Jakou nejlevnější podlahu?

Od: Datum: 12.12.16 08:02 odpovědí: 20 změna: 21.12.16 13:27

Dokončuji rodinný domek a došli finance. V přízemí kde je kuchyň + obývák je beton. Co použít jako nejlevnější podlahu? mirelon+ levnou plovoučku, nebo mne napadlo dát tenké OSB desky (tuším že jsou 10mm) a natřít je. Nejlevněji by asi vyšel sádrokarton, ale nevím jestli by se na podlahu hodil. Beton je rovný, takže by mirelon mohl na vyrovnání stačit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.16 08:12

Z toho, co jste jmenoval je asi jediné reálné použít mirelon a plovoucí podlahu. Sádroš na podlahu je nesmysl, OSB sice použít můžete, ale žádná krása to není, OSB se používá jako konstrukční nepohledová deska.

Ohodnoceno: 0x

Od: satak
Datum: 12.12.16 08:14

Linoleum.

Od: pb®
Datum: 15.12.16 12:36

Pletete si PVC-lino a linoleum, to jako přírodní materiál k nejlevnějším rozhodně nepatří. Jak název napovídá, je to přírodnina napuštěná lněným olejem, latinsky Linum -len a olej oleum, spojením názvů máme linoleum, pod obchodní značkou Marmoleum.

Datum: 12.12.16 08:27

Nežli nejlevnější OSB desku a nátěr (čím natřít), bede lepší nejlevnější plovoučku do doby, nežli našetříte na novou podlahu.

Od: rv
Datum: 12.12.16 08:50

Klidně (zátěžový) koberec. Rychle se položí, je nezničitelný a poslouží i později při malování, práci pod autem, nebo jako podložka pod bazén. Z obdobných důvodů jsem ho takto používal v kuchyni. Dá se sehnat za odvoz a i nový moc nestojí (asi 80 Kč/m2).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.12.16 18:01

Za 80Kč není zátěžák, ale jen náznak koberce

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.12.16 10:35
Do kuchyně zátěžové pvc. Plovoučce stačí vylitá voda a můžete měnit. Máme zátěžové pvc osmý rok a je jak nové a bez otlaků od stolu a židlí. Vzor hrubé dřevo se suky(není hned vidět nečistoty) a povrch je mírně jakoby drsný, takže neklouže. V obýváku na zkoušku tu nejlevnější plovoučku a kdyby byla rovnější podlaha, tak je taky stále ok.

Od: krtek*
Datum: 12.12.16 10:44

když mi někdo řekne nebo napíše, že nechce plovoučku jenom kvuli tomu, že se mu může zničit když na ní bude vylitá voda, tak se mi otevírá kudla v papse a nejraději bych mu jednu uštědřil...tohle je tak debilní argument až to bolí...*bum*když si někdo pořídi plovoučku za 99,-/m2 někde z obi tak nemůže čekat zázraky ohledně kvality..je to jak s každým jiným výrobkem..byl jsem přímým svědkem vytopení 130m2 bytu a to dokonce 2x během 2měsíců a z celých 130m2 se vyměnilo pouze 5 poškozených lamel! ze 130m2 5lamel!..a proč?..protože to byla kvalitní plovoučka a ne nějaký šmečko z hobby marketů...kamarád si pořidil tuhle tu šméčkovou plovoučku u nás v baumaxu a pak se strašně divil, kor když to instaloval ještě na neznivelovanej povrch, že mu to vyskakuje ze zámků a praská...proč asi že?...

stejně debilní argument je, že se děcko nenaučí na plovoučce chodit nebo, že plovoučka není teplá...

Ohodnoceno: 2x

Od: asd1
Datum: 12.12.16 11:04

Chce levnou podlahu, to se s kvalitou u plovoučky moc nedá zkombinovat ;) Mmch. lino vytopení přežije bez úhony, nemusíš měnit ani těch 5 lamel - budeš doma skladovat náhradní lamely jak tašky na střechu? A to píšeš že byla kvalitní.. Že vlhkem nabobtná většina plovouček je fakt. Při polití zateče pod plovoučku = rozebrat a vysušit. V kuchyni geniální ;) Ještě jsem neviděl kuchyň kde se nikdy nic nerozlilo a nespadlo na zem...

