Sekačka nestartuje

Od: Datum: 14.12.16 10:04 odpovědí: 3 změna: 15.12.16 09:41

Tento rok jsme kupovali novou sekačku VeGA 525 4SXH. Vše fungovalo dobře, nicméně teď jsem ji chtěl zazimovat, zejména vypustit olej, který tam je ještě záběhový a tak jsem ji nastartoval, abych jej zahřál.

Sekačka chytla asi až na 5 tý pokus, ale vzhledem k tomu, že skoro dva měsíce stála v nevytápěné garáži, tak asi normální. Bohužel po asi 2-3 minutách začal motor z výfuku nejdříve čoudit černý dým, následně začal střílet a zdá se mi, že jsem tam dokonce zahlédl plamen. Následně motoro zhasl a již nastartovat nešel.

Může mi někdo poradit, co se mohlo stát, popřípadě co zkontrolovat? Chtěl jsem se podívat na svíčku, zda je OK, ale bohužel jsem u sebe zrovna neměl klíč. Tak by mě zajímalo, kde hledat problém, popřípadě zda to rovnou nedát na reklamaci.

Jen doplním, že sekačka má naježděno skutečně jen pár jednotek hodin.

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.16 12:47

Máte to ešte v záruke,tak servis,možno sa presala len.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 13:22

Příliš dlouho puštěný sytič?

Podobné projevy také má, když se do čyřtaktu omylem neleje mix. A nebo se tam dostal olej jinudy, podle toho černého dýmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 09:41
avatar
A co ta plánovaná výměna oleje? Jestli jsi před nastartováním obracel sekačku na bok abys zjistil, kde je vypouštěcí šroub, tak jsme doma. Olej je všude a to se motoru rozhodně líbit nebude.
doplněno 15.12.16 09:44: To je největší nevýhoda čtyřtaktnich motorů. Jak se nahne víc než na nějakých výrobcem povolenych 15% tak si člověk zardělá na problém.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.