolili rohy našeho domečku). Jenomže ten hydrogeolog trvá na tom, že to vypracuje on, ale podle nás není důvod, když už to máme hotové a podle informací by si to snad člověk mohl vyhotovit sám tu "zjednodušenou dokumentaci"(pasport)

Od: mnd®
Datum: 17.12.16 22:09
avatar

http://www.gpkv.cz/poradna.html#studny

Tady se píše,že musí být proveden průzkum.

Ten ,,pasport,, jste si udělali sami,ale nechcete snad teď po tom hydrogeologovi,aby se Vám pod to podepsal aniž by si udělal svoje měření? Že ne?


doplněno 17.12.16 22:26:

Ale ten ,,pasport,, je jen nějakej papír do kterýho si můžete napsat co chcete a nemá žádnou hodnotu.Na něj se vlastně žádný razítko ani podpis ,,hydráka,, nedává.Na tohle povolení těžko dostanete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kapo
Datum: 18.12.16 13:32

Dobrý den, píšete "aniž by si udělal svoje měření" O jakém měření se teď bavíme? Vše, co se dá změřit jsme změřili-nadmořskou výšku naší studny i studen v okolí, vzdálenosti studen okolních od té naší, přesné vyznačení naší studny pomocí dvou pevných bodů na našem domu, kompletní specifikaci vrtané studny-výška vody, typ horniny, technologii vrtání, výšku spodní vody, obsyp pažení, výrobce pažení, majitele pozemků studny, datum realizace studny a další věci. Toto vše máme v plánku pečlivě zakresleno.

Podotýkám, že tato různá měření, vyhotovení pasportu spolu s plánkem se vzdálenostmi chtěl po nás sám hydrogeolog, tomu jsme to poslali a i přesto chce po nás částku přesahující 6 tisíc Kč až to bude vyhotovovat. To jsme tedy nemuseli dělat nic a zavolat si frajera, co to udělá všechno sám a to by nám těch 6 tisíc a něco už nevadilo. Bohužel i komunikace s ním dost vázne.


doplněno 18.12.16 14:16:

vyhotovil jsem i řez díla- vrtu a šachty studny s vyznačením rozměrů.

To asi oslovím někoho, kdo vezme na vědomí, že většina práce je hotova a tomu bude odpovídat i cena

Od: kusk
Datum: 18.12.16 10:08

Pasport na studny se používal na zlegalizování staré studny. Máte-li studnu novou, potřebujete vyjádření hydrologa.Nová studna podléhala stavebnímu povolení / pokud nejsou změny.


doplněno 18.12.16 14:15:

Hmmm, vše jste si udělal... to i hydrogeodetický průzkum - vydatnost pramene, propustnopst, atd. To jste dobrej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kapo
Datum: 18.12.16 14:47

děkuji za názor, vydatnost pramene bere téměř každý hydrogeolog z průměru vrtu a z typu horniny, ve které se vrtalo, taky z počtu pramenů, které do studny tečou, což už ale by měl hlídat kvalitní studnař-ten, co provádí vrt, což se u nás stalo-pán zapsal když vrtal spolu s kolegou ve které hloubce se jaký pramen vyskytoval, mimochodem u nás zjistil dva prameny. Těžko bude hydrogeolog měřit nějak přesně vydatnost studny, to je dost složité měření, navíc samozřejmě dochází vlivem čerpání vody ke změnám okolo vrtu vlivem proudění vody.

Datum: 18.12.16 15:59
avatar
Vydatnost studny se nebere podle průměru studny a typu horniny. Určuje se čerpací zkouškou.
Jestli váš pasport vodoprávní úřad bude akceptovat se zeptejte přímo na úřadě kam spadáte, ne zde na webu.
Pokud jde o novou studnu, jako že asi ano, tak často potřebnou dokumentaci zajistí firma provádějící vrt.
Jinak 6000Kč je celkem běžná a odpovídající částka.
doplněno 18.12.16 18:43: kapo: Podivné mi přijde to, že si nejdříve dáte tu práci si něco kreslit a zpracovávat sám, aniž si předem ověříte, že Vám úřad takto zpracovaný materiál přijme.Pokud nepřijme, můžete se 100x rozčilovat, ale hydrogeolog nemá jediný důvod, aby Vám dal razítko za 200Kč.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kapo
Datum: 18.12.16 18:31

Vydatnost studny se určuje čerpací zkouškou, někdo měří třeba pokles hladiny ve vrtu po určitém odčerpání vody, ale v praxi se s tím většina hydrogeologů nepárá a dělají to jak jsem psal já, ptal jsem se známých a sousedů.

Pokud máme dát někomu 6 tisíc Kč, tak rozhodně ne v případě, kdy jsme většinu zpracovali my, to je taky to, o co se mi jde celou tu dobu. Pouze za razítko rozhodně nehodlám dát přes 6 000 Kč

To je jako kdybyste chtěl vyměnit motor, přijel za automechanikem, on Vám řekl, ať ho tedy vyměníte a on že jen nakonec napíchne diagnostiku, nastartuje a zajede vedle na STK zapsat výměnu motoru. A přitom si řekl o peníze, které jsou obvyklé při výměně motoru. Nepřijde Vám to podivné?

Děkuji za názor a přeji krásný večer

Od: mnd®
Datum: 18.12.16 18:43
avatar

Vy 6000,-Kč za razítko nedáte.

Hydrogeolog ( ,,tenhle váš,, ) nedá bez peněz razítko.

Tak potom je řešení asi už jen jedno -> zkuste jiného hydrogeologa jestli dá razítko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kapo
Datum: 18.12.16 19:03

on hydrogeolog nám řekl, že si máme udělat na to ten pasport(zjednodušenou dokumentaci). Takže jsem logicky předpokládal, že to vezme za své a doplní k tomu co bude potřeba.

Těch 200 Kč jsem mu dát rozhodně nechtěl za razítko. Samozřejmě že by dostal více

Od: kusk
Datum: 18.12.16 19:15

Postavíte studnu načerno, asi vás někdo udal, teď se snažíte studnu dodatečně legalizovat a ještě se čertíte. Teď je pánem hydrolog a můžete doufat, že se mu to podaří. Pokud byste od počátku postupoval dle zákonů, k žádosti o st. povolení dodal projekt, tak nemáte nyní takové trable. Aha, to nešlo neboť by 6tis nestačilo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.