Cena za podřezání zdiva - přemrštěná nebo ne?

Od: Datum: 11.12.16 20:40 odpovědí: 22 změna: 24.12.16 14:26

dnes jsem dostal nabídku od zedníka na podřezání zdiva 45cm plná cihla, vysekal by dva řádky cihel

řekl za metr 2500kč

i kdyby to byla cena práce plus materiál (lepenka, klínky, i kdyby nové cihly komplet) a se zahozením zevnitř a zvenčí, jak se vám to zdá?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jendabendaa
Datum: 11.12.16 20:41
Datum: 11.12.16 20:49

Že kdyby jsi to celé zboural a postavil nové, tak to vyjde levněji. :)

Ohodnoceno: 0x

Od: janm*
Datum: 11.12.16 20:51

Zkusil bych se ještě podívat na ceny podřezání pomocí nerez plechů...

doplněno 11.12.16 20:55:

Dle té boční stěny je ten domek ještě "poctivě" "bytelně" vyzděný, myslím že pokud by se dobře pospravil bude sloužit ještě několik generací, takže návratnost určitě bude, o některých "dnešních papundeklových systémech" se to rozhodně říct nedá...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.12.16 21:18

Zeptejte se na víc místech a porovnejte ceny, pak uvidíte zda je to dobrá nabídka nebo ne. Zkuste asi spíš podřezání pilou, než to bourání. Hlavně se nenechte zlákat na injektáže, my je měli a fungovaly přesně osm let. Pak zase vzlínalo vlhko a stejně nakonec letos došlo na podřezání pilou. (Podotýkám, že to už na dokončeném domě po celkové rekonstrukci, všude byly nové omitky, podlahy...Bylo to fakt k vzteku).

Datum: 12.12.16 21:35

Tak mu sdělte, že je to hodně a nabízíte 1500Kč.

Mezitím si pozvěte jiného, třeba i na rachlejší a bezpečnější podražení nerezem.

Přeci nebudete vybírat z jedné nabídky.

Od: jendabendaa
Datum: 17.12.16 12:33

milane, ty nerez plechy,jak se na ně následně napojuje hydroizolace pod podlahou?

Datum: 13.12.16 10:14

Kde ten domek stoji? Treba se Vam nekdo ozve :)

Od: toxxx
Datum: 13.12.16 10:30

Když se vám to nelíbí tak si to udělejte sám..

Od: demolice
Datum: 13.12.16 10:54
Navrhu

Datum: 13.12.16 11:18

např. tady si to můžete spočítat sám

http://www.vitplus.cz/cenik.html

http://www.hwpanty.cz/stranka…5/cenik-sanace-vlhkeho-zdiva/

http://www.sanace-izolace.cz/podrezavani-zdiva.htm

stačí do vyhledávače zadat "podřezání zdiva m2" apod.

doplněno 13.12.16 17:43:

dsd: co vím, tak se říká, že tenhle způsob "podřezání" je dražší a né tak účinný jako ty plechy, ale třeba se doba změnila, nebo je to jinak ...

doplněno 13.12.16 17:55:

dsd litr penetrace je okolo 100,-, kolik jich bude potřebovat na m2? po přepočtu na celý barák to zas tak malá částka nebude a pokud se to neudělá kvalitně (což nemusí, když tomu nerozumí, jinak by se tu neptal), tak to budou vyhozené peníze. Ale to je jen můj názor, třeba se pletu.

Od: rv
Datum: 13.12.16 12:47

Koupil bych za tisícovku pilu a místo návštěvy fitka řezal. Denně 1 m a ušetřím víc, než vydělám v práci.

Od: dsd
Datum: 13.12.16 17:41

dneska je podřezývání už zbytečné a drahé.Stačí navrtat dírky vedle sebe a napustit nějakým akrylátem nebo co to je.Podle mě by stačila obyčejná akrylátová penetrace.Zeď saje jako blázen a je to hotové za pár korun.Prostě do dírky nacpat hadičku,utěsnit a nahoru flašku s penetrací a zeď si sama nasaje co chce.Pak opakovat vedle pořád dokola.Jednoduché

doplněno 13.12.16 17:51:

repkin-dražší asi bude.Ale když si to bude doma dělat sám,tak to bude za pár babek.A nic k tomu nepotřebuje.Jen vrtačku a vrták.A obyčejnou penetraci za pár babek,kterou mají všude

doplněno 13.12.16 18:41:

repkin,jenže jste zapoměl,že penetrace se taky ředí vodou,takže to nebude tak moooc

Datum: 13.12.16 19:15

dsd, nevím jaké a odkud máte informace, ale z odborné literatury tato metoda nemá 100% učinnost.

Nedovedu si představit stavbu, kde bude kolem baráku po 10 cm díra, hadička a lahev, která je třeba 8cm široká. Můžete mi, prosím, sdělit, kterou penetraci byste použil. který výrobce této chemie má toto certifikováno?

Děkuji za poučení.

Datum: 17.12.16 04:43

Nejen že to píšou v literatuře. Je to pravda. My jsme zářným příkladem, a pak naši kamarádi, kterým jsme injektáže doporučili, asi po dvou letech, co jsme je udělali my. Tehdy totiž ještě bylo suchoučko, i za skříněma. Teď bychom si nafackovali, fakt. Taky mají mapy.

