Kabely v podlaze

Od: Datum: 16.12.16 06:21 odpovědí: 7 změna: 17.12.16 12:30

Zdravím,

předěláváme podlahu v paneláku a včera podlahář při úpravě narazil na dráty. Jsou to tenké drátky - červený a modrý.
Jsou vedené od rohu vestavěné skříně přes předsíň až ke stěně obývacího pokoje.

Za touto stěnou je stará přípojka pro společnou anténu (už nefunkční), může to být něco k tomu? Aby tam vedl třeba zvonek mi přijde jako hloupost, v panelákové bytě byly zvonky vždy u dveří a byly slyšet ve všech pokojích.
Viz foto - vedle otevřených dveří je nahoře skříň s pojistkami - je možné, že to vede někudy až tam, ale "čára" se špagáty končí/začíná právě u skříně.
Má někdo nápad, co by to mohlo být? Původní majitel říkal, že lino, pod kterým jsme to našli, tam bylo od prvopočátku (je to první majitel, byt měli od té doby, co byl panelák postavený, a tehdy bylo lino všude, dávali ho už rovnou stavaři hned a automaticky do každého bytu)

Díky.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mnd®
Datum: 16.12.16 06:47
avatar

Píšete,že tam máte pojistky,ale asi myslíte jističe,že?Jestli jsou tam ještě ty v tom hnusným plastu,tak zepředu odmontujte dva šroubky a ten kryt sundejte.Pod ním jsou jističe a většinou i zvonek.Se podívejte jestli je to tam někde zapojený.Hlavně se tam v tom nehrabejte pokud nevypnete hlavní jistič na chodbě ! JENOM SE PODÍVEJTE ! Ale jestli všechno funguje,tak ty drátky zaizolujte a nedělejte si s tím hlavu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 16.12.16 06:48
avatar

Dobrý den, já bych řekl, že ten drát bude spíše červený a zelený (tzv. zvonkový drát) a je to slaboproudový vodič. Zřejmě nějaké prodloužení STA, o kterém majitel bytu už neví (nebo byl v té době děcko), ale zdá se, že je to provedení amatérské (tedy, uděláno později). Podívejte se do té nefunkční krabičky STA, ale jinak si s tím nedělejte starosti - živé to už nebude. Zdravím!


doplněno 16.12.16 07:01:

STA = společná televizní anténa

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adosiri
Datum: 16.12.16 06:59

Máme jističe už nové, tam už nic nezjistim.
V drátech jsme se nešťourali, narazili jsme na ně, jak vedou odněkud někam, takže není třeba izolovat, konce jsme neviděli.

Už je na tom nalitá stěrka, nijak bych to asi neřešila, spíš jsem zvědavá

P.S. Co je STA?

Od: krtek*
Datum: 16.12.16 09:51

anténa...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 10:15
avatar
Z predsine do obyvaku byl tazeny telefon.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.16 10:48

Jestli to jsou tenké měděné dráty o průměru 0,6 až 0,8 mm tak to s největší pravděpodobností bylo vedení pro telefon, nebo pro rozhlas po drátě. Oba tyto rozvody se dříve v bytech takto prováděly. Co byl rozhlas po drátě už dnešní mládež nemá ani tušení.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.16 12:30
avatar

Já bych tipnul na dráťák!Rozhlas po drátě.Taky jsem to měl v pův bytě /kolaudace 1968,já jej dostal v 1983/ ,ale byl tažený od jističů do kuchyně po jádru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.