Nová podlaha v přízemí bez betonu lze?

Od: Datum: 10.12.16 18:30 odpovědí: 12 změna: 12.12.16 20:09

dobrý den, máme hodně omezen rozpočet na rekonstrukci RD který jsme nedávno splatili, jedná se asi o 80let starý objekt. budeme muset mimo jiné izolovat podlahy, lze provést tento postup?

odejmout stará prkna z podlahy (ty zachránit, jsou krásná a zachovalá) a pokud nebudou trámky pod podlahou shnilé, nechat je tam (snížení investic) a prostor vysypat drceným polystyrénem - prkna zpět zaklopit


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 10.12.16 19:35
Pokud nechcete delat hydroizolaci a podrezavat barak, tak samozrejme lze i takto. Jenom bych neveril, ze se vam podari desky krasne vybrat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 10.12.16 19:44

Nechte to tak, vždyť to fungovalo 80 let. A až našetříte, tak to udělejte pořádně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.12.16 13:37
avatar

Neuvádíte,zda jde o podlahy v nepodsklepeném přízemí,nebo v patře.Pokud je to v přízemí,neobejdete se bez rozebrání podlahy včetně trámků,vybrání podkladu a nahrazení drenáží a hydroizolací.Nemá smysl něco tepelně odizolovat a riskovat provlhnutí.Pak se funkce tepelné izolace eliminuje.Takže postup:

Na základní povrch,který bude 30 cm pod podlahou položíme vrstvu štěrku 3 - 5 cm zrno 6 cm a zarovnáme betonem.Položíme hydroizolaci (ipu) a přeložíme kraje 10 cm na stěny.Pokud je v domku stěnová izolace,připojíme ji na ni.Na ipu položíme 20 - 30 cm polystyrenu a zaklopíme deskovým materiálem.(OSB) nebo starou podlahou.Pah je nutno vložit trámky,nebo rošt ze silnějších prken.Pak využijeme původní podlahu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laso
Datum: 11.12.16 16:50

No nebude těch 30 cm polystyrenu moc?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.16 14:44

Chápu že technologie šly dopředu ale tyhle staré podlahy v nepodřezaných barácích umožňovaly odvod vlhkosti a postupné odvětrání.Zabetonováním se pak ta vlhkost natlačí do zdí

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mnd®
Datum: 11.12.16 16:26
avatar

Tchán to před pár lety udělal v kuchyni takto - sundal prkna ( zachránil je ) - trámky v pořádku bez ,,rozežrání,,.Tak nakoupil OSB desky,připevnil je a na to položil znovu ty zachráněná a očištěná prkna.Drží to,nevrže to,a hlavně se podlaha neprohýbá.Podlaha se sice o něco zvedla ( cca 1cm),ale to není žádný problém.Jenom jedny dveře do komory se dole zařízli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sirko
Datum: 11.12.16 20:49

zdi podřezávat budeme, ipu nebo nějakou parotěsnou folii jaká se používá do stropů (pokud to lze použít) bychom dali jako první vrstvu pod polyš dali, jde mi o to jestli vidítě něco špatně na tom, že nebudu dělat betony ale polyš by se vysypal mezi trámy a pak přiklopit zpět zachráněná prkna (odvrtám hlavičky hřebíků, zachránit to lze)

Datum: 11.12.16 20:57
avatar

Ipa a parotěsná fólie je sakra rozdíl.

Když budeš podřezávat stěny, tak je více než vhodné udělat podlahy taky s izolací. To znamená udělat to jak radí jabraka a izolaci pod podlahou spojit s izolací pod zdí. pak to všechno bude mít smysl. Jinak to bude kočkopes, kterej nebude fungovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sirko
Datum: 11.12.16 22:02

ok a když podřízneme zdi ale pod podlahou izolace nebude?

proč? pokud odkryju stará prkna, vyberu škváru a zjistím že je vše suché a i trámy jsou zdravé = vlhkost není, tudíž místo škváry nasypu polystyrén aby nás nestuděly nohy jako teď, vrátím prkna na sraz a dám koberec?

co se změní?

Datum: 11.12.16 23:21
avatar

Jak jsem už,sirko,řekl.pod izolaci musíš dát hydroizolaci.Jinak tepelná nemá smysl.Abys mohl položit IPU,musíš mít pevnou rovinu.Hlína pod základy mívá vždy určitou vlhkost,takže se ti tato bude srážet v polystyrenu,ať v pevném,nebo ještě více v drceném.Vlhká izolace ztrácí izolační shopnost,takže práce přijde vniveč.Proto ta rovina,je nejlepší betonová plocha.Nakonec si můžeš ušetřit práci a nechat tam i tu škváru,srovnat cementem a položit IPU na to.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sirko
Datum: 12.12.16 19:44

uznávám, že vlhkost v izolantu není dobře (otázka je, kolik vlhkosti pod podlahou je-dům je vesměs suchý)

nerozumím tomu, proč musí být pod ipou pevná rovina-beton. ipa by šla přece položit přímo na udusanou zem, když vyberu škváru? pokud bude podlaha na trámcích a zvrchu prkna (neposklepeno, přízemí)

Datum: 12.12.16 20:09
avatar

Kdo stanovil, že dům je vesměs suchý? Co je to vesměs? Nemáte jen ochlo na povrchu?

Každý majitel baráku si myslí, že i bez izolace má suchý barák. Až se objeví problémy, tak prohlédne.

Proč chcete trhat prkna a dávat izolaci jen mezi trámky?

Jdete špatným směrem, ale je to jen Vaše rozhodnutí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.