Datum: 13.12.16 20:05

Injektáž je sice levnější ale bylo mi řečeno že narozdíl od lepenky,plechů ap. má omezenou životnost pokud se neodstraní zdroj vlhkosti

Datum: 17.12.16 04:37

To pomůže jen na chvíli, u nás přesně osm let. První kolo - přípravek Vysuš zeď - zmrazovací patrony, druhé kolo po těch osmi letech Lukofob, a další rok už podřezání pilou. Chemické vysoušení byly vyhozené peníze a čas.

Je to fakt k vzteku, když máte hotovou kompletní rekonstrukci, všude nové omítky, dřevěné podlahy a nad tím v malbě bezva oblouky vlhka a z toho plíseň ve skříních...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.12.16 18:08

Ten nadpis je fakt děsivý. *smich*

Upozornění od sys milancukrar 13. 12. 2016 18:23:36
Máte pravdu, taky jsem se lekl, doplnil jsem slovo do otázky

Od: moto®
Datum: 17.12.16 10:25

Podsekával a izoloval jsem starou vesnickou chalupu, částečně s kamannými zdmi a pořídil jsem za zlomek nákladů nabídky zedníka. Měl jsem na to najatého šikovného nádeníka, práci jsem si řídil, část jsem si i dělal sám. Není to žádná věda. Vždy jsem kus vybourali, kus nechali a tak pokračovali. Ve vybouraných otvorech jsme srovnali maltou základ, na něj dali po délce otvoru IPU a pečlivě díru zazdili. Až zdivo vyzrálo, vybourali jsme části mezi původními otvory, již zazděnými a pokračovali stějně, jen se muselo dělat aby IPA byla přes sebe vždy přesazená a svařená. Ten zedník to prostě zkouší.
Dělali jsme díry zhruba 70 cm široké, pak jsme nechali metr a půl stát jako pilíř a zase díru třičtvrte metru kolem celé chalupy. Pak jsme vybořili přes polovinu těch "pilířů" a postupovali stejným způsobem, v finále takto vybourali a podizolovali zbývající část. Šlo to docela rychle.

Je nutné mít pořádné bourací kladivo, bourání je největší práce a s kvalitní mašinou to je brnkačka. Záleží samozřejmě jak poctivá byla malta, někdy stačí vybourat jeden šár a další se již loupe jako perník. horší je v kamenné zdi, kolikrát se vyvalí velký balvan a je pracnější strovnání základu i dozdívání. Často byla ale stavěno málem na hlínu, takže malta také nedrží. V cihle bez nějakých komplikací bych odhadoval kompletní metr tak na 3-4 hodiny práce. V Praze dnes již dělají UK i za 250 Kč, to je absolutní maximom co bych dal na odbornou práci zedníkovi, to podsekávání rozhodně není nic odborného, je to čirá nádeničina.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.12.16 12:12

Doporučuju dobře pojistit barák, viděl jsem jeden takto podřezaný který bohužel nedopatřením spadl.Dnes na jeho místě stojí nová opravdu pěkná vilka

Od: moto®
Datum: 17.12.16 16:22

Když se vloudí chyba, padají i letadla. Pokud má ten kdo renovuje logické technické myšlení a nemá IQ kapusty, tak se dají případná rizika eleminovat. Mám podsekané a izolované dvě budovy a stodolu předělanou na dílnu a nehrozilo nejmenší nebezpeči. NIkde se mi zdi nepohly, nikde praskliny. I když u stodoly jsem něco musel zbořit a pod zdravým krovem postavit znovu.

Od: petrkunce
Datum: 23.12.16 13:38

Vím, že lze použít techologii HW panty, antikorové vlnité desky zarážené do spár mezi cihly. Cenu neznám, určitě lze nalézt na internetu. používá se to i na památkách.

Od: proffesor
Datum: 24.12.16 14:26

Provedl jsem injektáž v délce 7 metrů a hloubce 40cm,celkem se jednalo asi o 120 otvorů.Medium jsem koupil od firmy,která se tímto výrobkem zabývá.Práce v příšerném bordelu trvala 3 dny /po této době už Kristus vstal z mrtvých/já sotva stál na nohách a finanční náklady byly 11 000 tisíc Kč /privatizačních/.V mém případě ale byl problém komplikován situováním zdiva sousedícím s jiným,cizím zdivem.Podotýkám,že jsem si pro tuto práci vypůjčil dobrou a těžkou jakponskou mašinu,u které jsem se třepal jako ratlík.Za hodinu se mi třepali ruce jako bych trpěl stařeckou demencí,nemohl jsem se vůbec napít svého Budvaru,o cigaretě ani nemluvě!Vyšel jsem z chalupy a můj soused později tvrdil,že jsem mluvil něco o konci světa!Po návratu na místo tragédie jsem si lehl na podlahu a prospal jsem zbytek dne.Pane,neodnímej mi můj současný kříž,leda bys mi chtěl dát těžší.Ant Řimák,Újezdsko u KM

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.