Statický posudek pro rekonstrukci

Od: Datum: 14.12.16 22:44 odpovědí: 3 změna: 15.12.16 07:35

Dobrý den, vlastním byt v osobním vlastnictví, dům spravován SBD. Rekonstrukce spočívající v demolici umakart jádra, vyzdění nového, nebude se pracovat s nosnými zdmi. Na stavebním úřadě nepotřebují ohlášení ani žádost o stavební povolení. Družstvo uvádí, že před rekonstrukcí bych měl mít statický posudek.

Musím jej skutečně mít? Čemu se vystavuji, pokud jej nezařídím?

Moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.12.16 06:21
avatar

Dobrý den, patrně to je uvedeno ve stanovách družstva - a bude tam (měla by tam být) i sankce za jejich porušení. Podívejte se do stanov družstva nebo si vyžádejte od vedení družstva informaci na základě jaké listiny (např. zákona) toto požaduje. Zdravím!


doplněno 15.12.16 10:05:

Doplním. Naše družstvo má již měsíc nové stanovy (snad musí být všude nové do konce roku) a máme tam uvedeno, že majitel bytu musí při stavebních úpravách v bytě doložit družstvu dokumentaci k těmto úpravám. Dokonce i v případě, že tyto nevyžadují povolení nebo ohlášení na st. úřadě (odboru).

Na můj protest mně přítomný notář sdělil, že nyní je to takto ve všech stanovách (a byl jsem přehlasován).

Ovšem, v našich stanovách není sankce, tak až praxe ukáže, k čemu toto ustanovení bude a jak se bude dodržovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.12.16 07:24

nakráčel bych na sbd a volume doprava,dle mého názoru posudek nepotřebujete,na tyto rekonstrukce je nějaké hromadné povolení...na druhou stranu,čekám,že brzo začnou paneláky padat,ty byty se hodně přestavují a statici posuzují jen jeden konkrétní byt. nikoho nezajímá,co se vyřezalo o patro výše a níže...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krtek*
Datum: 15.12.16 07:35

nemusíte...pokud je byt váš (osobní vlastnictví) tak v případě, že nezasahujete do nosných zdí nebo společných částí domu (např.okna, komín, stupačky...) tak nemusíte nikomu nic hlásit ani nikomu dávat statické postudky..už jen z logiky věci...statický posudek posuzuje něco na čem závisí statika..a umakartové jádro to určitě není...nevystavujete se ničemu :) zasahujete a upravujete své vlastnictví...klidně můžete poslat všechny s úsměvem do zádele...to, že je něco takového např. napsané ve stanovách jak píše kolega tak to je sice pěkné, ale neplatné...stanovy se vztahují na věci, které jsou společné všem..ne na soukromé..

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.