Převod odběrného místa PRE

Od: Datum: 10.12.16 00:37 odpovědí: 4 změna: 10.12.16 19:10

Máte někdo zkušenost s převodem odběrného místa u PRE? Realitka převedla elektřinu na mě, ale přišel mi návrh smlouvy na 3 roky s penále, když jí nedodržím, ale problém je, že mám pronájem jen na 1,5 roku. Dělá to PRE automaticky nebo to takto nastavila realitka (bohužel na infolince jsou až v pondělí, takže se nemůžu zeptat a zítra mám v realitce schůzku, tak bych to ráda hned řešila)? Předpokládám, že po návrhu (zaslaném emailem) mi rovnou přijde smlouva... nebo ne a bude se to moci ještě upravit? Z emailu to není jasné, jen píší, že převod vyřídí během 10 dnů...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dam®
Datum: 10.12.16 00:58

Návrh smlouvy není podmínka, Vy jste ten který bude platit, žádná realitka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alicka
Datum: 10.12.16 08:30

Ano, návrh smlouvy není podmínka, ale já to pochopila tak, že jsem podala návrh a k němu mi přijde smlouva a zdržení může způsobit, že elektřinu odpojí. Proto jsem se ptala.

Datum: 10.12.16 07:33
avatar

Smlouvu nikdo nikomu nedává, vždycky jde o ujednání obou smluvních stran. Pokud s čímkoliv v návrhu smlouvy nesouhlasíte, nepodepisujte (neuzavírejte) ji.

Já jsem po přestěhování zašla na PRE osobně s nájemní smlouvou a uzavřela jsem s nimi smlouvu o dodávkách elektřiny na dobu neurčitou. Doporučuji zkusit totéž. Smlouvu na dobu neurčitou lze kdykoliv vypovědět s tříměsíční výpovědní dobou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 19:10
avatar

Ta smlouva je sice na 3 roky, ale pokuta hrozí v případě, že byste během té doby chtěla přejít k jinému dodavateli. Pokud ukončíte odběr z důvodů ukončení nájmu a převedení odběru na někoho jiného, žádná pokuta nehrozí. Vlastních zkušeností mám nepočítaně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.