Do kuchyně jsem zastánce lina. - když se něco rozleje tak to utřete hadrem. Tlumí nárazy, takže se často ani nerozbije talíř atd. Vzorů je spousta, na první pohled je věrná "dlažba", "prkna" atd.

Lino silnější a pozor na ty s tvarovaným povrchem, špatně se to čistí - na hladké stačí hadr/ ty profilované se musí drhnout rejžákem. I silnější lino je lepší podložit např. zátěžákem.

Dlažba - je tvrdá = co křehkého spadne tak rupne, něco těžšího (kastrol) snadno štípne i dlaždici.

Pokud nejsou prachy, tak dobře vychází poskládat to ze zbytků - pruhy metr široké atd.

Datum: 12.12.16 11:16

ano vím, že tazatel chce levnou podlahu...já spíš reagoval na ten konkrétní příspěvek...člověk nemusí skladovat žádné lamely navíc..plovoučka není na šarže jako např. obklad či dlažba..prostě příjde a koupí balík stejné barvy..a opět...nabobtná jen nekvalitní s nekvalitním zámkem, kterým protíká..

Od: podlaha
Datum: 12.12.16 11:45
Plovoucí podlaha je mor. Jako nouzové krátkodobé řešení ok. Ale nechtěl bych ho už ani zadarmo.

Datum: 15.12.16 18:59

plovoučka je mor, nechápu proč jí dávat

Datum: 19.12.16 23:29
Tak zrovna kámoš by mohl vyprávět. Převrhnuté vědro na téměř nové plovoučce, ihned uklizeno. Za pár dnů z kuchyně plastická mapa alp. Rozdělat by musel celou podlahu a to je spousta práce, o peníze ani nejde.

Datum: 12.12.16 11:37

ještě k tomu mám doplňující dotaz:

dávat to i pod kuchyňskou loinku nebo mít podlahu pouze kolem linky?

a kdybych chtěl dát plovoučku do kuchyně a komerec do obýváku tak jak to napojit?

Datum: 12.12.16 11:50

napojit nijak..skončíte v místě kde chcete a pak uděláte dilataci (mezeru) mezi těma podlahovinama a tu mezeru zakryjete nalepovací nebo šroubovací přechodovou lištou

Datum: 12.12.16 11:41

Jsem pro plovoučku...

A mirelon tam nedávejte, je k ničemu. Doslova se vyšlape a zmizí. Lepší je použít hobru.

Datum: 15.12.16 07:50

děkuji všem za rady. Podívám se po zátěžových kobercích a plovoučkách a uvidím podle ceny.

Od: balzerka
Datum: 15.12.16 14:05

A pod ten koberec ještě tu izolační folii, tu silnější. V obchodě Vám poradí.

Datum: 15.12.16 17:35

Venco,

Mirelon se dává pod plovoučku jako kročejové tlumení.Já mám v celém bytě zátěžové koberce,Tyto typy v různých šířích jsou v cenách i kolem 100 Kč /m2.V normálních bytových podmínkách vydrží i 15 let,občas je nutno je vyčistit.

JABRAKA

Od: jentak
Datum: 21.12.16 13:27

Do kuchyně nedávejte nikdy levnou 6mm plovoučku za 99kč. Dejte alespoň 7mm. My máme takovou v kuchyni už 7let. Koupili jsme ji sice ve slevě, už nevím za kolik, ale před slevou byla kolem 250kč/m2. Máme ji ode zdi ke zdi, a i když sem tam na ni něco vyteče, jako v každé kuchyni, tak dodnes slouží, nepraskají zámky, nebobtná. Je fakt, že jsme ji hned po položení natřeli několikrát nějakým bílým "mlíkem", které nám v OBi doporučili k té podlaze. Prý je to nějaká impregnace(asi vosk nebo disperze? nevím), která zateče do spár a zámků mezi lamely, a odpuzuje to vodu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.