Teflonová páska

Od: Datum: 13.12.16 20:58 odpovědí: 12 změna: 25.12.16 17:26

Je zbatečný mluvit o tom co je teflonová/instalatérská páska. Někdo po ní pluje, někdo se jí zastává. Taky nejsu 2 x její příznivcem. Zajímalo by mne jen ten kdo ji používá: kolikrát obmotá závit a jakou asi silou be se měla motat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.16 21:11

Nepoužívám již od té doby co jsem ji nahradil česáním s teflonem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.12.16 21:17

Teflonová páska má své opodstatnění,i kdyř je tu teflonová nit.Jinak je potřeba praktické využití vyzkoučet.některý závit bývá těsnější.Ale teflonová nit snese i větší motání.Hlavně je nutné na kraji závitu navinout těsniva méně a postupně přidávat.Pak je motání do kužele a čím víc se dotahuje,tím víc těsní.

JABRAKA

Datum: 13.12.16 21:45

1 závit na 1 mm průměru, utahovat s citem .Je více druhů teflonpásky,tzv. plynařská je kvalitnější

Od: krtek*
Datum: 13.12.16 22:55
Já měl třeba závity v koupelně trochu utopené tak jsem musel pakovat docela dost, abych to nahnal...málo pásky není dobré.. osvědčilo se mi více... těsní to více a závit se dotahuje s citem

Datum: 15.12.16 19:12

utopené závity se řeší prodloužením a zkrácením etažky...koukám že jste všeuměl nač živit řemeslníky... jen by mě občas zajímal výsledek

Datum: 15.12.16 20:14

No, chtěl bych vidět řemeslníka jak se pohrne vyměnit utopený kohou a k tomu (co nevidět) ještě s EET *haha*

K otázce, teflonová páska je myslím překonaná. Použival jsem ale spolehlivost a odhad byl nejistý. Těsnící šňůra je jistější a spolehlivější ale kdo vyzkoušel tekuté těsnění, ani k jednomu se nevrátí. Super vynález!

doplněno 17.12.16 00:20:

Mám tekuté vyzkoušené na mosazi, nerezu a plastových zástřicích. Nikdy žádný problém a vyšší cena se už dávno vyplatila. Nedocenitelné v případech, kdy je blbý přístup nebo potřeba usadit do přesné polohy.

Datum: 15.12.16 22:59

JJ, s páskou mám zkušenosti tak 50 na 50. Jednou to bylo OK, podruhý to ch...o. Vím že je šňůra nebo tekuté těsnění lepší (nemám s tím zkušenosti) ale je to o dost dražšší. Páska je na h...o zvlášť když člověk něco utahuje a pak se potřebuje vrátit, pásku roztrhne a je po těsnění.

Datum: 15.12.16 23:07

Záleží na závitu, u strojně řezaných mosazných závitů tekuté těsnění OK ale u ocelových trubek stačí malý problém s nožema a tekutým těsněním bez šance.Konopí je konopí s tím utěsníte cokoli

Ohodnoceno: 1x

Od: john
Datum: 25.12.16 17:26
Tekute tesneni absolutne nefunkcni 9 z 10 spoju tece jo a pripadne po vytvrdnuti uz je nepovolite a muzete to tak akorat zacit nahrivat plamenem aby to slo vubec povolit je to shit

Od: novisls
Datum: 16.12.16 23:10

Nejlepší je samozřejmě konopí, ale není to moc vzhledné a není to pro líné fachmany. Co se týče potřebného množství pásky, tak záleží na její tloušťce, přesnosti vnitřního/vnějšího závitu a na průměru závitu. V poslední době jsem dělal dost 2" závitů a vždy stačila 2 až 3 omotání "plynařskou páskou" (0,1 mm).

Můj názor na ty, co na pásku plivou je ten, že jsou to lemplové, co mají obě ruce levé. Když není člověk blbej, tak je teflonovka z celkového hlediska nejlepší (spoj je těsný, levný, vzhledný, ale nedrží když se spoj částečně povolí, což mnozí nedokážou překousnout).

Datum: 17.12.16 22:41

Ale jo, páska jde/když ji člověk používá jen sem tam, jen sem chtěl znát názory lidí. Ale podívejte se na profíky (instalatéry, plynaře) kde z nich používá konopí. Nikdo. Maj různý pásky,šňůry a pod. Mrkněte třeba sem http://hobby.idnes.cz/nahrada…150804_151553_hobby-domov_bma

Od: proffesor
Datum: 24.12.16 12:01

Osobně preferuji koudel v kombinaci s tekutým těsněním,nikdy ale spoj nevracím,také nepočítám s tím,že někdo v budoucnu bude spoj demontovat jinak než kompletní náhradou za nový komplet.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.