Poškozené balkónové zábradlí

Od: Datum: 13.12.16 20:52 odpovědí: 5 změna: 14.12.16 08:26

Zdravím, obracím se na vás s radou ohledně vzniklé škody a možnosti její náhrady. Bydlím v paneláku, kde se před 2 lety dělala nová fasáda a měnili balkónové zábradlí. Přibližně před 3 měsíci měnila jiná firma stejné zábradlí v sousedním domě - balkóny máme vedle sebe. Při odstraňování starého kovového zábradlí zřejmě létaly jiskry a část jich nalétala i ke mě. Povrch (madlo) je z hliníku a objevily se na něm hnědé tečky, které nejdou ničím odstranit. Kontaktoval jsem majitele firmy, ale ta s tím nechce mít nic společného a vymlouvali se, že za to nemohou. Přitom je to jejich vina, protože povrch není zničený celý, ty tečky postupně ubývají a na pravé straně není žádná. Později připustili, že je to možná tím odpalováním starého zábradlí a poradili, že si to mám vyčistit kofolou (docela divné od profesionála). Dále to neměli zájem řešit a firma se již neozývá. Jak jsem předpokládal, kofolou to nešlo odstranit. Když jsem fotky zaslal "naší" firmě, která nám zábradlí dělala, sdělili, že bude potřeba to vyměnit za nové. Požádal jsem je o zaslání cenové kalkulace na uvedenou výměnu, ale vůbec na to nereagují. Kdybych měl rozpočet nákladů, tak bych to mohl zaslat té původní firmě, která to poškodila a žádat je o úhradu. Zvažoval jsem zábradlí opravit i u jiné firmy, ale nemusí mít stejný typ a navíc je to ještě v záruce. Je firma povinna rozpočet dodat nebo je to jen její dobrá vůle? A jak řešit opravu s tou firmou, která škodu způsobila? Děkuji za rady, nevím si s tím rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.16 20:56

Toto byste měl řešit přes SVJ, popřípadě družstvo. Je to hlavně z toho důvodu, že je dost pravděpodobné, že podobně bylo poškozeno zábradlí i u jiných vlastníků.

Jinak to samozřejmě ničím nevyčistíte. Je to vypálené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin8
Datum: 13.12.16 21:03

Byty máme v osobním vlastnictví a výbor u nás teď nefunguje - důvod by byl na delší rozepisování. Nový výbor bude možná zvolen v lednu, ale asi bych s tím neměl vyčkávat.

Datum: 13.12.16 21:22
avatar

i když výbor nefunguje,musí fungovat ze zákona hospodaření.Tedy i starost o dům a jeho stav.Zábradlí je součástí domu a mělo by se to řešit reklamací.Místo výboru je možno zastoupení vlastníky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 21:29

Vyjádřím se k původu oněch teček. Jsou to zrezlé kovové šponky od řezání ocelového zábradlí. Jsou zasekané nebo připečené v plastu, který tvoří povrchovou ochranu Vašeho hliníkového zábradlí. Rozumným způsobem neopravitelné.


doplněno 13.12.16 21:33:

@jabraka: Když Vám soused objede hřebíkem nové auto, tak ho půjdete reklamovat?*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 08:26
avatar

Ampér,nepochopil jsi!Zábradlí je součástí domu,ne bytu.Pokud firma udělá při práci na domě škodu,je práci potřeba reklamovat.

JB

Oprava bude možná,použije li se odrezovač a následně nátěr.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.