Termostatická baterie

Od: Datum: 11.12.16 20:50 odpovědí: 3 změna: 12.12.16 04:05

Kape mi termostatická baterie. Je stará asi 7 let. Lze vyměnit na takové baterii těsnění na kartuši. Nebo musím koupit novou kartuš?

Díky za rady


doplněno 11.12.16 21:45:

Kape sprchovou hlavicí .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.16 21:30

Záleží kde kape.U pákovky obecně se nemění těsnění ale celá karuš. Teoreticky jze měnit krtuš i u termobaterie ale ptakticky při cenách kartuší asi zbytečné

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.16 21:56

Ŕešil jsem nedávno tento problém u vanové termostatické baterie, asi 5 let staré, kterou už není podle čeho identifikovat (koupená v Baumaxu, ale už ji neprodávají) začala silně kapat u knoflíku na nastavení teploty. Bohužel, v mém případě jsou tam minimálně čtyři o-kroužky, tři na vějším obvodu a aspoň jeden bude uvnitř kolem hřídelky. Sada kroužků se asise sehnat nedá a kupovat to po jednom ve specializovaném obchodě se mi nechtělo, už proto, že ošoupaný kroužek o velkém průměru se ne zrovna dobře měří a já to potřeboval vyřešit rychle. Jediné kartuše k "osahání a oměření" a přitom docela levné jsem našel v Hornbachu za cca 350 Kč. Jedná se o typy KA4014 a KA4015, najdete je i na netu, ale pozor, obrázek většinou nesedí. oStatní karuše bývají o dost dražší, takže tam je výměna na zváženou, zvlášť pokud si člověk není jistý typem.

Tak jsem oměřil tu svoji a koupil odpovídající v Hornbachu. Doma jsem zjsitil, že tisícihran čudlíku je trochu větší, takže jsem čudlík musel trochu upravit a hřídelku trochu přibrousit i zkrátit, ale a funguje to.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.12.16 04:05
avatar
Termostatické baterie jsou problém. Většinou je to na výměnu kartuše za šílenou cenu. Řešil jsem taky - obyčejnou pákovkou, která bude na dlouhé roky.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.