Kompresor domácí vyroba

Od: Datum: 14.12.16 08:35 odpovědí: 8 změna: 14.12.16 21:31
Ahoj potřeboval bych poradit chtěl bych si postavit doma kompresor na stříkání barvy podvozku a mensi pískováci pistol kompresor mám nějaký starý dvoupistovy asi z nějakého náklaďáku mám dokázal by mi někdo poradit z čeho je? Nebo nějaký fórum kde by mi poradili? Popřípadě jestli by tyto operace zvládnul k tomu bych dal dva vzdusniky z pragy v3s a elektromotor 400v 3kw předem diky. Panel https://imageshack.us/user/rambocz
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.16 08:59

ahoj,

nechci nějak urazit, ale to vypadá jako hromada koroze. Myslím, že bys na Bazoši koupil za babku asi mnohem lepší...

Ale k odpovědi: fundovaně se můžu vyjádřit jen k otázce pískování. Zkoušel jsem to, ale s malým "domácím" kompresorem to dle mého názoru a zkušenosti nejde. Maximálně pokud chceš např. pískovat nějaké ornamenty na skleničky tak možná, ale klasické pískování za účelem čištění, odstranění koroze, starých barev atd. urřitě NE (je to slabé)! Pokud navštívíš klasické pískovací pracoviště tak pochopíš: megakompresor s obrovským vzdušníkem a tlakem a proud co ti utrhne ruku *smich*.

Ohodnoceno: 0x

Od: panel559
Datum: 14.12.16 10:26
Díky za reakci jo máš pravdu na fotkách je to hnus :D je to již hotová stavba kompresoru k tomu je motor 650w na 380v používali jsme to na foukání pneu traktorů a tak ale dlouho ležel a prášilo se na to ale bratranec říkal že k tomu byl i vzduchojem a stříkali stim i barvu ale nevím čím ani jak to bylo kdysi dávno pak se ten vzduchojem vyhodil z důvodu koroze a zbylo jen todle říkal že to stihlo plnit v pohodě tak jsem si myslel když k tomu dám větší motor a 80l vzduchu že by to mohlo stačit plus komponenty k tomu cca 1500 tak se mi to vyplatí než kupovat za 4k kompresor
Datum: 14.12.16 13:25

OK, to jo. Nový kompresor za cca 2000,-Kč je tak na nafouknutí jízdního kola, motorky popř. kola os.auta. Na stříkání to má malý vzdušník a na pískování můžeš zapomenout úplně. Pokud to zprovozníš bude to lepší. Otázka je (jak píšu výš), jestli by se nenašel někde v inzerci nějaký hotový za srovnatelnou cenu.

Datum: 14.12.16 09:02

Nemalá část lidí, co si kdysi kompresor dělala, ho později odstavila či prodala. Za cca 1800 koupíte celkem solidní olejový kompresor pro domácí použití. Je relativně lehký, snadno přenosný, komfortní, malý - nezavazí a prostě funguje. Jen pro vážnější práci je vhodné ho doplnit větším vzdušníkem, ale to je snadné.
Chápu, že většinu věcí na něj máte. Dnes bohužel ale stojí spoustu pěněz i jednotlivé maličkosti. Pokud byste potřeboval nějaký poctivý výkonnější např. pro živnost, pak by mělo smysl si ho z komponentů postavit s tím, že potřebná investice na elektroinstalaci, tlakový spínač, regulátor, spojky, řemenice řemen, práce.. bude třeba kolem 2000 Kč, ale vyplatí se, protože vznikne něco v hodnotě cca 6..8000 Kč.
Z vašeho dotazu je ale jasné, že zkušenost se stavbou nemáte, takže je velká šance, že výsledek bude sice nějak použitelný, ale hodně kompromisní. Na šplíchání podvozku a drobné domácí práce by vám ten honbby olejový se základní výbavou bohatě stačil.

(Ten kompresor na foto sice nevím, z čeho je, ale jedná se o pomaloběžný dvopístový, který už má také zřejmě svoje za sebou. On sice díky konstrukci poběží klidně i 100 let, ale velký průtok z něj nedostanete a tlak už nejspíš také ne.)

doplněno 14.12.16 14:14:

Jenže ten kompresor na fotce už si podle všeho odsloužil 30 v náklaďáku a 20 let v garáži. :) Takže skoro bych se vsadil, že při nominálních otáčkách dá menší průtok i tlak, než ten hobby za 1800.

doplněno 14.12.16 14:22:

S velkým vzdušníkem a bez spěchu teoreticky stačí i kompresor z chlaďáku. Takto jsem si kdysi se vzdušníkem vyrobeným ze starého 120l bojleru nastříkal v pohodě celou Š120,kastli, podvozek i dutiny.

Datum: 14.12.16 10:36
Díky za reakci máte pravdu že ze stavbou kompresoru nemám zkušenosti ale myslím si že na tom není nic zase tak složitého remeny a řemenice doma mám manometry taky musel bych koupit regulátor tlaku 700kc a regulátor výstupního tlaku s odkalovacem a odlucovacem a ještě odlehčovací zpětný ventil a Toť vše.
Za 1600 bych nekupoval dodává málo vzduchu a má malou nádrž když už taky bych kupoval něco za 4tisice s 50l nádobou popřípadě bych dodal jednu nádobu stý v3sky. Ještě ke kompresoru na fotce jestli je z nějakého náklaďáku tak neco na ty brzdy nafoukat musí 7-8 bar by natlakovat mohl ale za jak dlouho by natlakoval 80l Toť otázka.
Datum: 14.12.16 11:36

Ty máš velký kompresor. Množství dodávaného vzduchu se u kompresoru nedá nastavovat. Takže pokud tam dáš malý motor, tak se ti motor zastaví během foukání a nenafoukáš to na maximální tlak.

Pokud tam dá velký motor, tak to nafouká na vysoký tlak ale zase to bude žrát hodně elektriky.

Představ si jaký výkon měl motor v tom původním zapojení?

Možná když změříš nebo nějak zjistíš množství vzduchu, co dává kompresor, tak ti někdo od pneumatických obvodů vypočítá potřebnou velikost elektromotoru, pro tlak který budeš chtít.

A nebo si najdeš kompresor, který dodává stejné (podobné) množství vzduchu a podíváš se co je k němu za elektromotor.

Datum: 14.12.16 20:17

Tak to prr! Já si dělal kompresor doma a jsem s ním velice spokojen.ALE komresor byl po repasy (liaz zůstal v dílně*smich*).Dole foto není on ale byl to můj vzor i jsem se radil s původním výrobcem.K dotazu:je to komresor z ruského Zila http://www.armyburza.cz/inzerat/kompresor-zil a podle fotek bych to toho nešel,vypadá že i teče ale možná je to mastné od odvzdušnění tady to řešili takhle http://nakatasan.snimka.bg/de…kompresor-zil.693580.28012934 jak budou vypadat válce ,písty ,ventily*nevi* .Nevím kolik měla nádoby V3eska30+30? to tak možná na to stříkání (přerušované) bude stačit tam je potřeba +- 3bary ale na pískování+- 8barů a to asi nedá a navíc se bude zahřívat takže ještě chlazení

Datum: 14.12.16 21:31
Díky za inspiraci teď ale opravdu nevím jestoi se do toho pouštět nebo ne protože taky nevím jak na tom jsou ty kroužky a tak a ještě k tomu je to kompresor s vodním chlazením takže další krámy tam musí být navíc v kůlně jsou ještě nějaké ale jsou myslím menší než tendle možná by to stačilo nádoba z V3s je 2*40l testováno na 0.8 mega.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.