Zateplení nepochozí půdy

Od: Datum: 12.12.16 13:10 odpovědí: 3 změna: 12.12.16 17:56

Dobrý den, máme nepochozí půdu, na které je položená minerální vata. Vrstva je tam cca 20cm. Stačí to? Také jsem se dočetl, že nad vatou by měla být difůzní fólie, popř. někde doporučovali lepenku?, aby do vaty nepronikal chladný vzduch, vlhkost a prach zeshora. Co je tedy správně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gruntovnik
Datum: 12.12.16 13:25

Pokud nechcene pasivní standard, 20 cm vlny je vcelku dostačující. Difuzní folie proto, aby naopak vlhkost mohla opouštět izolaci, nehromadila se v ní, nezhoršovala tepelně izolační vlastnosti izolace, nezpůsobovala degradaci dalších konstrukčních částí stavby atd. S tím prachem to jakousi logiku má. Můžete tam pro klid duše rozkoulet nějakou vlnitou lepenku nebo něco.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 12.12.16 15:08
avatar

Spíše než spomínaná difuzní folie,která věc jen prodraží,by neměla chybět parozábrana z teplé strany izolace.Nad izolací by stačil co nejlevnější záklop tedy lepenka,kartony,nebo starý koberec.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.16 17:56
avatar

Pepane,

vaty 20 cm je na dnešní dobu, ceny a výhled budoucny málo. Ale lepší jak nic. Osobně doporučuji 22-26cm, dle ostatních izolací v domě. Podle síly izolace, její tepelné hodnoty a hodnoty stropu se (ne)může umístit parozábrana pod vatu.

Zaklopení vaty difuzní vrstvou je vhodné, nikoliv nutné. Když nekdo napíše zakrýt lepenkou, tak zdvihám prst a ptám se: "ale jakou lepenkou?"

Určitě ne asfaltovou, neprodyšnou, jedině kartonovou, papírovou vlnitou lepenku, nebo kontaktní střešní difuzní membránu.

Do vaty pronikne chladný vzduch stejně, to je fyzika, která nejde oblbnout, přesto to někteří stavebnící stále zkouší. Prach a nečistity je dobré zachytit na folii, páč za 10-15 let klidně vatu použijete, až budete dělat podkroví.

Musíte zajistit odvětrání prostoru nad vatou.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.