Kondenzační kotel a zásobník vody

Od: Datum: 13.12.16 17:38 odpovědí: 1 změna: 13.12.16 21:03

Dobrý den, potřeboval bych malou radu: mám kondenzační plynový kotel ENBRA 24 se zabudovaným trojcestným ventilem pro ohřev TUV v externím zásobníku. Pod kotlem připojen zásobník 80L dražice. Co se mi nezdá? Kdykoliv kotel sepne a začne topit do topné soustavy, současně čerpadlo žene topnou vodu i přes onen zásobník, ikdyž ohřev TUV není aktivován, protože zásobník je vytopený. Proč? Zásobník je natopen cca na 50 stupnů a čerpadlo mi přes něj žene topnou vodu cca 40-45 stupnů, to ten zásobník ochlazuje? Nemůže tam být třeba by-pass? Prostě nechápu, bohužel, proč to tak funguje, jestli je to normální, nebo je někde chyba. Díky za jakoukoli reakci, třeba bude někdo z Vás vědět nějaké rozumné vysvětlení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fachman
Datum: 13.12.16 21:03

Trojcestny ventil se při topení do topení nebo do bojleru musí přetačet. Toto zkontrolujte jestli se přetáčí. pokud ne, bud nefunguje servopohon, nebo je zadřeny 3cest, ventil. nebo je to špatně zapojene- namontované.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.