Termostat u krbových kamen

Od: Datum: 15.12.16 19:19 odpovědí: 3 změna: 15.12.16 21:34

Dobrý den,

Tento týden jsem měnil u krbových kamen termostat, byl vyměněn za termostat s kapilárovým čidlem protože u starého termostatu se voda v krbových kamnech již převářela a termostat spínal jak chtěl.

Měl bych otázku dáli se nějak zpozdit vypnutí čerpadla?

Nyní když se voda dostane na požadovanou teplotu tak čerpadlo sepne a po pár vteřinách zase když teplota klesne tak termostat vypne, ale potřeboval bych aby se vyplo cca o 15-30 sec později než se vypíná aby se voda dostala do všech radiátorů po domě... Existuje nějaká možnost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.16 20:05
avatar

Buď tu kapiláru umístit jinam nebo použít elektronický termostat. U mechanických termostatů je nastavení hystereze problematické. Teplá voda sepne čerpadlo, ale přísun studené ho okamžitě ochladí a vypne - nekonečný cyklus. Tohle právě řeší nastavení hystereze s rozdílem 2-3 stupňů. Nevím jak to máte, ale co to čidlo dát do zpátečky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 20:11
avatar

Máš tam trojcestný ventil? Ten udržuje stálou teplotu zpátečky a pak ti nemůže v krbovkách kolísat teplota vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 21:34

Měl jste si dát raději termostat s čidlem spalin . Čerpadlo by seplo pouze pokud by hořel oheň v kamnech.Třeba http://www.kvalitnikotle.cz/t…0c-rs-300-prislusenstvi-p1151

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.